1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Kanguru Nasıl Seçilir?

  Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  kanguru, bebek kangurusu, nasıl seçilir, şekilleri, modelleri, ile ilgili bilgiler burada melekler


  < Konu Resmi..>  Sevgili melekler,
  Bebeklerimizi taşımanın en rahat ve güvenilir yollarından biri kangurudur.Kanguru bebeğimize hem sarılmamızı hem de daha rahat kucağımızda taşıyabilmemizi sağlar.Pek çok model ve fiyatta bulunabilen kangurularla ilgili bazı bilgiler vermek istiyoruz.

  Piyasada çok sayıda marka bulunmakla birlikte, iki tip kanguru üretiliyor. Bebeklerin dik yerleştirildiği modeller ile geleneksel bebek taşıma yönteminden esinlenilerek yapılan hamak modeller. Her ikisinde de bebeğinizi üç aylıktan üç yaşına kadar taşıma imkanı bulabiliyorsunuz. Tabii 3 yaşında bir çocuğun ortalama 14 kilo olacağını düşünerek seçiminizi ona göre yapmalısınız. Bel ve sırt desteği olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede bebeğin ağırlığını daha az hisseder, ürünü daha uzun süre kullanabilirsiniz.

  İSTER ÖNDE, İSTER ARKADA
  Fiyatlara yansıyan en büyük fark; pozisyon. Kiminde bebeği sadece önda, yani göğsünüzde ve size dönük şekilde taşıyabiliyorsunuz. Kimilerinde hem önde ve içe-dışa dönük, hem de sırtta taşıyabiliyorsunuz. Bebeği sırtta taşımak isteyenlerin ayar yerlerine dikkat etmesi gerekiyor. Bebeği, üç aylık olduktan sonra sırtta taşımanız tavsiye ediliyor. Eğer sırtınıza taktığınızda ayar tokaları arkada kalıyorsa ve eliniz uzanmıyorsa, vücut ölçünüze göre askıların sıkılığıyla oynamak için her seferinde birine ihtiyaç duyarsınız ya da bebeği indirmek zorunda kalırsınız.

  Mothercare ve Chicco’nun modellerinde emzirme pozisyonu da bulunuyor. Evdeki koltuğunuzdaymışçasına bebeğinizi doyurabiliyorsunuz. Bu modellerde bulunan bir diğer ekstra özellik de ‘yatay, açık poziyon’. Yani kanguruyu çıkarıp, bir yüzeye yayabiliyorsunuz. Böylece bebeği içine daha rahat yerleştirebiliyorsunuz. Pozisyon seçeneği arttıkça fiyat da artıyor.

  MAKİNEDE YIKANIYOR
  Tabii, bu arada bebeğinizin rahatını da düşünmelisiniz. Bebekler, 2-2.5 aylık olana kadar başlarını dik tutamıyorlar. Dolayısıyla küçük bebek taşıyacak ebeveynler için kanguruda bir baş desteği mutlaka bulunmalı. Bu arada gün boyu içinde oturacağı kumaşın terletmeyen, yumuşak olmasına da dikkat etmelisiniz.

  Küçük bebeklerde salya akma problemi olabileceğinden çabuk kuruyan kumaşları tercih edebilirsiniz. Böyle durumlarda kangurunuzu temizlemek için, nemli bir mendille silmeniz yeterli oluyor. Eğer, kusma gibi daha kapsamlı bir temizlik gerektirecek durum olursa, kangurunuzu gönül rahatlığıyla çamaşır makinesine atıp yıkayabiliyorsunuz.

  BEBEĞİ SARARAK TAŞIMAK
  Bebeği bir kumaşın içine sarıp, kucakta hamak şeklinde taşımak birçok yerli kültürde kullanılan bir yöntem. Son yıllarda, BabaSling markasının patentli tasarımıyla bu yöntem şehirli aileler arasında da yaygınlaştı. Uzmanlara göre, hamak tipi kangurularda taşımak, bebeklerin omurga gelişimini olumlu etkiliyor. Yüzde 100 pamuktan oluşan kumaşın içindeki bebeklerin ağırlığı belli bir noktada toplanmak yerine popodan sırta doğru dağılıyor. Baba Sling’in iki ucu, sırtınızda biri büyük diğeri güvenliğe yarayan iki küçük tokayla birbirine bağlanıyor.
   
Kanguru Nasıl Seçilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kanguru...

  Kanguru...

  İngiliz denizci kaptan James Cook, 18. yüzyılda Avustralya kıyısına adım attığında daha önce hiç görmediği bir hayvanla karşılaşır. Yanındaki yerliye hayvanın adını sorunca "Kanguru" cevabını alır. Böylece denizci, arka ayakları üstünde sıçrayarak yol alan, yavrularını karnındaki kesesinde taşıyan bu hayvanın resmini çizer. Ülkesine döndüğünde bu ilginç hayvandan bahseder ve...
 2. Doğru Pantalon Nasıl Seçilir

  Doğru Pantalon Nasıl Seçilir

  seçil pantolon seçil giyim pantolon Pantalon hayatımızın vazgeçilmez giysisi...Günlük giyimde ve özel günlerimizde sıkça kullanıyoruz... Ama vücut tipinize uygunmu pantalon kullanıyorsunuz kızlar bilmek isterseniz işte cevabı :tik: Minyon tipler Duble paçalardan ve bol modellerden kaçının, özellikle dar inen modeller sizin için doğru seçim olur. 'Cigarette' pantolonların en ideal...
 3. Allık Nasıl Seçilir ?

  Allık Nasıl Seçilir ?

  allık seçimi allık nasıl seçilir Bazen sokakta görürsünüz ya melekler, kadın bir makyaj yapmış, yanaklar tunç gibi kıpkırmızı. :S Ya da tüm makyaj yerinde ancak yanaklarda renk yok. Azı da çoğu da çirkin görünen allık seçimi bugün kü makalemizin konusu. Allık nasıl seçmeliyiz, cildimize uygun allığı nasıl bulabiliriz? Bu soruların cevaplarını makalemizde bulacaksınız :) Doğal allık...
 4. Kurbanlık Hayvan Nasıl Seçilir ?

  Kurbanlık Hayvan Nasıl Seçilir ?

  Bu konu; kurbanlık hayvan alırken nelere dikkat etmek gerekiyor hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kurban bayramına sayılı günler kala evlerde bir bayram telaşı başladı. Bayanlar bayram temizliği ve misafir ikramlarıyla uğraşırlarken, bayram öncesi ya da bayramda alınacak kurbanlık seçme işi her ne kadar beylere düşse de biz bayanlar da eşlerimizin peşine düşüyoruz. Hazır...
 5. fondöten nasıl seçilir?

  fondöten nasıl seçilir?

  Ben makyaj yapmaya yeni başladım sayılır. Daha doğrusu bilinçli olarak yapmaya.Yeni yeni cildimi ve malzemeleri tanıyorum.Sizden ricam fondöten nasıl seçilir, cilde göre tabi ?

Sayfayı Paylaş