1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Kartepe'ye nasıl gidilir ?

  Konu, 'Haydi Tatile' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  kartepeye nasıl gidilir,kartepe nerdedir,kartepede ne yenir ne içilir,kartepede nerde kalınır
  < Konu Resmi..>


  Kurtuluş savaşı ardından yapılan mübadele sonrasından Türklerin yerleştiği bölge ilk zamanlarında sadece köy olsa da bugün durum çok farklıdır. Kartepe hakkında ise sürekli hızlı biçimde geliştiğini ve diğer kayak merkezlerine oranla daha ekonomik olduğunu bilmelisiniz.
  Kocaeli ilimizin yeni keşfedilen kış sporları merkezi Kartepe, konumu ve sunduğu çevre güzellikleriyle hızla gelişmektedir. Her yıl, her mevsim ziyaretçi sayısının arttığı bölgede yalnızca kayak değil birçok doğa etkinliğini de gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle 5-10 Kasım arasında Kartepe eteklerinde düzenlenen Offroadları da denk gelebiliyorsanız sakın kaçırmayın.
  Spor Doğa
  Doğa ve spor tutkunlarını buluşturan Kartepe en önce İstanbul’a yakınlığıyla dikkat çeker. Şehrin stresinden kaçmak isteyenlerin sığındığı bölge, her mevsim başka güzellikler sunan doğasında sizi aktiviteleriyle eğlendirmektedir.
  Kartepe doğa güzellikleri bakımından yılın her zamanı başka aktivitelere ev sahipliği yapar. Özellikle kış sezonunda kayak gibi kış sporlarına imkan sunan bölge diğer mevsimlerde ise yemyeşil bir kimliğe bürünür. Kartepe sporları genellikle doğal ortam zeminlidir. Bu aktivitelerden birkaçı şunlardır:
  Yürüyüş parkurlarında Trekking
  Yayla ve ormanlarında kamp
  Manzaralarında doğa gözlemciliği ve fotoğrafçılık gezileri
  Paintball gibi oyunlar
  Macera parkurları gibi doğasında macera aktiviteleri
  Gece Hayatı
  Gündüzleri kış aktiviteleriyle eğlenilen Kartepe gece hayatı geceleri oteller bölgesinde müzikle birlikte artmaktadır. Yalnızca otellerin barları değil, restoranları dahi eğlenceler düzenlemektedir. Eğer kullanıyorsanız karlar üzerindeki içkili partiler konserler de de eğlenebilirsiniz.
  Karlar üzerinde yapacağınız tüm kış aktivitelerinin yanı sıra barbeküler ve mangal partileri de sizi ve sevdikleriniz eğlendirecektir. Geceler danslı partili geçen Kartepe gece hayatının gündüzlerinde kardan adam yaparak, kar savaşı oynayarak kar coşkusunu yaşamanın tam sırası.
  Kültür Tarih
  Kartepe tarihi, bulunan izler ve kalıntılarla Britanya döneminde dahi yaşam izleri olduğuna işaret eder. Kurtuluş savaşının ardından bölgeye mübadele sonucu yerleştirilen Türklerle ilk zamanlarında köy statüsünde olan bölge bugün kış turizmine hizmet eden doğa harikasıdır. Kartepe kültürü değerlendirildiğinde bağlı olduğu Kocaeli ilimizde paralel olduğu görülür. Yalnızca zirvelerindeki doğa manzaralarıyla değil, çevresindeki güzellikleriyle de zengin gezi bölgemizdir. Kartalkaya gezilecek yerler şunlardır:
  Thököly İmre Anıtı
  Eşme
  Uzun Tarla
  Suadiye
  Kuzu yayla
  Sarı Meşe
  Maşukiye
  Serindere parkuru
  Hikmetiye camii
  Acısu
  Konaklama
  Ülkemizin en yeni kayak merkezlerinden olan Kartepe konaklama konusunda butik otelleriyle yılın her günü hizmet vermektedir. Diğer kayak merkezlerinden bu hususta daha avantajlıdır. Doğa harikası zirvelerinde doğa manzaraları arasındaki beyaz cennet Kocaeli ilimizin kış turizmine hizmet veren tek bölgesidir. Diğer kış sporları merkezlerine oranla sahip olduğu butik otelleriyle oldukça ekonomiktir.
  Yalnızca Green Park Resort Hotel büyük oteldir. Diğer tüm Kartepe konaklama tesisleri küçük tesislerdir. Ortalama 1000 yatak kapasiteli kayak merkezindeki butik otel sayısı yoğun ilgi sebebiyle sürekli artış göstermektedir.
   
