Etiketler:
 1. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL

  Kanatsız Kuşlar (Birds Without Wings)

  Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

  birds without wings Yine tarihi bir kitap.Okumayı düşündüğüm kitaplardan biri...


  [​IMG]


  Güneybatı Anadolu’nun küçük bir kasabasında, Müslüman ve Hıristiyan toplumu yüzyıllardır barış ve huzur içinde yaşamaktadır.
  Kasabada süregelen gizli karasevdalar, farklı inançlardaki iki din adamının bakış açıları, birbirine karışmış ve kaynaşmış iki toplumun ilginç karakterleri Anadolu’nun bu kıyısını dünyanın birçok yerinden ayırmaktadır.
  Ne var ki kısa bir süre sonra o büyü bozulur. Savaş korkunç yüzünü din ve milliyetçilik uğruna işlenen katliamlarla gösterir. Artık açlık ve düşmanlık ortalıkta kol gezmektedir.
  Ve bu küçük kasabanın dışında askeri dehası ve akıl almaz cesareti ile ülkenin kaderini hayalinde yaşattığı biçimde yeniden çizen bir Mustafa Kemal vardır.
  Zamanımızın en iyi ve en sevilen yazarlarından olan Louis de Bernières, Kanatsız Kuşlar’daki destansı anlatımı ve derinden etkileyen temalarıyla geçmişimize muhteşem bir yolculuk yaptırıyor.


  Kitap Künyesi
  Yazar : Louis de BERNIERES
  Yayınevi : Altın Kitaplar Yayınevi
  Çeviren : Bahar Öcal DÜZGÖREN
  Basım Yeri / Tarihi : Istanbul / 2004 – Kasım
  Dizisi : Çağdaş Edebiyat Dizisi
  Sayfa Sayısı: 656
  ISBN : 975210512-2

   
Kanatsız Kuşlar (Birds Without Wings) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Zara - Without You

  Zara - Without You

  zara without you well i can't forget this evening nor your face as you were leaving but i guess that's just the way the story goes you always smile but in your eyes your sorrow shows yes it shows no i can't forget tomorrow when i think of all my sorrow when i had you there but then i let you go and now it's only fair that i should let you know what you should know i can't live if living is...
 2. Kayıp Cennetin Kanatsız Meleği

  Kayıp Cennetin Kanatsız Meleği

  Sisli geceler de arayacaksın beni... Karanlık çökünce bir parıltı göreceksin o benim işte... Bir zamanlar senin için gökyüzünde gökkuşağı olan ben, beni nasıl yorgun düşürdüğünü anlayacaksın. Meleğindim ben senin şimdi karanlıklar da üzerimde ki sevginle yaşıyorum bu bana cesaret veriyor... O zaman gökyüzüne uçuyorum; seni oradan izliyorum, neler yaptığını görüyorum, ama ben sana dokunmak...
 3. Mariah Carey - Without you

  Mariah Carey - Without you

  without you anlamı without you ne demek no ı can't forget this evening or your face as you were leaving but ı guess that's just the way the story goes you always smile but in your eyes your sorrow shows yes it shows no ı can't forget tomorrow when ı think of all my sorow when ı had you there but then ı let you go and now it's only fair that ı should let you know what...
 4. Slm Yeryüzünün Kanatsız Melekleri

  Slm Yeryüzünün Kanatsız Melekleri

  Herkese merhabalar; bu harika siteye üye olmaktan gurur duyuyorum. Emeğinize sağlık.. Tüm meleklere melekler kadar saf bir hayat diliyorum:melek:
 5. Yeni Kanatsız Melek:)

  Yeni Kanatsız Melek:)

  Merhaba kızlar. Aranıza yeni katıldım. Daha çok işyerinden bağlanıyorum. Melekler Mekanı'nı çok seviyorum. Çok güzel bilgiler paylaşılıyor. İstanbul'da yaşıyorum. Hepinize çok selamlar...

Sayfayı Paylaş