gebe
 1. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.684
  Beğenilen Mesajlar:
  106
  Ödül Puanları:
  63

  Kanserle ilgi Belirti ve Bulgular

  Konu, 'Kanser ve Tedavi' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]

  Hiç başımıza gelmesin isteriz ama onu tanımakta fayda olduğunu düşünüyorum.

  Kanserler vücudun he­men her yerinde ortaya çıkabilirler. Ancak en sık ortaya çıktıkları organlar; akciğer, meme, kalın bağırsak, prostat, mide, pan­kreas, böbrek, mesane, yemek borusu, lenf bezleri, kemik iliği dir.

  Belirti ve bulgular:
  Kanser belirtileri; kanser tipine, büyüklü­ğüne, nereden başladığına ve etrafındaki doku ve organları nasıl etkilediğine bağlı olarak değişir.
  Eğer kanser başka doku ve organlara sıçramışsa, başlangıç yerinden farklı yerlerde de bulgu verebilir. Kanser büyüdükçe, yakındaki doku, damar, sinir ve organları iter ve bu basınç kansere bağ­lı bazı belirti ve bulguları ortaya çıkarabilir.


  Bazen de kanserler iyice büyümeden belir­ti vermeyecek yerlerde ortaya çıkabilirler. Kanser tedavisi, kanser ne kadar erken dö­nemde yakalanırsa o kadar başarılı olur. Kanseri erken yakalamak demek; kitle (şişlik) kü­çükken ve muhtemelen vücudun diğer böl­gelerine sıçramadan yakalamak demektir. Bu da özellikle ilk tedavi şekli cerrahi ola­caksa, hastalıktan tamamen kurtulma şansı­nın artması demektir. Kanser bulaşıcı değildir.
  Sık görülen kanser belirti ve bulguları:
  Kanser tipine, başlangıç yerine ve başka doku ve organlara yayılım olup olmadığına bağlı olarak değişkenlik gösterir, ancak aşa­ğıdaki belirtilerden biri veya birkaçı mev­cutsa, gecikmeksizin tıbbi uzman görüşü alınmalıdır. Bu belirtiler sıklıkla kanserle ilişkili olmasa da, kansere bağlı olduğu tes­pit edilirse erken tanı şansını yakalamak mümkün olur.

  1.Vücudun herhangi bir yerinde kitle, yumru veya şişlik
  2.Ani ve açıklanamayan kilo kaybı, açıkla­namayan ateş
  3.Ağız, makat veya genital organlardan ka­nama
  4.Bağırsak hareketlerinde değişme, kalıcı kabızlık, ishal veya hazımsızlık
  5.Yutma veya idrar yapmada güçlük
  6.Herhangi bir benin (nevüs) büyümesi, renk de­ğiştirmesi, iyileşmeyen yaralar
  7.Üç haftadan fazla süren kuru öksürük, boğaz ağrısı veya ses kısıklığı
  8.Kol veya bacak gibi tek bir uzvun şişliği


   
Kanserle ilgi Belirti ve Bulgular konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Böbrek (Üremi) Hastalıklarının Belirti Bulguları

  Böbrek (Üremi) Hastalıklarının Belirti Bulguları

  kreatin yüksekliği kreatinin yüksekliği kreatinin düşüklüğü kanda üre üre düşüklüğü Böbrekler bel omurlarının iki yanında yer alan vücutta çift olarak bulunan ve kandaki istenmeyen zehirli maddeleri idrar yoluyla uzaklaştırılmasını sağlayan bir çift organdır. 2 milyon civarında nefron adı verilen süzme ünitesi mevcuttur. Bunların sayısı yaşlanmayla birlikte doğal olarak azalır. Kalbin dakikada...
 2. Gebelikte çoğu kadın tarafından hissedilen belirtiler ve bulgular vardır.

  Gebelikte çoğu kadın tarafından hissedilen belirtiler ve bulgular vardır.

  hamilelikte üstüne görme belirtileri üstüne adet görme belirtileri erken adet hamilelik gebelikte hamilelikte ağız sulanması Gebelikte çoğu kadın tarafından hissedilen belirtiler ve bulgular vardır. Bunlardan başlıcaları: 1. Adetin gelmemesi (amenore) 2. Bulantı ve kusma 3. İdrar şikayetleri 4. Yorgunluk 5. Fetal hareketlerin algılanması 6. Göğüslerde değişiklikler 7. Vaginal mukoza renk...
 3. Bu Değişimin Adı Sevgi Ve İlgi.

  Bu Değişimin Adı Sevgi Ve İlgi.

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 4. belirtiler

  belirtiler

  merhabalar adetim geçeli tam 6 gün oldu testte yapmadım acaba hamilmiyim belirtilere göre adet olucam gibi bu yüzden test yapmak istemiyorum ama bi yandanda çatlıyorum göğüslerim çok hassas ve belimde hafif bi ağrı var belirtiler böylemi oluyor.
 5. Kanser ve Acı Biber

  Kanser ve Acı Biber

  Acı Biber Kansere Karşı Koruyor Kansere karşı kırmızı biber Acı kırmızı biberin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri, özellikle kanser hücrelerini yok eden özelliği, İngiltere'de yapılan bir araştırmayla bir kez daha doğrulandı melekler. :) İşte konu ile ilgili ayrıntılar... Nottingham Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, jalapeno biberinin (acı kırmızı...

Sayfayı Paylaş