Kavurma makarna nasıl yapılır tarifi verir misiniz?

• Konbuyu başlatan Murvetordu
  • Başlangıç tarihi
M

Murvetordu

Forum Okuru
Kavurma makarna nasıl yapılır tarifi verir misiniz?

Kavurma makarna tarifi melek kadınlar kulübü kavurma makarna nasıl yapılır forum'da.​

Kızlar bu aralar makarna çeşitleri olarak farklı bir şey arıyorum. Kavurma makarna nasıl yapılır? Kavurarak mı yapılıyor bu makarna nasıl yapılıyor aşamalarını yazarsanız sevinirim. Makarnanın her türünü çok severim de bu kavurma makarna duymuştum daha önce denemek nasip olmadı.

Merhabalar
İlk görüşte belki kavurmalı makarna olarak anlaşılabilir ama bu kavrulmuş makarna şeklinde yapılan bir makarna türü diye merak edenlere belirtelim. Kavurma makarna nasıl yapılır aşağıda hemen sizin için ayrıntılı tarif verelim dilerseniz.

"Kavurma makarna nasıl yapılır"​

• 1 paket makarna
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • Yarım çay bardağı sıvıyağ
  • 3-4 su bardağı sıcak su tercihen et suyu
  • Tuz
  • Üzeri için sarmısaklı yoğurt tercihe göre
Tereyagi ve sıvıyağ bir tencereye eklenir haslamadan makarnayı yağa ekleyin ve kavurun. Mutlaka karıştırın ki her makarna kavrulsun. Suyu eklenir tuzu eklenir ve pişmeye bırakılır. Suyu çekene kadar makarna pişirilir en son sarımsaklı yoğurt üzerine dökülerek servis edilir. En üstüne dilerseniz pul biber yakabilirsiniz çok yakışıyor. Dilerseniz "fesleğenli karidesli makarna denemek istiyorum tarifi var mı" konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Geri