1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.302
    Ödül Puanları:
    113

Kaymak nasıl yapılır?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kaymak yapılışı kaymak nasıl yapılır nasil yapilir nasıl yapılır video sütten Kahvaltıdan tutunda tatlılara kadar birçoğumuzun kullandığı kamak yapılışı ile ilgili tüm bilgileri sizler için veriyorum

En iyi kaymak inek sütünden yapılırsa da inek sütü az kaymak verdiğinden kaymak bilhassa manda ve koyun sütünden yapılır.Kaymağı alınacak süt önce ateşte kaynatılır ve bu sırada sürekli karıştırılarak savrulur.Süt iyice kaynadıktan sonra kenarları az yüksek tepsilere doldurularak közlü hafif ateş üzerine konur ve 1-2 saat sonra tepsilerin üzeri örtülerek 5-6 saat kadar kendi hallerine bırakılır. Bu zaman içinde, sütteki yağ elementi, diğer bazı elementlerle beraber sütün üst tarafında kalın bir tabaka halinde toplanır.Bu tabakaya kaymak denir.Genel olarak 6-7 kilo manda sütünden 1 kilo kaymak alınır.Kalan sütten yağsız yoğurt yapılır.

Kaymak nasıl yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. donut nasıl yapılır

donut nasıl yapılır

Donut nasıl yapılır tarifi var mı ?
  2. Mumyalama Nasıl Yapılır

Mumyalama Nasıl Yapılır

Mumyalama Nasıl Yapılır ? Selam arkadaşlar size sorum acaba Mumyalama Nasıl Yapılır bu konuda bildiklerinizi yazın meraklarımızı giderin:)
  3. Bal Nasıl Yapılır

Bal Nasıl Yapılır

Bal Nasıl Yapılır bana bu konuda bilgi verirmisiniz.
  4. Ev Yapımı Afyon Kaymağı nasıl yapılır

Ev Yapımı Afyon Kaymağı nasıl yapılır

Ev Yapımı Afyon Kaymağı nasıl yapılır aranızda Ev Yapımı Afyon Kaymağı tarifini bilen varsa bana da Ev Yapımı Afyon Kaymağı tarifini verebilir mi?
  5. Friksiyon nasıl yapılır?

Friksiyon nasıl yapılır?

Bu konu; friksiyon ile ilgili bilgi vermektedir. Saçlarınız çok mu yağlı, cansız ve mat mı? Yapabileceğimiz şeyler oldukça basit, saçlarda doğal parlaklık için yapılan bu maskeler kolay bulunabilir malzemelerden oluşuyor. Doğal kürlerle güzelliğinize güzellik katmaya var mısınız meleklerim? Eşlerinizin sevgililerinizin başını döndürecek olan güzelliğinize sahip çıkın melekler sadece kozmetik...

Sayfayı Paylaş