Kanal tedavisi sonrasında yemek yenir mi hemen yiyebilir miyim!

• Konbuyu başlatan Bilgeemenn
  • Başlangıç tarihi
B

Bilgeemenn

Forum Okuru
Kanal tedavisi sonrasında yemek yenir mi hemen yiyebilir miyim!

Kanal tedavisi olduktan sonra yemek yenir mi melek kadınlar kulübü kanal tedavisi sonra yemek yerken ağrı forum'da.​

10 gün sonra kanal tedavisi olacağım acaba kanal tedavisi olduktan sonra yemek yenir mi? Kanal tedavisi ilk kez yaptıracağım da zor bir işlem mı bu? Kaç gün ağrı sürer kanal tedavisinde ben hiç ağır bir işlem yaptırmadım bir kere dişim çekildi sadece. Valla ben yalan söyleyeyim tırsıyorum gerçekten. Kanal tedavisi kaç dk süren bir işlemdir. Çok acı çeker miyim? Kanal tedavisinden sonra kaç saat sonra yemek yenebilir bana bu cevapları verirseniz sevinirim?

images (26).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Kanal tedavisi kötü bir şekilde çürümüş dışı kurtarma işlemi desek yanlış demiş olmayız galiba. Kanal tedavisi yapılmaz ise o diş kökündeki dokulara kadar ulaşır. Büyük bir boşluk oluşur bu boşluk ile birlikte ağrı şişlik ve apse de eşlik eder ve kanal tedavisi yapılmayan diş kaybedilebilir. Zaten öyle kötü bir ağrı oluyor ki mecburen diş doktoruna gitmeniz gerekiyor. Ben de yakın zamanda yaptırdım ve öyle bir ağrı eşlik ediyor ki mecburen doktora kendi ayaklarınız ile gidiyorsunuz.

"Kanal tedavisi olduktan sonra yemek yenir mi?"​

Kanal tedavisi dişte oluşan hasara bağlı olarak tek ya da iki seansta gerçekleşir. Benim iki seans sürdü. İlkinde sinirler temizlendi ve geçici dolgu konuldu ikinci seans için 1 hafta sonra gittim ve kanal tedavisi gerçekleşti. Birkaç gün dişte hafif ağrı yaşanabiliyor özellikle dişlerinizi birbirine bastırdığınız zaman. Şimdi gelelim kanal tedavisi olduktan sonra yemek yenir mi? Sorunuza. Bu işlemi yaptırmadan önce mutlaka birşeyler yeyin ve karnınız tok şekilde girin tedaviye. Kanal tedavisi sonrasında doktorunuz da söyleyecektir gerçi 2 saat boyunca bir şey yeyip icmeyeceksiniz. 2 saat sonunda yumuşak sıvı kaygan gıdalar tercih edin. İlk zamanlarda işlem yapılan tarafınız ile bir şey yemezseniz iyi olur.

Kanal tedavisi hakinda biraz bilgi edinmiş oldunuz sorduğunuz soru üzerine. Dilerseniz aşağıdaki linkten de "kanal tedavisi sonrası yapılması gerekenler" yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Geri