Kartepe'ye nasıl gidilir ?

Kartepe'ye nasıl gidilir ?
kartepeye nasıl gidilir,kartepe nerdedir,kartepede ne yenir ne içilir,kartepede nerde kalınır

slide5.jpg


Kurtuluş savaşı ardından yapılan mübadele sonrasından Türklerin yerleştiği bölge ilk zamanlarında sadece köy olsa da bugün durum çok farklıdır. Kartepe hakkında ise sürekli hızlı biçimde geliştiğini ve diğer kayak merkezlerine oranla daha ekonomik olduğunu bilmelisiniz.
Kocaeli ilimizin yeni keşfedilen kış sporları merkezi Kartepe, konumu ve sunduğu çevre güzellikleriyle hızla gelişmektedir. Her yıl, her mevsim ziyaretçi sayısının arttığı bölgede yalnızca kayak değil birçok doğa etkinliğini de gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle 5-10 Kasım arasında Kartepe eteklerinde düzenlenen Offroadları da denk gelebiliyorsanız sakın kaçırmayın.
Spor Doğa
Doğa ve spor tutkunlarını buluşturan Kartepe en önce İstanbul’a yakınlığıyla dikkat çeker. Şehrin stresinden kaçmak isteyenlerin sığındığı bölge, her mevsim başka güzellikler sunan doğasında sizi aktiviteleriyle eğlendirmektedir.
Kartepe doğa güzellikleri bakımından yılın her zamanı başka aktivitelere ev sahipliği yapar. Özellikle kış sezonunda kayak gibi kış sporlarına imkan sunan bölge diğer mevsimlerde ise yemyeşil bir kimliğe bürünür. Kartepe sporları genellikle doğal ortam zeminlidir. Bu aktivitelerden birkaçı şunlardır:
Yürüyüş parkurlarında Trekking
Yayla ve ormanlarında kamp
Manzaralarında doğa gözlemciliği ve fotoğrafçılık gezileri
Paintball gibi oyunlar
Macera parkurları gibi doğasında macera aktiviteleri
Gece Hayatı
Gündüzleri kış aktiviteleriyle eğlenilen Kartepe gece hayatı geceleri oteller bölgesinde müzikle birlikte artmaktadır. Yalnızca otellerin barları değil, restoranları dahi eğlenceler düzenlemektedir. Eğer kullanıyorsanız karlar üzerindeki içkili partiler konserler de de eğlenebilirsiniz.
Karlar üzerinde yapacağınız tüm kış aktivitelerinin yanı sıra barbeküler ve mangal partileri de sizi ve sevdikleriniz eğlendirecektir. Geceler danslı partili geçen Kartepe gece hayatının gündüzlerinde kardan adam yaparak, kar savaşı oynayarak kar coşkusunu yaşamanın tam sırası.
Kültür Tarih
Kartepe tarihi, bulunan izler ve kalıntılarla Britanya döneminde dahi yaşam izleri olduğuna işaret eder. Kurtuluş savaşının ardından bölgeye mübadele sonucu yerleştirilen Türklerle ilk zamanlarında köy statüsünde olan bölge bugün kış turizmine hizmet eden doğa harikasıdır. Kartepe kültürü değerlendirildiğinde bağlı olduğu Kocaeli ilimizde paralel olduğu görülür. Yalnızca zirvelerindeki doğa manzaralarıyla değil, çevresindeki güzellikleriyle de zengin gezi bölgemizdir. Kartalkaya gezilecek yerler şunlardır:
Thököly İmre Anıtı
Eşme
Uzun Tarla
Suadiye
Kuzu yayla
Sarı Meşe
Maşukiye
Serindere parkuru
Hikmetiye camii
Acısu
Konaklama
Ülkemizin en yeni kayak merkezlerinden olan Kartepe konaklama konusunda butik otelleriyle yılın her günü hizmet vermektedir. Diğer kayak merkezlerinden bu hususta daha avantajlıdır. Doğa harikası zirvelerinde doğa manzaraları arasındaki beyaz cennet Kocaeli ilimizin kış turizmine hizmet veren tek bölgesidir. Diğer kış sporları merkezlerine oranla sahip olduğu butik otelleriyle oldukça ekonomiktir.
Yalnızca Green Park Resort Hotel büyük oteldir. Diğer tüm Kartepe konaklama tesisleri küçük tesislerdir. Ortalama 1000 yatak kapasiteli kayak merkezindeki butik otel sayısı yoğun ilgi sebebiyle sürekli artış göstermektedir.
 
Thread starter Similar threads Forum Replies Date
MEÇHUL Kartepe kayak merkezi Haydi Tatile 3
*MeleK* Kartepe Kayak Merkezi - İzmit Kış Otelleri 1
PaSikA Kartepe Green Park Resort Kış Otelleri 0
A Hamilelikte ilaç kullanımı nasıl olmalı Gebelik Mekanı 1
Similar threads
Üst