Kararmış eski silikonlar nasıl sökülür biliyor musunuz ?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Kararmış eski silikonlar nasıl sökülür biliyor musunuz ?
banyodaki silikonları temizlemek çekomastik lekeleri nasıl temizlenir eski silikonlar nasıl sökülür fayanstan silikon nasıl sökülür kararan silikonların temizliği silikon artıkları nasıl temizlenir silikon fayanstan nasıl temizlenir silikon nasıl temizlenir
Küvet kenarında ya da şeffaf olarak çekilmiş olan küf olmuş kararmış, duş teknesinin kenarında ya da mutfak evyesinin kenarına su sızdırmaması için çekilmiş olan silikon çekilmiş alanlar zaman içerisinde küflenir ya da kararırlar. Özellikle banyoda rutubeti de gördüğü durumlarda alır başını gider bu kararmalar. Peki arkadaşlarım bu kararan küflü duran silikonlar nasıl sökülecek ?

Öncelikle Bu silikonların rengini küflü durumunu çözecek öneriler nelerdir ?
Kararan silikonlar aslında ovulacak ve ya temizlenecek birşey değildir. Bu kimyasalların içine işleyen küfleri temizlemek hiçte kolay olmamakla birlikte, camsil şişesine koyacağınız çamaşır suyunu kararmış sikilonlu alanlara fısfısla dökün dah sonra 5 dakika bekleyin ve bir bez yardımı ile silmeyi deneyin. Biraz renginin açılıp temizlendiğini göreceksiniz. Bu sorun emin olun herkeste var ve bu silikonun yerine geçecek başkada bir icat hala yok.
silikon-lekesi-fayanstan-nasil-cikar_646x340.jpg

Temizliği yapılmayan eski eskimiş silikonları nasıl sökeceğim ?
Şimdi Yukarıdan anlattığımız yöntem ile ya da domestos sıvı çamaşır suyunu fısfısla yada ilgili bölüme dökerek beklettiğinizde kesinlikle açılacaktır. Tabiki bu durum sizin için tam da yeterli gelmiyorsa, beyazlığını sevemediyseniz çıkartmak, sökmekten başka yapacağınız birşey malesef bulunmuyor.

Herhangi bir yerde bulunan silikonları sert bir çisim kesici alet falçata gibi şeylerle azcık ucundan alıp daha sonra elinizle çekerek parça parça çıkartmaktan başka yapacağınz birşey yok. Lütfen bu işlemleri ve yukarıdan belirttiğim yumuşatma işlemlerini yaparken kesinlikle eldiven kullanın. Falçata kullanacaksanız sert zeminin çizilmemesi için çokta derin çizikler atmayın lütfen :)
küf küvet.jpg

Yeni çekeceğimde hangi marka silikonu kullanmalıyım ?
Yapı malzemeleri satan büyük firmalara bu durumu kararma durumunu anti bakteriyel olup yüzeyinin küf ve mantar tutmadığını kesinlikle sormanız gerekiyor. Ben sizlere bununla alakalı bir ürün tavsiye ediyorum sanitary silikon ALMANIZ gerekiyor. Bu ürün için burası incelenebilir fiyatı 8 tl arkadaşlarım. Özelliklerini ne şöyle sıralayabiliriz.

Anti-Bakteriyel, çabuk kabuklaşan yüzeylere iyi yapışan bir silikondur Küf ve mantarın oluşumunu kesinlikle engeller. Bu silikonu ya da küf mantar yapmayacak bir silikonu sorarak alınız. Bu duşakabinleri ya da inşaat işini yapanlar standart saçma ve kesinlikle ucuz bir silikon kullanıyorlar. En azından temizledikten sonra kesinlikle markayı değiştiriyorsunuz arkadaşlarım. De Braven Sealants diye de geçiyor bu silikon adresini verdim zaten incelersiniz.

Ayrıca buradaki konuya da bakarak daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Aynen dediğiniz gibi yaptım maket bıçağı ile iyicene sıyırdım daha sonra dediklerinizi yaparak koçtaştan uygun bi silikon aldım ya teşekkür ediyorum sizlere eskisinden iyi oldu. Neydi o öyle kararmış kötü bir görüntü vardı şimdi süper oldu gerçekten de ellerinize sağlık olsun süper oldu süper :)

Rica ederiz sevgili jilet evet bizde kendi evimizde denemiştik ve gördük ki işe yarıyor konu olarak sizlere anlatalım istedik. İşe yarıyor olduğunu siz misafirlerden duymak ayrıca bizleri mutlu ediyor. Demek ki diyoruz iyi bir iş yapıyoruz. Sizlerde hanımlar kendiniz de bunu yapabilirsiniz. Tabiki öncelik erkeklere. Tabiki onları ikna edeceksiniz yoksa en az yarım saat bi saat sürer temizlenmesi yorgunum demezlerse yaptırabilirsiniz :D İkna kabiliyeti yüksek hatunlarda sıkıntı yok.

Keyifli forumlar dilerim.

Balkon camı fırtına yüzünden yerinden oynadı.Haliyle camcı geldi ve silikon çekti. Silikonu çekerken yere de silikon bulaştı ve parkede leke oluştu.Lekeyi çıkaramadım.Varsa öneriniz alabilirim :D

Yararlı bilgiler için çooook teşekkür ediyorum arkadaşlarım gerçerkten de işe yaradı bilmenizi istiyorum buradakileri uyguladım ve aynen temizlendi teşekkürleeeeeeeeeeeeeeeeer :D

Geri