1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Kapri Kollu Bayan Hırka Modeli Yapılışı

  Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgü bayan hırka kapri kollu bayan hırka
  el örgüsü bayan hırka modeli  Çok şık ve modern bir hırka modeliyle karşınızdayız melekler :) Her yerde göremeyeceğiniz bu spor ve modern hırka yakalı, kapri kollu ve düğmeli. Bu harika hırkanın yapılışı için yazımıza bir göz atalım :tik:


  [​IMG]

  LANAGOLD FINE
  RENK: 182
  GRİ MELAN YUMAK: 4
  ŞİŞ NO:4
  BEDEN: 40-42

  ÖN:
  1. parça için 14 ilmek başlanır. Her sırada 7 ilmek ilave ederek 54 ilmeğe çıkartılır, örgü boyu 22 cm. olunca ilmekler kesilir.

  2. parça için, 1. parçanın kısa kenarına (17 cm.) 42-44 ilmek takılır ve düz örgüyle devam edilir.5 cm. ördükten sonra, 1. parçanın düz kenarı hizasından 4 sırada bir, 1 ilmek eksilterek devam edilir. 2. parça örgü boyu 22 cm. olunca, diğer kenardan (eksiltme yapılmayan) kol evi için 3+2 ilmek kesilir. Kol evi uzunluğu 22 cm. olunca ilmekler kapatılır. Diğer ön de aynı şekilde kesme yerleri ters yönde örülür. Önler bittikten sonra, düğmeleme kenarına ilmek takıp, 1 düz- 1 ters pirinçle devam edilir. Örgü boyu 8 cm. olduğunda, omuz kenarından itibaren 14 ilmek birden kesilir. Sonraki sıralarda aynı yerden her sırada 2′şer ilmek keserek, örgü boyu 12 cm’e tamamlanır. Ön kenarın bir tanesinde, 1. parça ile 2. parçanın birleşme yerini hizalayarak örgü boyunun 3 cm’inde 1 düğme iliği ve 2 cm. sonra 2. düğme iliği açılmalıdır.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  ARKA:1. parça için 14 ilmek başlanır. Her sırada 7 ilmek ilave ederek 54 ilmeğe çıkartılır. Kısa kenarın örgü boyu 46 cm. olduğunda, bu kez örgüye 14 ilmekle başlama hizasından,14 ilmek birden kesilir. Ve her sırada aynı kenardan, ilmekler bitene kadar 7′şer kesilir. 1. parçanın kısa kenarına 14-116 civarında ilmek takılır ve düz örgüyle devam eder. 22 cm. sonra kol evi için her iki yandan 3+2′şer ilmek kesilir.20 cm. sonra yaka İçin ortadan 40 ilmek kesilir. Diğer sıralarda aynı yerden 3+2′şer kesip, ilmekler kapatılır.

  KOL: 84 ilmekle 3 düz-1 ters lastik başlanır. 9 cm. sonra karnabahar örgüsüne geçilir. 10 cm. sonra her iki yandan 3+2′şer ve 12 cm. boyunca 1 ‘er ilmek kesilir.

  MONTAJ: Omuzlar dikildikten sonra, ön kenarlarındaki eğik kesim ucundan başlayarak, diğer kenarın eğik ucuna kadar ilmek takıp, yaka için pirinç örgü başlanır. 12 cm. sonra İlmekler kapatılır.
   
  1melek bunu beğendi.
Kapri Kollu Bayan Hırka Modeli Yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yapılışı İle Kısa Kollu Hırka Modeli

  Yapılışı İle Kısa Kollu Hırka Modeli

  kısa kollu hırka modelleri hırka yakası nasıl kesilir yarasa kollu kazak nasıl örülür kısa modelleri ve yapılışları kazak modeli ve yapılışı Hırka giymeyi ve örgü örmeyi sevenlerdenseniz tam size göre bir model meleklerim :örgü: Yapılışı ile kısa kollu çok şık ve kullanışlı hırka modeli :tik: Şiş No: 6.0 Beden: 38 Modelin Yapılışı ARKA : 74 ilmek başlanarak 1 sıra haroşa örülür....
 2. Kısa kollu hırka modelleri

  Kısa kollu hırka modelleri

  hırka modelleri kısa kollu hırka modelleri kısa kollu
 3. Kısa kollu bayan hırka modeli(açıklamalı)

  Kısa kollu bayan hırka modeli(açıklamalı)

  modern hırka modelleri açıklamalı bayan hırka modelleri açıklamalı bayan anlatımlı kısa İçine bir body ile kullanabileceğiniz son derece modern kısa kollu bayan hırkası modelini ve açıklamalı anlatımlı tarifini sizler için veriyorum Yapılışı:Arkaya 44 ilmekle başlayın Düz örgü örün 48 cm sonra her iki taraftan 8′er ilmek artırın 22 cm sonra ilmekleri kesin Önlere 22 ilmekle başlayın Düz örgü...
 4. 2011 Bayan Spor Kapri Modelleri

  2011 Bayan Spor Kapri Modelleri

  2011, bayan, spor kapri modelleri, çeşitleri, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler 2011 yazı boyunca giyebileceğimiz kaprileri şöyle bir gözden geçirdik melekler :) Nike,Adidas ve Puma'dan seçtiğimiz modelleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.Hepsi birbibirinden kullanışlı bu ürünleri yaz boyunca çıkarmak istemeyeceksiniz :)
 5. 2014 Yazlık Bayan Kapri Modelleri

  2014 Yazlık Bayan Kapri Modelleri

  yazlık kapri modelleri, 2014 yazlık kapriler, 2014 bayan kapri pantolon Sevgili melekler, yazın bayanların en çok tercih ettiği pantolon modellerinin başında kapri pantolonlar geliyor. Kısalığı sebebiyle yanlış kombinlerle kötü bir görüntü verebilecek olan kaprileri kesinlikle uzun boylu bayanların giymesini tavsiye ediyoruz. Özellikle uzun bacaklı ve zayıf bayanlara çok yakışan kaprileri...

Sayfayı Paylaş