Kaş kepeklenmesine ne iyi gelir doğal çözümler var mı?

• Konbuyu başlatan İkranura
  • Başlangıç tarihi
İ

İkranura

Forum Okuru
Kaş kepeklenmesine ne iyi gelir doğal çözümler var mı?

Kaş kepeklenmesine doğal çözüm melek kadınlar kulübü kaş kepeklenmesine ne iyi gelir forum'da.​

Kızlar kaşlarımda bir kepeklenme var bu kepeklenme nasıl geçecek acaba? Doğal bir şeyler yapabilir miyim bunun için? Kaslarım arasından köpekler dökülüyor çok çirkin ama görünümü ya. Kaş kepeklenmesine doğal çözüm olarak bitkisel yağlar filan iyi gelir mi? Şampuandan dolayı mı bilmiyorum gerçekten ama her gün ise gidiyorum rahatsız oluyorum ben de karsimdakiler farkediyor mu acaba diye. Herhalde neme ihtiyacı var cildimin değil mi? Cildim neden bu kadar kuru bu kadar kuru olduğunu bilmiyordum.

images (3).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Kaş kepeklenmesi neden olur bunun en büyük sebebi cildin nemsiz kalması. Yetersiz beslenme az su tuketmeniz nemsiz kalan cilt cildin kepeklenmesine neden olacaktır. Peki kaş kepeklenmesine ne iyi gelir? Doğal çözümler nelerdir bununla ilgili önerilerde bulunmak istiyorum sizlere. Böyle sorunla karşı karşıya iseniz bundan çekinmeyin ve korkmanıza gerek yok. Özellikle size şunu da söylemek istiyorum ki kesinlikle yüzünüzü normal sıradan bir sabun ile yıkamayın. Kuruyabilir ve pullanma ve kepeklenmeye sebep olabilir.

KAŞ KEPEKLENMESİNE DOĞAL ÇÖZÜMLER​

Kaslarınızın kepeklenmesini gidermek için zeytinyağı bademyagi gibi doğal yağlar tercih edebilirsiniz. Özellikle size buradan bir şey tavsiye etmek yerine bir dermatologa danışarak bir nemlendiriciler ile ilgili tavsiye alabilirsiniz. Kaslara makyaj yapıyorsanız bunu da bir süre erteleyin bu da kepeklenmeyi daha fazla tetikleyebilir.

Kaş kepeklenmesi yanında bir de kasları az olan yoğunluğu az olanlar için bir yazı paylaşmak istiyorum. "Karanfil yağı kasları çıkarır mı" yazımızı inceleyerek kaş çıkarma ile ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Geri