Kaş dökülmesine karşı doğal bakım yapmaya ne dersiniz?

LaViNYaM

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Kaş dökülmesine karşı doğal bakım yapmaya ne dersiniz?
Kaş dökülmesine karşı doğal bakım kaş dökülmesini önlemek kaş dökülmesine karşı ne yapılır daha fazlası Melekler FORUM'da.

KAŞ DÖKÜLMESİNİN NEDENLERİ?


Kaşlarımız yüzümüze şekil veren mimik hareketlerimize etki eden önemli bir ayrıntıdır. Bakışlarınızdaki derinliğin önemli bir unsurudur. Kaşlarınızın azalmasının nedenini hiç düşündünüz mü? Doğuştan kaşların seyrekliğinden ziyade sonradan kaşların azalması dökülmesi nedenlerini inceliyoruz. Birinci sebebi kaşlarınızı aldırmak kaşları azaltan bir uygulama. Kaşların özellikle bilinçsiz bir şekilde alınması zamanla kaşlarda seyrekliğe sebep olmakta. Kaşlar ve kirpikler hassastır o yüzden makyaj yaparken çok boyama yapmak kaşların azalmasına neden olur. Kaşların rengini koyulaştırırken yüzeysel makyaj yapın derinlemesine kaşlara bastırarak yaptığınız uygulama yine kaşları dökecektir. Vitamin mineral eksikliği dengesiz yetersiz beslenme de bir kaşların azalmasında önemli etken. Daha çok saç dökülmesine sebep olan tiroid yetersizliği dolaylı olarak kaş dökülmesine de sebeptir. Herhangi ilaçlı tedavi kaşların dökülmesinde etkendir.
kas dökülmesi nasil durur.jpgKAŞ DÖKÜLMESİ NASIL GEÇER?

İş kaş ekimine varmadan size bu sorunun nasıl çözülebileceğinden bahsetmek istiyorum. Kaşlarınızda zamanla azalma olduysa dökülmeler başladıysa öncelikle dermatolog ya da cildiyeye görünmenizi tavsiye ederim. Ama bunun için doğal çözümler de var. Bunları bu yazımızda sizlerle paylaşmak istiyorum. Kaşlarınıza yapacağınız karışımlarla kaşlarınızı zamanla çoğaltabilirsiniz. Zeytinyağı, badem yağı, hint yağı ile kaşlarınıza masaj yaparak zamanla kaşların çıkmasını sağlayabilirsiniz.

kaslarin dökülmesini önleyen dogal cözümler.jpg


KAŞ DÖKÜLMESİNE KARŞI DOĞAL BAKIM YAPALIM

Şimdi de sizlere yüzde yüz doğal bir karışım sunacağım. İçinde kaşlarınızı hem besleyici hem kaşlarınıza güç verecek yeni çıkan kaşlarınızın daha gür çıkmasını sağlayan çok özel yağlar var. Hemen tarifi sizlerle paylaşmak istiyorum. İçinde 1 çay kaşığı kadar ceviz yağı 1 çay kaşığı susam yağı bu iki yağ kaşların çıkmasını sağlıyor. Buna ek olarak içine 1 çay kaşığı buğday filizi yağı ekleyerek bu yağ da kaşları besliyor içeriğindeki e vitamini sayesinde. Bu karışımı kirpikleri seyrek olanlar da kullanabilir. Kirpikleri seyrek olanlar için bu karışıma ilaveten içine 1 çay kaşığı aloe vera yağı ilave ederek kirpiklerin kaşınmasını önleyerek, alerjen olan kirpiklere iyi gelecektir. Hemen sizlere kaş ve kirpiklere iyi gelen dökülmeleri önleyen bu karışımın uygulama videosunu aşağıda linkini paylaşıyorum. Bu arada seyrek kirpiklerin gürleşmesi için rimel önerileri yazımızı buradan inceleyebilirsiniz. Kaşları fışkırtan bir karışım daha bu karışım Prof. İbrahim Saraçoğlu'na ait. Malzeme ise maliyetsiz. İki diş sarmısak ve 1 yemek kaşığı tatlı badem yağını iyice karıştırın. Sarımsakları dövün içine yağı koyun ve birbirine geçmesini sağlayın. Kaşlarınıza bir kulak pamuğu ile sürün. Zamanla nasıl kaşlarınızın fışkırdığını göreceksiniz.

 
Üst