1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Karahindiba Çayı ve Faydaları

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  karahindiba çayı faydaları karahindiba nasıl kullanılır


  Alternatif tıp tedavileri için kullanılan şifalı bitkilerden biri olan kara hindiba, çayı ve faydaları hakkında ki bilgiler şöyle melekler :)

  < Konu Resmi..>


  Karahindiba çayı bitkisinin yapraklarından elde edilir. Bitkinin yapraklarının besin dolu olduğu söyleniyor. Mineral ve vitaminler ile kalsiyum ve demir yüklüdür. Karahindiba bitkisinin yaprakları bulunan ana madde germacranolide ve eudesmanolide dir.

  Karahindiba çayı kullanım yerleri

  Kurdeşen (üretiker)
  Kolestrol
  İştah Açıcı
  Soğuk algınlığı, bronşit ve zatürre içeren solunum durumlarının tedavi edilmesi için
  Safra kesesi ve karaciğer dostudur. İdrar Söktürücü
  Romatizma, sarılık, hepatit ve kulak çınlaması


  Mide İçin

  Hazımsızlık, kabızlık ve gaz çıkartmada karahindibağı çayı mide hastalıklarını azalttığı bilinmektedir. Hafif müshil olarak hareket etmektedir. İnsanların iştahı uyarmak için söylenir. Araştırmalarda bir probiyotikdir, o da bu sistem içinde iyi bakterilerin çalışmasını artırır.

  Karaciğer fonksiyonları

  Karahindiba yapraklarından yapılan çay, klinik olarak karaciğere iyi geldiği görülmüştür. Bu ve karaciğerin genel işleyişi yararlı olduğu safra üretimini hızlandırarak yardımcı olduğu anlamına gelecektir.

  İdrar Söktürücü

  Karahindiba o, idrar üretimini artıracağı idrar artışı üretim nedeniyle vücuttan kaybolan elektrolitler yerine yardımcı olacak demektir etkili bir idrar söktürücü, olabilir.


   
Karahindiba Çayı ve Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. karahindiba

  karahindiba

  • Karahindiba Haşlaması : Bitkiden 1 yemek kaşığı 1 su bardağı suda 15 dakika kaynatılır. Soğuduktan sonra süzülür. akşam yüz yıkanır. küçük siyah lekeleri giderir.
 2. Karahindiba faydaları

  Karahindiba faydaları

  karahindiba otu karahindiba faydaları çiçeği resmi karahindiba, faydaları, otu, kökü, çayı, salatası, tohumu, nasıl kullanılır, yaprağı, Bazen çok garipsediğimiz bitki isimleri duyarız. İşte o gari bitki isimlerinden biri daha Melek'ler. Karahindiba otu, bu bitki nedir, nasıl yetişir ve nasıl kullanılır, buyrun hepbirlikte öğrenelim Melek'lerim:)) Hatta bu otun salatası ve çayıda oluyormuş...
 3. Zerdaçal çayı yapılışı ve faydaları

  Zerdaçal çayı yapılışı ve faydaları

  zerdaçal çayı yapılı zeraçal çayı nasıl yapılır zerdaçal çayının faydaları Merhaba Melek'ler... Bu yazımızda zerdaçal çayının kanere olan faydalarından ve zerdaçal çayının yapılışı hakkında merak edilen tüm bilgileri, sizlerle paylaşıyoruz. Yemeklere lezzet katmak için kullanılan zerdeçalın şifa veren etkileri de biliniyor Baharatların yemeklerimize kazandırdığı güzel lezzet ve aromanın...
 4. Enginar Çayı ve Faydaları Hakkında Bilgiler

  Enginar Çayı ve Faydaları Hakkında Bilgiler

  enginar çayı nedir, enginar çayı, enginar çayının faydaları Sevgili melekler, Türk insanının pek de alışık olmadığı enginar çayı, özellikle böbrek ve karaciğer yetmezliğinde son derece faydalı bir içecek. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz enginar çayının tarifini de sizlerle paylaşacağız ama öncelikle enginarın faydalarından söz edelim biraz... Enginar sarılık ve hepatit...
 5. Kısırlık için hayıt otu faydaları ve kullanımı

  Kısırlık için hayıt otu faydaları ve kullanımı

  Kısırlığa oldukça iyi gelen ve birçok faydası bulunan hayıt otu hakkın da merak ettiğiniz bilgileri sizlere bu konumuz da paylaşıyoruz. Öncelikle hayıt otunun ne gibi faydaları var bunlara değinelim; Hayıt Otunun Faydaları Hayıt otu tohumu, hipofiz bezini tetikleyerek kadınlık hormonlarını dengeler. Hayıt otu kullanan kadınlar da adet stresi ve adet düzensizliği gibi durumlar iki hafta...

Sayfayı Paylaş