Kariyerinize yatırım yapın

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kariyerinize yatırım yapın

Kariyerinize yön vermek için herhangi bir çaba göstermemek, denize küreksiz bir kayıkla açılmak gibidir. Bir süre için her şey yolunda gitse de az sonra rüzgarın ve dalgaların sizi nereye sürükleyeceğini bilemezsiniz.

Her yıl üniversiteler binlerce mezun veriyor ve yeni mezunlar dahil her türlü beceri ve bilgi donanımına sahip birçok insan iş arıyor. Bu da, bir pozisyon için yüzlerce aday anlamına geliyor.

Kalabalığın arasından sıyrılmak, kendinizi öne çıkarmak, farklı olduğunuzu kanıtlamak için hedeflerinizi önceden belirlemiş ve iyi tasarlanmış planlarla yola çıkmış olmak gerekir. Aksi takdirde beklenmedik felaketlerle karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Kariyerinize yaptığınız yatırımın finansal bir yatırımdan çok değerli olduğunu unutmaz ve doğru bir kariyer planlaması yaparsanız başarıya ulaşmanız kolaylaşacaktır.
Sağlam bir kariyer için:

• Mutlaka plan yapın; ne istediğinizi ve bunun için ne yapmanız gerektiğini belirleyin. taslaklar hazırlayın. Zor hedefler de seçmiş olsanız bile onları küçük parçalara bölün. Asıl hedefinize ulaşmak için daha küçük hedefler yaratın ve onları gerçekleştirerek adım adım ilerleyin.

• Örneklerinizi belirleyin. Mutlaka sizden önce birileri sizin ilerlemek istediğiniz yoldan geçmiştir. Onların kariyer gelişimlerini takip edin ve kendinize dersler çıkarmaya çalışın.

• Kariyer yatırımlarınızı yaparken kişiliğinizi göz ardı etmeyin. Kişisel özelliklerimiz çalışma hayatımızı etkiliyor. Dolayısıyla kendi kişiliğinizi hesaba katmadan kariyer planları yapmak doğru olmaz.

• Kendinize dürüst davranın. Kariyer hedeflerinizi belirlerken yapabileceklerinizi ve yapamayacaklarınızı düşünün ve yapamayacaklarınızı hedeflemeyin. Aksi halde boşa kürek çekmiş olursunuz.

Geri