Kanepede renk kombinleri nasıl yakalanır?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Kanepede renk kombinleri nasıl yakalanır?
Son senelerde ev dekorasyonunda tek renkli mobilya grubu görmek imkansız gibi geliyor. Tek renk tercihinde bulunan klasikleşmiş görünümleri evlerine taşımak isteyenler haricinde mobilya tercihleri ile evlerinde değişimlere yer açmak isteyenler genel manada farklı renklerle bütünlük yakalayabilmektedirler. Birbirinden farklı model ve tasarımdaki mobilyaları evlerine nükseden yeni evliler, yeni ev alanlar ya da emekliler tamamen trend renklerle kombin yakalayabilmektedirler. Son senelerde sık tercih edilen mürdüm, mercan, hardal sarısı, petrol mavisi, lacivert, pembe, turkuaz gibi renk seçenekleri revançta. İki kanepe ile oda dekorlarını yenileme düşüncesine girenler içinde aynı durum geçerli.


Resim galerime göz attığınız zaman koltuk takımı olarak tamamlanan mobilya grubunda ikili tekli koltuk; iki adet çoklu oturma alanı sunan kanepelerde açık ve koyu bütünlüğü yakalanmaya çalışılmış. Özellikle İstikbal koltuk grubunda çiçekli versiyonlarla bütünlenen kırlentler beğeniyi hak eden görünüm sunumları gerçekleştirmişe benziyor. Galeride de beğeninize sunulan örneklerde de beğeneceğiniz üzere çiçekli kırlentler ve açık renklerin bütünlüğü ile yakalanan görünüm zenginliği şahaneliğini koruyor. En alt bölüme eklediğim lacivert sarı uyumu da beğendiğim örnekler arasında. Sizlerin çiçek ya da farklı desenleri tercih etmeden de bir dekoratiflik yakalayabilmenize yelken açıcı önerilerimi beğenmeme ihtimalinize karşı bu örneği ekledim. Dilerseniz koyu ve açık renk kombilerini bu şekilde uygulama tercihinde bulunabilirsiniz.


Her odaya gidecek renk seçeneğine göre tercihlerde bulunarak oda görünümlerinde şimdiye dek yakalayamadığınız etkileri yakalayabilme ihtimalinde bulunabilirsiniz. Model olarak da değişik koltuklar ve kanepelerden faydalanarak kombinde sıkıntı yaratmadan bulabileceğiniz marka mağazalarını ziyaret seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Yuvarlak tip ya da köşe grubu şeklinde de tercihte bulunabileceğiniz oturma gruplarından yana tercihlerde bulunabilirsiniz. Dekoratif zenginlik sizlerin dekor zevkiniz ile bütünlenecektir. Oldukça şık örnekleri bulabileceğiniz Bellona, Koçtaş, Doğtaş, İkea ya da İpek Mobilya gibi mağazaların kapısını çalmak için hala bekliyor musunuz? Sizlere sunduğum örnekler harici de beğendiğiniz modeller üzerinden fikir edinmek amacı ile bana ulaşmayı düşünebilirsiniz. Yorumlarınız ve açıklamalarınızda ki net bilgiler ışığında bilgimi sizden esirgemeyeceğinden emin olabilirsiniz. Keyifli dekor değişimleri temennilerim ile sağlıcakla kalın….

d2ccb1.jpg
İstikbal-Mobilya-2014-Çiçekli-Yastıklı-Turkuaz-Renkli-Kanepe-Modeli.jpg
istikbal-neva-koltuk-takimi-esterella-turkz-080514-1.jpg
lacivert-koltuk-kombini-1.jpg
lacivert-koltuk-kombini-2.jpg
 
Üst