Kartepe'ye nasıl gidilir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sümela Manastırına Nasıl Gidilir ?

  Sümela Manastırına Nasıl Gidilir ?

  sümela manastırına nasıl gidilir,sümela manastırı nerdedir,sümela manastırı hangi şehirdedir,sümela manastırı nereye bağlıdır,sümela manastırı hakkında bilgiler Sadece Trabzon’da değil, tüm Karadeniz Bölgesinde görülmesi gereken en önemli tarihi ve turistik yerlerden biri de Sümela Manastırı’dır. Trabzon’un Maçka ilçesi Altındere Köyü sınırlarında yer alan Sümela Manastırı; bu kente...
 2. Kartalkaya'ya Nasıl Gidilir ?

  Kartalkaya'ya Nasıl Gidilir ?

  kartalkaya nerdedir,kartalkayaya nasıl gidilir,kartalkayada kalıncak oteller,kartalkayada ne yapılır,kartalkayada ne yenir ne içilir Kartalkaya ulaşımı konumu itibariyle oldukça kolaydır. Bolu ilimize 38 km. mesafede bulunan kayak merkezi ulaşım yönü olarak, Ankara – İstanbul karayoluna ise 29 km. uzaklıktadır. Bolu çıkışından sonra 10 km. sonra tabelaları görecek, sonrasında zirveye...
 3. Kayseri Kültepe'ye nasıl gidilir?

  Kayseri Kültepe'ye nasıl gidilir?

  kayseri kültepeye nasıl gidilir,kültepe nerdedir,kültepede ne yenir ne içilir,kültepede gezilcek turistik yerler nereleridir,kültepede kalınacak yerler Kayseri'de bulunan önemli tarihi noktalardan bir tanesi, Kültepe'dir. Bir zamanlar Anadolu'nun önemli ticaret merkezlerinden biri olan bu eski bölgenin tarihi, Eski Tunç Çağı'na (M.Ö. 3000-2000) kadar uzanmaktadır. Anadolu'da ticari hayatı...
 4. Bali'ye nasıl gidilir ?

  Bali'ye nasıl gidilir ?

  baliye nasıl gidilir,balide gezilecek yerler,balide ne yenir ne içilir,bali nerdedir,balide neler yapılır,bali uçuşu kaç saat,bali uçuş biletleri Baliye aktarmalı uçuşlar ile Singapur ve Malezya üzerinden gidilebilmektedir. Baliye Nasıl Gidilir? Diye sorduğumuz zaman öncelikle belirtmemiz gerekir ki Bali adasına uçakla gidilmektedir. Bali adası Endonezya’nım popüler adalarından birisidir....
 5. Kanarya Adalarına Nasıl Gidilir ?

  Kanarya Adalarına Nasıl Gidilir ?

  kanarya adalarına vize varmı,kanarya adaları hakkında bilgiler,kanarya adalarına nasıl gidilir,kanarya adaları nerede Kanarya Adaları Afrika’nın kuzeybatısında 110 km açığında bulunur. Toplam 7 adadan oluşur. Afrika’nın kuzeybatı kesimlerinin 110km açığında bulunan kanarya adaları toplam 7 ada olmak üzere adaların isimleri, Canaria, Las Palmas ili Gran Lanzarote, Fuerteventura, La Palma,...

Sayfayı Paylaş