Karbonat maskesi yapan varmı?

Uzman SühaN

Administrator
Karbonat maskesi yapan varmı?
Lise çağından beri cildinizde dönemsel veya sürekli çıkan sivilceleri durdurup izlerini yok ederken bir daha çıkmamasını sağlayabilir bunun yanı sıra da cildinizi pürüzsüz yapabilirsiniz. Bu işlemi hem çok ekonomik hem de çok pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Kullanıcı yorumları ve ne işe yarayıp nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız işte gerekli malzemeler, tarifi ve uygulanış şekli.

Gerekli Malzemeler:

Karbonat

Su

Hazırlanışı:

1 yemek kaşığı kadar karbonatı bir çay bardağına koyun ve üzerine damla damla ılık su ekleyerek karıştırın. Macun kıvamı alıncaya kadar karıştırarak su ekleyin ve yapısı pütürlü olmadığında maskesiniz hazır demektir. Şimdi uygulama aşamasına geçebilirsiniz.

k.jpg

Uygulanışı:

Maskenin tamamını dilerseniz elleriniz ile dilerseniz de bir fırça ile yüzünüze sürün. eğer sırtınızda, kollarınızda, omurlarınızda veya herhangi başka bir bölgenizde sivilce varsa bu maskeyi o bölgelerde de kullanabilirsiniz. Maske kuruduğunda su ile bolca yıkayın ve kurulayın. Dikkat etmeniz gereken şey dudak çevresi ve göz çevresine maskenin sürülmemesidir.

Bu maskeyi kullananlar:

Ece B (17) : 7. sınıftan beri düzenli olarak annemle kullandığım tek maske. O günden beri tek bir sivilcem çıkmadı. Bunun annemle aramızda sır olduğunu düşünürdüm. Meğerse bilenler varmış. Cildim bebek gibi pürüzsüz.

Tülay Ç (24) : Bir aydır her gün temzileyici maske gibi kullanıyorum. Bence iyi bir peeling görevi de görüyor. Üstelik sivilcelerimi kurutuyor ve karma cildimin yağlanmasını dengeliyor.

Nadide G (32) : Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım ve o günden sonra başka bir sivilce maskesi kullanmıyorum. cildimi kurutmadan sivilcelerden kurtulmamı sağlayan tek maske. Üstelik çok doğal ve etkili. Daha ne isterim ki hele ki bu kadar ekonomik ve pratikken.

Rana E (13) : Sivilcelerim çıkmaya başladığında sürekli kaşıyıp patlatıp yara yapıyordum. Annem bana bu maskeden hazırladı ve öğretti. Her gün yapabileceğimi söyledi ve eğer yapmazsam yüzümde sivilce izleri kalacağını söyledi. Sürekli kullandım. Sanki ergenlik çağında değil gibiyim. Arkadaşlarımın yzü sivilce doluyken bende bir tane bile yok.

Geri