Kasık, bel ve sırt ağrısı hamilelik belirtisi mi ?

• Konbuyu başlatan eymenmavisi
  • Başlangıç tarihi
E

eymenmavisi

Forum Okuru
Kasık, bel ve sırt ağrısı hamilelik belirtisi mi ?
Merhabalar. 13 gün önce, yumurtlama dönemimden 1 gün sonra sürtünme yoluyla korunmalı ilişki yaşadım. Son 1 buçuk haftadır sağ ve sol kasığımda bir ağrı, belimde derin bir sancı, karın bölgemde gaz hissi, bacağım ve ayaklarımda ağrı gibi sıkıntılar ile karşı karşıyayım. Regl takvimime göre dün regl olmam gerekirdi, olmadım. Normalde hep düzenlidir. Çok sık gelen hafif sarımsı beyaz koyu bir akıntı mevcut. PMS döneminden kaynaklı olabileceğini düşünüyordum. Yine de ilişkiden 10 gun sonra idrar testi yaptım. Sonuç negatif ancak henüz idrar testine güven duymak için erken biliyorum. Bu konuda aşırı stresliyim. Bu sebeple gebelik olup olmayacağını ve gebelik değilse bile bu durumun nedenini size sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar, hangi tür korunma yöntemini kullandığınızı söylemeniz mümkün mü ? Geri çekilme mi ?

Zevk suyu ile hamilelik başlıklı konumuzu okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde de düşük bir ihtimal olsa bile hamilelik riski taşıdığınızı da ayrıca size belirtmek isterim.

Farkındayım, bu sebeple çok gerginim. Çevrem stres kaynaklı olduğunu ve regl öncesi dönemin de etkili olduğunu düşünüyor ancak ben hiç böyle bir durum yaşamadım. Cevabınız için teşekkür ederim. Ancak zevk suyunun bulaşmış olması da düşük bir ihtimal zira prezervatif kullanıyorduk. Her şeyin hayırlısı. Bugün de adet olmadım. Bekleyip göreceğim.

Farkındayım, bu sebeple çok gerginim. Çevrem stres kaynaklı olduğunu ve regl öncesi dönemin de etkili olduğunu düşünüyor ancak ben hiç böyle bir durum yaşamadım. Cevabınız için teşekkür ederim. Ancak zevk suyunun bulaşmış olması da düşük bir ihtimal zira prezervatif kullanıyorduk. Her şeyin hayırlısı. Bugün de adet olmadım. Bekleyip göreceğim.

Doğum kontrol yöntemlerinden biri olan prezervatif doğru kullanıldığında ve her hangi bir defermasyon olmadığında gebelikten korur. Şayet tüm koşullar sağlanmış ise gebe kalmazsınız. Gecikmeden sonra gebelik testi yapmadıysanız yapmanızı öneriyoruz.

Geri