SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Kan testinden beta hcg değerleri hakkında bilmeniz gerekenler
Beta hcg değerleri değerleri artışı ne zaman ortaya çıkıyor ? Bu değerler ne olmalı ? Kandan yapılan BETA HCG testi değerlerine bakarak hamileliğinizin olup olmadığını yazıyoruz.
Kandan yapılan beta hcg testi aslında gebeliğinizin olup olmadığını oluşup oluşmadığını gösteren bir testtir arkadaşlarım. Bu testle sizlerde net olarak hamile kalıp kalınmadığı hususunda bilgiler edinebilirsiniz.

Eğer sizler kandan yaptırdığınız test için aceleci davrandı iseniz ve kandan gebelik değerleriniz " bebeğiniz yok " desede üzülmeyin kızlar. Çok erken durumda yapılan bu test için en az 3-5 gün bekleyip bir kez daha yaptırmalısınız. Çoğu zaman bu testi orada hale hazırda bulunan bir doktor hatta bir hemşire bile net olarak sizlere söyleyebilsede, Hiç vakit kaybetmeden hamilemiyim değilmiyim diye düşünüyorsanız kızlar işte karşınızda beta hcg değerleri ve anlamları.
< Konu Resmi..>

En yukarıda sağda yazan HCG mIU/ml değerine bakacaksınız arkadaşlarım. Peki bu değerdeki rakkamların anlamı ne hangisi ne anlama gelmekte ve kaç haftalık hamile olduğunuzu nasıl anlayacaksınız ( tabiki hamileyseniz )

< Konu Resmi..>

Son düzenleme:
D

deli deli

Forum Okuru
Beta hcg değerleri değerleri artışı ne zaman ortaya çıkıyor ? Bu değerler ne olmalı ?
Kandan yapılan beta hcg testi aslında gebeliğinizin olup olmadığını oluşup oluşmadığını gösteren bir testtir arkadaşlarım. Bu testle sizlerde net olarak hamile kalıp kalınmadığı hususunda bilgiler edinebilirsiniz.
Eğer sizler kandan yaptırdığınız test için aceleci davrandı iseniz ve kandan gebelik değerleriniz " bebeğiniz yok " desede üzülmeyin kızlar. Çok erken durumda yapılan bu test için en az 3-5 gün bekleyip bir kez daha yaptırmalısınız.
Çoğu zaman bu testi orada hale hazırda bulunan bir doktor hatta bir hemşire bile net olarak sizlere söyleyebilsede, Hiç vakit kaybetmeden hamilemiyim değilmiyim diye düşünüyorsanız kızlar işte karşınızda beta hcg değerleri ve anlamları.
< Konu Resmi..>

En yukarıda sağda yazan HCG mIU/ml değerine bakacaksınız arkadaşlarım. Peki bu değerdeki rakkamların anlamı ne hangisi ne anlama gelmekte ve kaç haftalık hamile olduğunuzu nasıl anlayacaksınız ( tabiki hamileyseniz )

< Konu Resmi..>

H

hayalet1907

Forum Okuru
Merhaba ben 20.1.2014 tarihinde kan testi yaptırdm degeri 1054 cikti fakat bebis ve kesesi gorunmedi sizce kac haftalik hamileyim. Haftaya tekrar doktora gideceğim.tsklr simdiden

slm kızlar bende gecen hafta 29 ocakta kan testi yaptırdım beta hcg 20.27 idi bugun yani 05.02.14 tarihinde yineledim ve sonuc 940.15 çıktı sizce bu deger normail mi? en soon adet tarihim ise 31 aralık

D

Derin Derin

Forum Okuru
Merhaba. Az once hastaneden geldim. Kanda gebelik test sonucum. 4.93 cikti doktor gebelik var dedi fakat 2 ay once dusuk yaptigim icin son adet tarihim belli degil. Dolayisiyla bu rakamlar normalmi degilmi doktorumda suphede kaldi. Yorumlariniza cok ihtiyacim var. Simdiden tskr.

T

tuğba çakmak

Forum Okuru
0-1 Hafta : 5- 50
1-2 Hafta : 50-500
2-3 Hafta : 100-5.000
3-4 Hafta : 500-10.000
4-5 Hafta : 1.000-50.000
5-6 Hafta : 10.000-100.000
6-8 Hafta : 15.000-200.000
2-3. Ay : 10.000-100.000
değer: 204.05 mlu/ml hamilemiyim acaba?

kan testi sonucu hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Adetime 9 gun kala test yaptim ikinci cizgi silik cikti kan verdim ve 1.20 dedi adetime kadar yukselirmi ? Adetime 9 gun kala test yaptim ikinci cizgi silik cikti kan verdim ve 1.20 dedi adetime kadar yukselirmi ?
Boyle bir sey yasayan varmi Adetime 9 gun kala test yaptim ikinci cizgi silik cikti kan verdim ve 1.20 dedi adetime kadar yukselirmi
Gebelik 2
Adetim 4 gün gecikti biraz kan geldi test negatif çıktı yardım kızlar Adetim 4 gün gecikti biraz kan geldi test negatif çıktı yardım kızlar
4 aylık evliyim ilk defa düzenliolurken adetim 4gün gecikti ama 4.günü biraz kan geldi pembe ve ağrılı oldu birazcık cok kısa sürdüve kesildi sonra akşam tekrar geldi yine koyu pembe bi iki gün böyle devam etti ama rengi koyulastı kırmızı oldu...
Bilmedikleriniz 1
Kan testinden gebelik yaptırdığımda aileye bilgi gidiyor mu arıyorlar mı ? Kan testinden gebelik yaptırdığımda aileye bilgi gidiyor mu arıyorlar mı ?
Kan testinden gebelik yaptırdığımda aileye bilgi gidiyor mu arıyorlar mı ? arkadaşlarım herkese selamlar bu mübarek gecenizi öncelikle tebrik ederek hayırlara vesile olmasını cenabı Allah'tan diliyorum. Başım biraz sıkışık daha doğrusu kafam...
Bilmedikleriniz 3
Btc kan testi yaptirdim 0.532 cikti  Hamilemiyim Btc kan testi yaptirdim 0.532 cikti Hamilemiyim
Btc kan testi yaptirdim 0.532 cikti referans araligi 0-7 hic bisey anlamadim lutfen cevap yazarmisin lutfen
Bilmedikleriniz 1
kan testi sonucu kan testi sonucu
arkadaşlar merhaba; 23. haziran da en son adet gördüm. kendimi hamile gibi hissediyorum,, ve kan testinde bir hafta önce de olsa çıkar denildi ve test yaptırdım. test sonucunda beta hcg < 2 yazıyor. poazitif negatif de yok? ne demek anlamadım ...
Gebelik testi - hesaplama 31