kara lahana ve karalahananın faydaları

narçiçeğimm

narçiçeğimm

Daimi Üye
Üye
kara lahana ve karalahananın faydaları
Kara lahananın faydaları nelerdir kara lahananın yararları.Meleklerim bildiğimiz Rabbimiz yarattığı herşeyi güzel yaratmış ve içine bir sürü şifa koymuştur gelin bu defada karala hananın faydalarına bi göz atalımm

Kara lahananın faydaları, kara lahananın zararları, kara lahananın faydası, kara lahananın suyu, kara lahananın kalorisi.
Kara Lahana: İri ve kalın yapraklı bir bitki olan Kara lahana, C vitamini açısından zengindir. Ayrıca, A, B, E vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, kükürt, magnezyum, bakır ve demir minerallerini bol miktarda içerir.
Kara Lahananın Faydaları: Çok besleyici bir sebze olan kara lahana, cilt, diş ve kemik dokularının sağlamlığını arttırır. Vücuttaki zehirli maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar. İştah açar. İdrar söktürür ve kabızlığı giderir. Kansızlıkta faydalıdır. Özellikle taze kara lahana suyu mide ve bağırsak ülserine iyi gelir, bağırsak kurtlarını düşürmeye yardımcı olur ve bağırsak iltihaplarına karşı koruyucudur.

Vücüdun direncini arttırır ve zararlı bakterileri öldürür. Kansere karşı çok iyi bir koruyucudur. Kandaki şeker oranını düşürür. Astım, romatizma, siyatik, sarılık ve safra kesesi hastalıklarında faydalıdır. Ses kısıklığını giderir. Göğüs ucunda oluşan çatlakları gidermeye yardımcı olur.
Kara Lahana nasıl kullanılır: Çoğunlukla yemeği yapılarak kullanılır. Ayrıca, sıkılarak suyu çıkarılıp içilebilir. Kara Lahana Guatr rahatsızlığı olanlara tavsiye edilmez.
 

Benzer İçerikler

T
Cevaplar
0
Görüntüleme
12K
TİTAN
T
ASİMELEK
Cevaplar
0
Görüntüleme
15K
ASİMELEK
ASİMELEK
ASİMELEK
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
best_dream
best_dream
M
Cevaplar
2
Görüntüleme
4K
M
Üst