Karabiberin Sağlığımıza Olumlu Etkileri Çok Fazla....

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Yönetici
Karabiberin Sağlığımıza Olumlu Etkileri Çok Fazla....
Karabiberin Yararları
Karabiber Sağlığımıza EtkileriKimimiz karabibersiz yapamayız kimimiz ise acı buluruz tadından hoşlanmayız...Ama biraz olsun yemeklerimize katıp yararlarından faydalanmalıyız..Karabiberin Saymakla bitmeyen faydaları çok ...Bakalım karabiberin sağlığımıza olumlu etkileri nelermiş...karabiber-305.jpg
Karabiber size sağlık katacak!
‪Sofralarımıza tat katan karabiber sadece çorbalarımızın ve yemeklerimizin üzerinde bize lezzet vermiyor. Sağlığımıza müthiş katkıları olan bu baharatı yakından tanıyarak onu daha sık kullanmayı ve daha çok sevmeyi başarabiliriz.‬

Mide


Karabiber midedeki hidroklorik asiti yükselterek hazmı kolaylaştırır. Midenin düzgün hazım sağlaması ishal, kabızlık, kolit gibi hastalıkları önler. Ayrıca karabiber gaz ve idrar söktürücüdür, gaz birikmesine de engel olur.

Kilo verme

Karabiber kandaki yağ oranını düşürür ve yeni yağ oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Karabiberli yiyeceklerle diyetinizi destekleyebilirsiniz.

Cilt

Bir cilt hastalığı olan Vitiligonun iyileşmesine yardımcı olur. Londra'da yapılan araştırmalar, karabiberin barındırdığı piperine maddesinin cildin yeni pigmentler oluşturmasını sağladığını gösteriyor. Cilt kanserini yenmek için de destekleyici bir baharattır.

Cinsellik

Karabiberin afrodizyak etkisi vardır, cinsel gücü arttırır.

Soğuk algınlığı, öksürük

Karabiber, antibakteriyel özelliğiyle mikroplarla savaşır.
söktürmek için balla karıştırılarak yenilebilir.

Solunum

Astım ve boğmaca gibi hastalıkların tedavisini destekleyici bir baharattır.

Antioksidan


İçerdiği antioksidan sayesinde kanseri, kalp ve karaciğer hastalıklarını önlemeye yardımcı olur.

Damar sertliği, yüksek tansiyon, egzama, üremi, bağırsak iltihabı ve romatizmadan şikayet edenler, mümkün olduğu kadar az kullanmalıdırlar.
 
Üst