1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Karın çektirmeyle hamile kalınırmı?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Çocuk sahibi olmayan bir çok bayan ilginç geleneneksel yöntemlere başvurarak gaba kalmayı planlıyor.Süt buharında oturma,bel çektirme,göbek kaldırma,bitkisel karışımların buharında oturma,kaynatılmış saman buharında oturma,göbeğe bardak atma vb. yöntemler.Modern tıptaki hızlı gelişmelere rağmen geleneksel sağlık uygulamalarının günümüzde halen kullanılıyor ve çok yaygın bir uygulama.Sevgili hanımlar bu saydıklarımızın hiç birinin gebe kalma üzerinde olumlu bir etkisi yoktur.Bilakis bu tür ugulamalarla ciddi sağlık sorunlarına yol açabilirsiniz.Özelliklede buharda oturarak vajinal enfeksiyonlara,kasık ovdurarak yumurtalıkların hasar görmesine neden olabilirsiniz.Yıl 2015 tıp çok ilerledi bir takım tetkitlerle kısırlık nedeni araştırılıp teşhis edilir ve ona göre tedavi seçeneği uygulanır.Bu tür geleneksel yöntemlerle sağlığınızla oynamayın.Bu saydığımız uygulamarın hiç birirnin tıbbı anlamda bir mantığı yoktur.Lakin kaplıa gibi şifalı sulara gidebilirsiniz.Gideceğiniz kaplıcanın su özelliğini hangi hastalığa iyi geldiğini iyi araştırın.Özetle;1 yıla aşkın bir sürede tüm çabalarınıza rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız mutlaka bir kadın doğum uzmanına görünmenizi öneriyoruz.Sağlıklı günler temennisiyle..
  Göbek Düşmesi Belirtileri ve Tanısı

  Halk arasında göbek düşmesi, kayması, düşüklüğü, kaçması, göbek şişliği, göbek kalkması, bazı yörelerde köbek düşmesi olarakta bilinen Göbek Düşmesi hastalığının başlıca belirtileri: (bkz)

  Halsizlik
  Hazımsızlık
  Yemeklerden sonra şişkinlik
  Dikkatsizlik
  Eğilirken göbeğin bir tarafa doğru kayması
  Göbeğe bastırıldığında başka yerlerde atması
  Göbekte ve çevresinde ağrı ve ağırlık hissi
  Halk arasında bu ve benzeri göbek şikayetleri için genelde Göbek Düşmesi, Göbek Kayması veya Göbek Kaçması tabirleri kullanılır. Ne yazık ki çoğu hastane ve sağlık merkezinde bu hastalara yeterli tıbbi hizmet verilmez, ihmal edilir ve üstelik göbek düşmesi diye bir durumun aslında var olmadığı görüşü bildirilir. Hastalar mecburen zoraki olsa da kanaat getirir ve bu durumu kabullenmek zorunda kalır ancak öte yandan ömür boyu göbek şikayetleri de devam eder durur. Bu durumu kabullenemeyen hastalara ise maalesef psikolojik hasta muamelesi uygulanır.

  Hastaların ciddi şikayetleri olmasına rağmen testler, tetkik tahlillerde, röntgen, ultrason, tomografi ve MR filmlerinde, endoskopi ve kolonoskopiderde ne yazık ki hiçbir bulguya rastlanmaz. Herşey Normal Çıkar !

  Neden mi? Nedeni şudur, göbek düşmesi ve özellikle de başlangıç ve küçük çaptaki göbek düşmeleri veya kaymaları tanısı sadece elle yapılan detaylı muayene ile konulur. Yani teşhis klinik bulgularla yapılır. Ancak maalesef günümüz sağlık şartlarında çoğu hekim meslektaşımız sadece test, tahlil, tetkik ve filmlere dayanak tanı koymayı adeta bir gelenek haline getirmiştir. Bu insanlar ne yazık ki hastane hastane gezerler ve sonuç alamazlar. Çoğu zaman muayene bile yapılmadan serum taktırılır ve ağrı kesici iğneler yapılar. (ağrı kesici iğne = sadece ağrıyı keser, yani ağrıyı algılamamızı engeller ancak ağrıya neden olan hastalığı ve patolojiyi etkilemez). Aslında en acı olanı da hastanın ailesi ve yakın çevresi de belli bir süre sonra hastanın artık gerçekten hasta olduğuna inanmazlar çünkü herşey normal çıkıyor, ki bu durum da hastanın psikolojisini çok derin bir şekilde etkiler. Psikolojisi etkilenen hastalar da ağrı kesici, sakinleştirici, mide ilaçları, kas gevşetici, uyku hapları ve depresyon ilaçlarında medet umar.. bu kısır döngü böylece yıllarca akıp gider.. Elbette genelleme yapmamız doğru değildir ancak bu gibi şikayetleri olan insanların %95′inde Göbek düşmesi patolojisi tespit edilir.

