Karidesin Faydalarını Biliyor musunuz?

Karidesin Faydalarını Biliyor musunuz?
karidesin faydaları
karidesin yararlarıSevgili melekler, evet kolesterol açısından karides fazla tüketilemmesi gereken bir gıda ama faydalarını da gözardı etmemek ve makul miktarlarda tüketmek gerek. Çünkü faydaları da çok. İşte karides ve faydalarıyla iglil bilgiler...


Karides pembe, gri, kahverengi ve sarımsı renklerde olabilir. Tüm yıl boyunca hem donmuş hem de taze olarak tüketilebilen bu canlı özellikle omega-3 yağ asitleri açısından da zengindir.

Karidesin Faydaları
1. Karides selenyum minerali açısından oldukça zengindir. Selenyum kanser ve bu tarz ciddi hastalıklara sebebiyet veren maddeleri etkisiz hale getirir.

2. Karides düşük kalorili bir protein kaynağıdır. Bir porsiyon karideste yaklaşık 23,7 gram protein ve 112 kalori vardır.

3. İyi bir D vitamini kaynağı olan karides dişlerin ve kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Ayrıca kalsiyum ve fosfor dengesini de sağlar.

4. Omega-3 yağ asitleri açısından zengin olan karides beyin fonksiyonlarının düzenli gelişimini ve çalışmasında etkilidir. Ayrıca içerdiği B12 ile kan hücrelerinin gelişimini destekler.

5. Diş etleri rahatsızlıklarında da anti-enflamatuvar etkisiyle bilinir.
 
Üst