kaş dökülmesi ve küsmesi için çözüm

ışılsu

ışılsu

Yeni Üye
Üye
kaş dökülmesi ve küsmesi için çözüm
kaş dökülmesini önlemek kaş küsmesine bitkisel çözüm
Özellikle bayanlarda görülen bu problem estetik açıdan oldukça sorun yaratabilir. Bayanlar için kaşlarının şekli ve görünümü çok önemlidir. Onların bakışlarını, yüz ifadelerini etkileyen kaş dökülmesi ve kaş küsmesi gibi sorunlar çıktığında buna çözüm arayabilirler. Eğer sizinde bu tarz bir probleminiz varsa, ya da ilerleyen zamanlarda karşılaşırsanız, önereceğimiz bazı bakım çeşitlerini deneyebilirsiniz.

Öncelikle halk arasında en çok bilinen kaş bakım ürünü bitkisel olan badem yağıdır. Badem yağı kıl köklerini beslediği için kaş dökülmelerinde ya da küserek çıkmayan bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir. Bunun dışında yine alternatif bir çözüm sarımsak sürmektir. Bir diş sarımsağı ortadan ikiye bölerek kaşımızın sorunlu bölgesine periyotlar halinde sürmemiz kaşımızda dökülmeyi azaltabileceği gibi küsen bölgelerde de onarma işlemini gerçekleştirmektedir. Yine kaş dökülmeleri ve küsmeleri için kozmetik ürünlerde kullanılabilir. Piyasada bunun için özel olarak üretilmiş birçok ürün mevcuttur. Genelde kaş gürleştirici olarak anılmakta ve bu şekilde satılmaktadır. Ayrıca yine kaşın küsmesi durumunda o alanı gürleştirmek ve güçlendirmek adına tıraşlama işlemi de uygulanabilmektedir.
Bu uygulamaların dışında kaşı boyama ile geçici olarak bir çözüm üretilebilir. Kuaförlerde bu işi uzman şekilde yapan kişiler size bu konuda yardımcı olabilirler. Yine geçici bir yöntem olarak kaşa kontur uygulanması da kaşın şeklini düzeltmek adına yapılan diğer bir çalışmadır.
 
Üst