  Göbek Düşmesi veya Kaymasının nedenleri

  Göbek düşmesinin ana nedeni karın içi basıncın artması (örneğin ağır kaldırıldığında, gebelerde, aşırı kilolu insanlarda, ani korku, ani ve aşırı hareketler) ve genetik (irsi veya kalıtsal) yatkınlıktır. Yani anne ve babalarda ve diğer 1. ve 2. derece akrabalarda göbek düşmesi mevcut ise çocuklarda ve torunlarda bu hastalığa yakalanma şansı çok yüksektir. Göbek düşmesi aslında çoğu insanda çocukluktan hatta anne karnındaki ceninden gelen bir durumdur (kalıtsal, genetik). Anne rahmindeki çocuk (cenin) ile tek bağlantı noktası göbektir ! Bizi annemizin rahminde canlı olarak hayata bağlayan tek yol göbektir. Araştırmalarımızın neticesi sonucunda göbek düşmesinin kalıtsal yani genetik olduğunu desteklemektedir. İşte bu yüzden bu bölge çok önemlidir.

  Göbek Düşmesinin Zararları ve Tehlikesi

  Göbek Düşmesi hastalığı aslında görüldüğü kadar basit ve masum bir hastalık değildir. Şikayetlerini en aza indirmek için göbek düşmesi hastaları kendilerine farklı bir yaşam tarzı benimserler. Yedikleri, içtikleri, zevkleri, moral durumları, hobileri ve daha nice alışkanlıkları istedikleri gibi değil, bu hastalığın şekillendirdiği ve gerektirdiği gibi yaşamaya başlarlar. Göbek düşmesi hastaları sindirim, sinir, cinsel, kalp ve çalışma hayatlarında sık sık sorunlar yaşarlar. Göbek düşmesinde direkt şikayetlerin yanında aslında hiç akla gelmeyecek ciddi sorunlarda vardır. (bkz)

  Göbek Düşmesi için Koca karı uygulamaları

  Göbek düşmesi için insanlar genelde ilkel yöntemlerle onu çözmeye çalışır. Koca karı uygulamaları ile göbeği yerine yerleştirmeyi umar. Göbek yerleştirmesi olayı ise göbekteki su kesesini tekrar karına doğru yerleştirilmesidir. Bunun için yörelere göre birçok farklı uygulaması vardır. Göbek yerleştirmesi durumunda ise barsaklara ve karın içi organlara ciddi zararlar verebilir ve bazen de ölümle sonuçlanabilir. Ayrıca, geleneksel olarak yapılan bu uygulamalar geçici rahatlık sağladığı gibi her seferinde hastalığın daha da ilerlemesini sağlar ve son aşamalarda ise “göbeğin yer etmiş” tabiri kullanılır. (bkz)

  Göbek Düşmesi’nin Tıbbi Tedavi Yöntemi

  Tıp alanında göbek düşmesinin kesin ve kalıcı çözümü ve tedavisi mümkündür. Daha Önce belirttiğimiz gibi halk arasında Göbek Düşmesi olarak bilinen durum aslında gizli bir patolojik durumdur. Neden gizli diyoruz çünkü bir çok doktor meslektaşımız tarafından fark edilmediği gibi hemen hemen bütün test, tetkik ve filmlerde de görünmez. Göbek düşmesinin yegane kalıcı ve kesin çözümü ise yapılacak çok ufak bir girişimdir.
   
  Son düzenleme: 9 Ağustos 2016
Karın çektirmeyle hamile kalınırmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bel Çektirmeyle Hamile Kalınır mı?...

  Bel Çektirmeyle Hamile Kalınır mı?...

  bel çektirme hamilelik bel çektirme nasıl yapılır cekmek çekme video video Ya bu bel çektirme olayı varmış nedir bu yaaa merak ediyorum ben sağdan soldan çok duydum hamile kalanda varmış bilenler varsa paylaşabilir mi?Böyle bi konu açılmamış sanırım daha önce bende merakımı gidereyim dedim...
 2. adetliyken hamile kalınırmı ?

  adetliyken hamile kalınırmı ?

  Slm nişanlımla adetliyken ilişkiye girdim hamile kalma riski varmı ?
 3. vajina yıkamayla hamile kalınırmı

  vajina yıkamayla hamile kalınırmı

  slm ben dün gece ilişkiye girdim yanlışlıkla sperm kaçtı hemen vajinamı uıkadım hamile kalırmıyım ? adetime daha 10 gün var
 4. sürtünmeli ilişkiyle hamile kalınırmı

  sürtünmeli ilişkiyle hamile kalınırmı

  Mrblar ben adetim bittikten bir gun sonra nisanlimla surtunme yolu iliski yasadik ve kendisi bosaldi vajinamin uzerine iki gun sonra mide bulantisi midemde gaz sisme bas agrisi halsizlik ve uzerinden 5 gun gecmesesine ragmen akintim var birde karnimda sanki arada bir sey oynuyormus gibi birsey atiyor ve kasiklarim agriyor cok korkuyorum acaba hamilelik var midir
 5. Anal ilişkiyle hamile kalınırmı

  Anal ilişkiyle hamile kalınırmı

  Sevgilimle anal ilişkiye girdik içine bolaşdım ama ondan önce 3-4 kere normal boşaldım 5. Yi anal ilişkide içine boşaldım vajinasına sızmış olabilir hamilelik olur mu

Sayfayı Paylaş