Etiketler:
 1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  Karşı tarafı ikna etmek

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  İnsanlar arası ilişkilerde ikna etme konusu önemli bir yer tutar. İkna herhangi bir konuda bir kişinin diğer kişiyi kendi çizgisinin doğruluğuna inandırmasıdır diyebiliriz. İkna etmek aslına bakılırsa kolay bir konu değildir.


  Bir insanın diğer bir insanı herhangi bir konuda ikna edebilmesi için öncelikle ikna edecek olanın sözkonusu mevzuda haklı ve karakter olarak güvenilir biri olması gerekir. Bir kişiyi ikna etmek gerekiyorsa önce bazı şartların olgunlaşmış olması gerekiyor.

  Güven
  İkna etmeniz gereken kişinin, daha önce size güvenmiş ve olumlu sonuç almış olması, ikna olmasını önemli derecede etkiler. Bu yüzden önce tecrübelerini yoklar ve sizin karakteriniz hakkında tahlil yapmaya başlar. Bu konuda sadece kendinin değil; sizi tanıyan başka kişilerin de fikrini almayı ihmal etmez.
  Söylediğinize önce kendiniz inanmalısınız
  Eğer söylediğimiz şey gerçekten doğru ise, yani biz haklı isek, o şeye inancımız da fazladır. Böylece ikna edicilik gücümüzde artmış olur ve 1-0 önde başlarız. İnandığımız şeyi ispatlama gücümüz de fazlalaşır fakat söylediğimiz şey de haksız olduğumuzu düşünüyorsak işler değişir. Yalan söylemeye başlamak durumunda kalırız ve mutlak olarak karşı taraf bunu anlar. En ufak bir açık verdiğinizde tekrar en başa dönersiniz ama bu sefer 1-0 yenik başlarsınız. Bu nedenle ikna etmeye çalıştığımız konuda kendimizin haklı olduğuna emin olmalı ve bu doğrultuda ilerlemeliyiz.. Unutmamak gerekir ki; kendimizin inanmadığı bir şeye karşı tarafı da inandıramayız.
   
Karşı tarafı ikna etmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Karşı tarafın sizi MSN listesinden silip silmediğini öğrenmek

  Karşı tarafın sizi MSN listesinden silip silmediğini öğrenmek

  msn isim listesinden 1- Araçlar ( Tools) ordan 2- Seçenekler ( Options ) 'a tıklayın. sonrada 3- Gizlilik ( Privacy) bölümüğne girin isim listesindeki isimlerin üzerine gelip sağ tıkladığınız zaman, açılan menüde "Sil"(Delete) yazısı belirgin bir şekilde yazılmış ise karşı taraf sizi MSN listesinden silmiş yani o kişinin MSN listesinde yoksunuz demektir.
 2. İkna Savaşı

  İkna Savaşı

  İKNA SAVAŞINDA HALKLA İLİŞKİLER Bağımsız özel tüzel kişilerden birinin ötekine; ötekinin gündeminde bulunmayan duyguları, düşünceleri ve davranışları benimsetme çabası ve bu çabaya karşı öbürünün direnç göstermesi; savaştır. Özel tüzel kişiler; kendi dışlarındaki dış güçlerin benimsetmeye çalıştıkları isteklere karşı, ne olur ne olmaz kaygısıyla; doğal savunma refleksi içindedirler. Benimsetme...
 3. İkna

  İkna

  Bir psikoterapi tekniği olarak ikna Freud tarafından geliştirilmiştir. Tartışma ve hekimin bilgisini kullanması yoluyla, hasta semptomlarını aslında yalnızca kendisinin uydurduğuna, bunların kendisine de, başkalarına da zararlı olduğuna ikna olur. Bu yöntemi uygulayabilmek için, hekim kendi bilgisine ve hastası üzerindeki hâkimiyetine güvenir. Bkz. Psikoterapi
 4. Msn'de Karşı Tarafın Ağzından Konuşmak İster misiniz ?

  Msn'de Karşı Tarafın Ağzından Konuşmak İster misiniz ?

  msnde karşıdakinin yerine yazma msnde karşı tarafın yerine yazma ile ilgili bilgiler burada melekler. Messenger hesabı artık okuma yazmayı öğrenen çocuklar dahil herkeste var melekler :) Biraz daha ileri yaşta her türlü sosyal paylaşım ağları ile de tanışan çocuklar ve tüm msn kullanıcıları, msn şakaları yapmayı çok seviyorlar :) Bunların başında da msnde karşıdakinin yerine yazma başta...

Sayfayı Paylaş