1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Kariyerinize yatırım yapın

  Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Kariyerinize yön vermek için herhangi bir çaba göstermemek, denize küreksiz bir kayıkla açılmak gibidir. Bir süre için her şey yolunda gitse de az sonra rüzgarın ve dalgaların sizi nereye sürükleyeceğini bilemezsiniz.

  Her yıl üniversiteler binlerce mezun veriyor ve yeni mezunlar dahil her türlü beceri ve bilgi donanımına sahip birçok insan iş arıyor. Bu da, bir pozisyon için yüzlerce aday anlamına geliyor.

  Kalabalığın arasından sıyrılmak, kendinizi öne çıkarmak, farklı olduğunuzu kanıtlamak için hedeflerinizi önceden belirlemiş ve iyi tasarlanmış planlarla yola çıkmış olmak gerekir. Aksi takdirde beklenmedik felaketlerle karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

  Kariyerinize yaptığınız yatırımın finansal bir yatırımdan çok değerli olduğunu unutmaz ve doğru bir kariyer planlaması yaparsanız başarıya ulaşmanız kolaylaşacaktır.
  Sağlam bir kariyer için:

  • Mutlaka plan yapın; ne istediğinizi ve bunun için ne yapmanız gerektiğini belirleyin. taslaklar hazırlayın. Zor hedefler de seçmiş olsanız bile onları küçük parçalara bölün. Asıl hedefinize ulaşmak için daha küçük hedefler yaratın ve onları gerçekleştirerek adım adım ilerleyin.

  • Örneklerinizi belirleyin. Mutlaka sizden önce birileri sizin ilerlemek istediğiniz yoldan geçmiştir. Onların kariyer gelişimlerini takip edin ve kendinize dersler çıkarmaya çalışın.

  • Kariyer yatırımlarınızı yaparken kişiliğinizi göz ardı etmeyin. Kişisel özelliklerimiz çalışma hayatımızı etkiliyor. Dolayısıyla kendi kişiliğinizi hesaba katmadan kariyer planları yapmak doğru olmaz.

  • Kendinize dürüst davranın. Kariyer hedeflerinizi belirlerken yapabileceklerinizi ve yapamayacaklarınızı düşünün ve yapamayacaklarınızı hedeflemeyin. Aksi halde boşa kürek çekmiş olursunuz.

   
Kariyerinize yatırım yapın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kariyer kadınları

  kariyer kadınları

  Savaşıyorum her gün. Savaşıyoruz her gün. Amazon kadınları gibi. Ne kadar da ağır geliyor rimellerimizle farlarımız. Bir de tabii uykusuzluk... Kapanmak üzere göz kapaklarımız. Daracık, yüksek topuklu ayakkabılarımızın içinde büzüşmüş, sızlıyor ayaklarımız. Saçlarımız kendince özgür işte. Her gün fönlü filan... Dipleri de gelmiş ama, idare eder bir hafta onbeş gün daha. İncecik olacağız...
 2. Pollyanna Kariyeri

  Pollyanna Kariyeri

  POLLYANNA, KARİYERİNDE HIZLA YÜKSELİYOR... Yazan: İdil Türkmenoğlu Düşünceleriniz pozitif olsun, çünkü düşünceleriniz sözleriniz olur. Sözleriniz pozitif olsun, çünkü sözleriniz davranışlarınız olur. Davranışlarınız pozitif olsun, çünkü davranışlarınız alışkanlıklarınız olur. Alışkanlıklarınız pozitif olsun, çünkü alışkanlıklarınız değerleriniz olur. Değerleriniz pozitif olsun, çünkü...
 3. çocuğunuzun gülüşüne yatırım yapın

  çocuğunuzun gülüşüne yatırım yapın

  İleriki yaşlarda yaşanan ağız yapısı bozuklukları, dudak ve dil fonksiyonlarındaki, çene gelişimindeki sorunların ortak nedeni erken yaşta teşhis... O yüzden çocuklarımızı diş doktoruna götürmekte fayda var...Bir şikayeti olmasa bile. İleriki yaşlarda yaşanan ağız yapısı bozuklukları, dudak ve dil fonksiyonlarındaki, çene gelişimindeki sorunların ortak nedeni erken yaşta teşhis...
 4. Vücuduna yatırım yapıyor

  Vücuduna yatırım yapıyor

  Kariyerindeki hızlı yükselişini sürdüren Beren Saat, kendine yatırım yapmayı da ihmal etmiyor Geçen sene göğüslerini estetik operasyonla dolgunlaştıran güzel oyuncu, şimdi de burnu için ameliyat masasına yattı. Operasyon özel bir hastanede gizlice gerçekleştirilirken, Beren Saat’in burnunun üstünü düzelttirip, ucunu biraz daha kaldırttığı öğrenildi.
 5. Kariyer Yapayım Derken Doğurganlığınızı Kaybetmeyin !

  Kariyer Yapayım Derken Doğurganlığınızı Kaybetmeyin !

  Bu konu; kariyer ve doğurganlık hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, günümüzde kadınların iş ve kariyer üzerine bu derece düşmeleri ne yazık ki çocuk sahibi olamama sorunlarını da beraberinde getiriyor. Büyük şehşr kadınlarının geç evlenip, çocuk sahibi olmayı ertelemeleri beraberinde bu gibi sorunları da getiriyor. 20 ile 30 yaş aralığının kadınlar için en doğurgan...

Sayfayı Paylaş