Kapılarınızın rengini nasıl değiştirebilirsiniz?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Kapılarınızın rengini nasıl değiştirebilirsiniz?
Ev dekorasyonlarımızda kapılar önemsemesek de odalarda estetik etkisini daha ilk girişte hissedebileceğimiz en önemli detaylar arasında göze çarpabilmektedir. Kapılar sayesinde oda görünümlerinizde oldukça farklı bir etki yakalayarak sevdikleriniz, misafirleriniz ya da çocuklarınız üzerinde olumlu duygular uyandırabilirsiniz.


Amerikan kapılar boyanabilir kapılardandır. sizlerin biraz yetenekli olmanız durumunda boya ile kapı rengi değişimini kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz mümkün. İlk aldığınız rengi sonradan beğenmediniz mi ya da kapı renginin koyuluğu ile odada gayet boğucu bir hava oluşturduğunuzun farkındalığını mı hissetmeye başladınız? O zaman kapı rengi dilediğiniz renk alternatifi ile değiştirmek elinizde. Biraz boya, biraz uğraş ve az bir zaman ayırmanız durumunda kapı modelinizdeki rengi dilediğiniz ,renk ile değiştirebilirsiniz.


ahşap-kapı4.jpg


Üst resimde gördüğünüz gibi pek çok Amerikan kapı modelini dilediğiniz renge boyayarak farklı bir renk kartelası edinebilme olanağı yakalayabilirsiniz. Renklerin ahengi arasında açık ya da koyu renkli kapınızın oluşuna göre renk değiştirme yöntemini anlatacağım sizlere.


Kapılarınızın rengini nasıl değiştirebileceğinizi öğreneceğiniz melekler mekanı takipçilerim öncelikle kapınız koyu ise ve yine koyu bir renk tercih edecekseniz kendinizi oldukça şanslı hissedebilirsiniz. Çünkü koyu rengi koyu renk ile kapatmak oldukça kolaydır. Ya da açık ton bir kapınız var ve koyu renk tercihiniz ile odanıza şahane bir görünüm mü kazandırmak istiyorsunuz? Oldukça şanslı olduğunuzu bir kere daha söylemeliyim. Açık renkten koyu renge geçişte tıpkı koyu renkten koyuya geçişlerdeki gibi oldukça pratik faydalanabileceğiniz yöntemler arasında yer almaktadır.


Bazen krem, fildişi, beyaz, şampanya gibi açık ton renk geçişlerinde koyu kapınızı kapatabilmek adına çok fazla kat boya sürmeniz gerekecek belki 7.5- 8 litreye kadar boyaya ihtiyacınız olacak. Bu da sizin için çok da ekonomik olmayacak bir çözüm olabilir. açık renk olan tonların koyultulmasında ise birkaç kat ile oldukça kolay ve pratik çözüm elde edebilirsiniz. dilerseniz vernik uygulaması da gerçekleştirip daha güzel görünümlü kapıları kullanma tercihinizi gerçekleştirmeyi deneyebilirsiniz.

kap-lar-n-nas-l-boyanaca-n-renin.jpg
lake-kapı.jpg
 
Üst