Kaş Dökülmeleriniz İçin

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Kaş Dökülmeleriniz İçin
kaç dökülmesi
kaş dökülmesine çözüm
kaş dökülmesi tedavisiSevgili melekler, kadınların güzelliklerine ne kadar düşkün oldukları malum. Makyaj yapmaktan da vazgeçemeyen kadınların karşılaştığı, güzelliklerini gölgeleyen sorunlardan biri kaş dökülmeleridir. Pek çok kadın bunun çaresinin olmadığını düşünse de tıbbi ya da doğal yollarla kaş dökülmesinin önüne geçmek mümkün..


kaslar.jpgKaşlar da tıpkı gözler gibi bir kadının yüzüne, bakışlarına anlam katar. Ancak birçok sebebe bağlı olarak kalıcı ve geçici kaş dökülmeleri yaşanmakta. Her hastalığı tetikleyen stres de bunların başında geliyor. Kalıcı makyaj yaptırmak, kaşların yolunması, bağışıklık sisteminin zayıflaması, tiroid yetmezliği, hormon bozukluğu, enfeksiyon kapmak, kaşları sert bir şekilde ovmak ve genetik faktörler de kaş dökülmesine sebep olan faktörler arasında.

Kaş dökülmesini önlemek için stresten her zaman uzak durmalı ve beslenmenize dikkat etmelisiniz. Eğer kaşlarınız döküldüyse yeniden çıkmasını sağlayabilirsiniz. Tıbbi ya da doğal yollarla bu mümkün. Tıbbi yöntem kaş ekimidir. Kaş ekimi daha çok kaşlar tamamen döküldüğünde uygulanan bir işlemdir ve doğal yöntemlere nazaran daha maliyetlidir. Bu yöntem uygulanırken kıl köklerini uyarması için kotizon ilaçlar kullanmanız gerekebilir.

Bir diğer yöntem olan doğal yollar kaş ekimi kadar maliyetli olmadığı gibi uygulaması da çok kolaydır. Ancak uzun süren bir tedavi olacağı için sabırlı olmalısınız. Bu tedavi yöntemi için ihtiyacınız olan şey sadece doğal yağlardır. Zeytin yağı, badem yağı ve buğday yağı. Bunları her gece yatmadan en az yarım saat önce, bir pamuk veya kulak temizleme pamuğu yardımıyla hafifçe kaşlarınıza sürün. Birkaç hafta sonra etkisini göstermeye başladığını göreceksiniz.
 

Benzer İçerikler

Üst