katolik dünyası bu fotoğrafı konuşuyor

  • Konbuyu başlatan *jellibon*
  • Başlangıç tarihi
*jellibon*

*jellibon*

Daimi Üye
Üye
katolik dünyası bu fotoğrafı konuşuyor
Katolik dünyası 6 ay önce çekilen ancak Vatikan tarafından bugün yayınlanan bir fotoğrafı tartışıyor. işte Papa II. Jean Paul'ün ölüm yıldönümü ayininde yaşandığı iddia edilen şaşırtıcı olay.

Katolik dünyası 6 ay önce çekilen ancak Vatikan tarafından bugün yayınlanan bir fotoğrafla "iman" tazeledi. Bir grup Polonyalı bundan önceki Papa 2'nci Jean Paul'ün 2'nci ölüm yıldönümünü anmak için 2 Nisan'da Wojtyla köyünde toplandı. Grup, daha sonra ateşin çevresinde toplanarak dua etmeye başladı.

Dua edenlere göre ateş yavaş yavaş şekil değiştirdi ve sonra Jean Paul'ün silüeti haline geldi. Ateşin çevresindekiler, halkı selamlayan Papa'yı andıran bu silüeti görünce daha yüksek sesle dua etmeye başladı.

Polonyalı işçi Gregorz Lukasik'in çektiği bu fotoğraf önce köyün papazına verildi. Papaz fotoğrafı Krakow Psikoposu'na o da Vatikan'a ulaştırdı. Vatikan Basın Merkezi'nden rahip Jarek Cielekci, fotoğrafın gerçekliğini araştırmak için Polonya'ya gitti. Ve fotoğrafın montaj değil gerçek olduğu açıklandı. Şimdi tüm Katolik dünyası fotoğrafın bir rastlantı mı yoksa mucize mi olduğunu tartışıyor. İkinci Jean Paul'ün "aziz" ilan edilmesi için 3 mucizeye ihtiyacı var. Vatikan uzun zamandır Jean Paul'ün "mucizelerini" araştırıyor. Eğer bu ateş fotoğrafı mucize olarak kabul edilirse Papa'nın azizliğinin önündeki engellerden biri aşılmış olacak.

papa_gorundu_ates.jpg
 
esena

esena

Aktif Üye
Üye
Ce: katolik dünyası bu fotoğrafı konuşuyor

paylaşımın için saol canım
 
nisan

nisan

Yeni Üye
Üye
Ce: katolik dünyası bu fotoğrafı konuşuyor

emegine saglik minigim
 
Üst