1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kambilotunun Faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Kambil Otu Kambil Otu Neye İyi Gelir Kambil Otu Hakkında faydaları

Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden kambilotu bitkisinin faydaları ile ilgili bilgilerimiz şöyle melekler :)

Kambil otunun faydaları:

* Yaralarda usaresi sürülür, kulak iltihabını gidermek için kulağa damlatılır.

* Nefes darlığında,akciğer iltihabında ve idrar yolu iltihaplarında faydası görülür.

Kambilotunun Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Narın faydaları

Narın faydaları

Nar ve narın faydaları Nar taneleri ve suyu pek çok derdin devasıdır. Yaz mevsiminde serin meyve suyu veya ferahlatıcı bir kokteyl olarak tüketilen nar, sağlık bakımından da özellikle kış mevsiminde bol bol tüketilmesi gereken bir meyvedir. Narın insan sağlığına olan faydalarını saymakla bitirmek mümkün değil. Adeta bir ´ilaç´, hatta antibiyotik olan nar, özellikle bağışıklık sistemini...
  2. Turpun faydaları

Turpun faydaları

"Turp gibi sağlam" sözü boşuna değil. İşte turpun faydaları.. Turp, şifa aşılayan sayısız özelliklerinin yanı sıra karaciğerin en yakın dostu olarak da biliniyor. Her gün içilen 1 kahve fincanı turp suyu karaciğeri güçlendirip safra kesesindeki taşları eritiyor. Ayrıca, soğuk algınlığı sebebiyle ortaya çıkan inatçı öksürükte 1 tatlı kaşığı turp suyu içmek, öksürük şurubu kadar...
  3. Adaçayının faydaları

Adaçayının faydaları

Adaçayı, dişotu ve meryemiye adları ile de tanınır. 30-70 cm boyunda olan bitkinin menekşe renkli çiçekleri halka dizilişlidir. Karşılıklı olan beyaz keçeli yaprakları gümüş gibi parıldar ve acımtırak, ıtırlı bir koku yayarlar. Bahçe adaçayı, güneşli bir yerde yetiştirilmelidir. Don olayına karşı duyarlı olduğu için, kış boyunca çam dalları ile örtülmesi doğru olur. Ülkemizde İzmir bölgesinde...
  4. İğdenin Faydaları

İğdenin Faydaları

İğdenin Faydaları nelerdir annem iğde getirmiş eve şayet faydalıysa kullanacam bende sizce iğde faydalı mı faydalıysa nelerdir faydaları:S
  5. Narın Faydaları

Narın Faydaları

Narın Faydaları nedir? Oğlum çok seviyor narı yiyor da ama acaba zararları da var mı hoş ben faydalı olduğunu duydum ama Narın Faydaları nelerdir bilmiyorum işte
Etiketler:

Sayfayı Paylaş