1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  'Kayıp Balık Nemo' bulundu!

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  Amerikalı ve Filipinli bilim adamları, aralarında "Nemo"ya benzeyen bir balığın da bulunduğu daha önce bilinmeyen 50-100 tür deniz canlısını keşfetti.

  Bilim adamlarının, Celebes denizinde bulduğu deniz canlılarından sarı çıkıntılı ağızlı, köşeli bir yapıya sahip, turuncu renkli, somurtkan ifadeli küçük bir balık, filmin başkahramanı turuncu küçük balık "Nemo"nun var olduğunu ve Filipinler yakınlarında yaşadığını düşündürdü.

  Şimdiye dek bilinmeyen omurgasızlar ve balıklar arasında salatalığa benzeyen bir canlı ve kafasında dokunaç olan bir solucan da bulunuyor.

  Bu canlıların Filipinler, Endonezya ve Malezya arasındaki "Mercan Üçgeni" adı verilen bölgede, denizin yaklaşık 5 kilometre derinliğinde az bilinen bir bölgede bulunduğu belirtildi.

  Keşfe, National Geographic dergisi ve Filipinli bilim adamları beraber imza atan Woods Hole Okyanus Enstitüsünden Larry Madin, bu suların biyolojik açıdan dünyanın en zengin bölgesi olduğunu, ancak neredeyse keşfedilmediğini belirtti.

  Daha önce bu türleri hiç görmediklerini söyleyen Madin, başka türlerin de denizde keşfedilmeyi beklediğini vurguladı.   
'Kayıp Balık Nemo' bulundu! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kayıp emniyet müdürü bulundu

  Kayıp emniyet müdürü bulundu

  Kayıp emniyet müdürü bulundu ANKARA (ANKA)- Aladağlar Milli Parkı'nda kaybolan Kayseri'nin Develi İlçesi Emniyet Müdürü Suat Günbey yaralı olarak bulundu. İki gündür kendisinden haber alınamayan Günbey'in helikopterle yapılan arama sonrası bulunduğu bildirildi. Aladağlar Milli Parkı 1. Foto Safari Fotoğraf Yarışması'na katılmak için Develi Belediye Başkan Yardımcısı İsmail...
 2. Sırlarla dolu kayıp dünya bulundu

  Sırlarla dolu kayıp dünya bulundu

  Sivri dişli kurbağalar, kedi büyüklüğünde dev fareler... Ve dahası... İnsan eli değmemeiş bir dünya keşfedildi... Bilim adamları, Okyanusya'daki Papua Yeni Gine'nin dağlık arazisinde, sivri dişli kurbağaların ve kedi büyüklüğünde dev farelerin yaşadığı, insan eli değmemiş bir bölge keşfetti. Britanya yayın kuruluşu BBC'ye...
 3. Efsane kayıp şehir bulunmuş

  Efsane kayıp şehir bulunmuş

  Efsanelere göre el dorado diye bir şehir varmış ancak kayıpmış:SNasıl kaybolmuş ve nasıl kaybetmişler bilmiyorum ama haritada gözüktüğü halde bulunmuyormuş.Ama anlaşılan artık bulmuşlar:DGözleri aydın olsun:D Efsane kayıp şehir bulundu Amazon Havzası’nda araştırmalar yapan bilim adamları çok geniş bir alana yayılmış dev höyüklerin kayıp şehir El Dorado’nun kalıntıları olduğunu savunuyor....

Sayfayı Paylaş