kardeşlikle ilgili yeni nikler arıyorum

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
kardeşlikle ilgili yeni nikler arıyorum
Merhaba arkadaşlar, geçirdiğimiz şu hassas günlerde kardeşliği anlatan nikler istiyorum sizden faceden paylaşmak üzere :D

Hayat yaşamayı, Mutluluk gülümsemeyi, sevgi Haketmeyi, vefa; hatırlamayı, dostluk;paylaşmayı bilen için vardır.

Eğer bir dostu severseniz ona bağlanın sakın bırakmayın, eğer nefret ederseniz ona bağlanmaya çalışın bilinki sevgi dostluğun temelidir.

Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar.güneş yanlız olsada etrafa ışık saçar.üzülme doğruların kaderidir yanlızlık,kargalar sürüyle,kartallar yanlız uçar.

Eğer gerçekten birini seversen, Onu özgür bırak! Sana ait olmak isterse bir gün mutlaka geri Gelecektir Gelmezse de boşa peşinden koşma Asla da senin olmayacaktır.

Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karsılaşırlar. aşk kendinden emin bir şekilde sorar: ben senden daha candan ve daha yakınım. sen niye varsın ki bu dünyada? arkadaşlık cevap verir: sen gittikten sonra arkanda bıraktığın gözyaşlarını silmek için…

Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.

Kuşlar gibi uçmasını, balıklar gibi yüzmesini öğrendik; ama bu arada çok basit bir sanatı unuttuk: Kardeş olarak yaşamayı..

Bu Dünyadaki Herkez kardeştir önemli olan O kardeşlik bağını Bulmaktır.

Kardeşinle mücadele etme, onunla alay etme, ona verdiğinden sözden dönme

Kardeşlik sadece Kan Bağı iLe oLmaz Din Bağıda Kardeşliğe An Açık örnektir.

Hiçbiriniz kendi nefsi için istediğini (mü’min) kardeşi için de istemedikçe tam mümin olamaz

Kardeşlik Son Bulmayan Arkadaşlıklardan Doğar.

İyi hareketler güzel davranışlar kardeşlik bağlarınının temellerini atar.

Kardeşlik Sözlerde Biten Bir Cümle Değil Kalpte Atan Bir Sevgi Çemberi Olmalıdır.

Müslüman müslümanın kardeşidir, onu terk ve ihmal etmez.

Kimi Kardeşin olarak görüyorsan ya ona benze yada kardeşin gibi gördüğün insanı kendine benzetki görenler sizden örnek alsın.

Hakiki arkadaşlık sıhatten farksızdır,kiymeti elden gittikten sonra anlaşılır

Yalnızca bizim gibi insanlar,benim gibi yaşama delicesine aşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden çok daha iyi olan çalışmaya aşık olan insanlar- amacı doğru olarak olduğu gibi görünmeye başlayan ancak bizim gibi insanlar- bize kalmış tek bir şans bile olsa dostlarını terk etmezler.

Kalbin hangi arzuların özlemi ile çarpıyorsa hayat rüzgarların seni ona kavuştursun

Koca bir çölde kum tanesi olmak yada okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

Geri