1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Kaş'ta Denize Girilebilecek En Güzel Yerler 2014

  Konu, 'Tatil Hotel Gezi Yerleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  kaşta denize nerden girilir, kaş plajları, kaş denize girilecek yerler  Sevgili melekler, Akdeniz'in incisi güzel Antalya'nın turistik beldelerinden biri olan Kaş'ta denize girebileceğiniz en güzel yerleri sizler için araştırdık...


  < Konu Resmi..>
  Hidayetin Koyu
  Kaş’ın sakinliğine ve güzelliğine eşlik eden koylardan biri olan Hidayetin Koyu, denize girmek için tercih edebileceğiniz yerlerden biri olabilir.

  Hidayetin Koyu’nun suları o kadar berrak ki denizin 6-7 metrelik bir görüş mesafesi bulunuyor. Hemen söyleyelim; koy bir kumsaldan oluşmuyor, tamamiyle kayalık... Aslında bakarsanız en önemli özelliği kayalık olması…

  Ulaşımı da oldukça kolaydır. Çukurbağ Yarımadası’nın tam ortasındaki kavşağa gelmeden göreceğiniz Hamarat Pansiyon’un arasından sola dönerek ulaşabilirsiniz.

  Hidayetin Koyu yakının birkaç otel bulunuyor. Erken rezervasyon yaptırırsanız eğer, koyun çevresindeki otellerin birinde konaklayarak harika bir tatil geçirebilirsiniz.
  Kaputaş Plajı
  Eşsiz bir Akdeniz tatilinizin en vazgeçilmez anlarını Kaş Kaputaş Plajı’nda yaşayacak, plajdan hiç çıkmak istemeyeceksiniz.

  Turkuaz rengi suların kumsalla dansına ortak olduğunuzda ruhunuzda beyninizde huzurla dolacak. Kaş’a 17 kilometre uzaklıkta yer alan Kaputaş Plajı’na giderken yanınıza yiyecek götürmeyi unutmayın; çünkü plajda büfe bulunmuyor.

  Bu arada tek turlarını da sakın kaçırmayın. Kaputaş Plajı çevresindeki otellerde konaklarken, karadan ulaşamayacağınız Mavi Mağara’yı gezme imkanına sahip olabilirsiniz. En güzel, en eğlenceli ve en çekici tatil yaşamak tüm stresinizi alacak ve yılınızın tüm yorgunluğunu üzerinizden atacaksınız.

  Kalkan ile arasında 7 kilometre mesafe olan Kaputaş Plajı’na giderken Kaş ve Kalkan’da bulunan restoranlarda ve cafelerde Antalya lezzetleriyle buluşmayı unutmayın.


  Mavi Mağara
  Mağara, 40 metre uzunluğa sahiptir ve ilk olarak 1972 yılında Jeolog Dr. Temuçin Aygen tarafından fark edilmiştir.

  Kaş tatilinizde Mavi Mağara’ya en yakın otellerin birinde konaklamayı tercih edebilir ve ilginç oluşumlu mağarada yüzmenin keyfini yaşayabilirsiniz.


  Fırnaz Koyu
  Fırnaz Koyu, Kalkan’a 4 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bu bölgede denize girilebilecek en şahane yerler arasındaki koy, Yeşilköy mevkiinde yer alır.

  Koya genellikle tekne ve yatlar uğramaktadır. Doğanın bu en güzel yüzünü görmek istiyorsanız hemen söyleyelim, koyun her noktasından kara ulaşımı bulunmamaktadır.

  Koyda bulunan küçük plaj, çamur banyosuyla ünlüdür. Tekne turlarına katılarak Fırnaz Koyu’nu gezebilir ve denizde dilediğiniz kadar yüzebilirsiniz.


  Patara Plajı
  Kaş’ın eşsiz güzellikleri arasında bulunan Patara Plajı çevresindeki otellerin veya pansiyonların birinde konaklayarak bu büyüleyici plajda istediğiniz kadar vakit geçirebilirsiniz.

  Kaş Patara Plajı aynı zamanda deniz kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı bölge olduğu için koruma altına alınmıştır. İlginç bir bilgi daha bu plajla ilgili… Eski Yeşilçam filmlerinde çöl olarak kullanılırmış Patara Plajı’nın kumsalı.

  Doğanın en güzel yeşillerini ve denizin en güzel maviliğini gözler önüne seren Kaş Patara Plajı, en güzel ve incecik kumlarıyla kesinlikle hayranlığınızı kazanacak.
  firaret.com


   
Kaş'ta Denize Girilebilecek En Güzel Yerler 2014 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Norveç'in En Güzel Yerleri

  Norveç'in En Güzel Yerleri

  Norveç'in En Güzel Yerleri nerelerdir biliyorsanız lütfen Norveç'de gezilecek gidilecek yerleri yazın arkadaşlar.
 2. Bodrum'da Denize Girilebilecek En Güzel Yerler 2014

  Bodrum'da Denize Girilebilecek En Güzel Yerler 2014

  bodrumda denize girilecek yer, bodrumda nereye gidilir, bodrum plajları Sevgili melekler, Ege Bülgesi'nin incisi, şarkılara şiirlere ilham olmuş güzel Bodrum'da denize girilecek yerleri öğrenmek isteyenler için hemen bilgi verelim... Bodrum'un Mavi Bayraklı Plajları 1) Kumbahçe 2) Bardakçı Koyu 3) Club İsis 4) Milta Tatil Köyü 5) Samara Otel 6) Yalıkavak 7) Gümüşkaya Koop I 8)...
 3. Kuşadası'nda Denize Girilebilecek En Güzel Yerler 2014

  Kuşadası'nda Denize Girilebilecek En Güzel Yerler 2014

  kuşadasında nerde denize girilir, kuşadası denize girilecek yerler, kuşadası plajları Sevgili melekler, dünyanın kirlenmemiş endenr körfezlerinden biri olan Kuşadası Körfezine sadece yolcu ve turizm amaçlı olarak gemiler uğrar. Yük gemilerinin uğramaması körfezin temiz kalmasını sağlamıştır. Eğer bu yaz istikametiniz Kuşadası olacaksa, aşağıdaki Kuşadası'nda denize girilecek yerlerle ilgili...
 4. Didim'de Denize Girilebilecek En Güzel Yerler 2014

  Didim'de Denize Girilebilecek En Güzel Yerler 2014

  didimde denize girilecek yerler, didim plajları, didimde nerde denize girilir Sevgili melekler, Türkiye'nin en güzel plajı olan Altınkum'un yer aldığı Didim'de tatilini geçirmek ve beldeyi tanımak isteyenler için, Didim'de denize girilecek yerler hakkında yazılan aşağıdaki makaleyi incelemenizi tavsiye ediyoruz.. Didim plaj bakımından hem çok zengin ve hem de ilginçtir. Türkiye’nin...

Sayfayı Paylaş