Kaymaklı Ayva Tatlısı

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kaymaklı Ayva Tatlısı
kaymaklı ayva tatlısı hürrem tatlısı muhteşem yüzyıl ayva hürremin yediği tatlı
Dün akşam Muhteşem yüzyıl dizisini izleyenler bilir.Hürrem sultan dün akşamki bölümünde kaymaklı ayva tatlısı yiyor ve tatlıya atılan zehir sonucu zehirlenip ölümden dönüyordu.Valla herşeyi bir kenara koyun benim canım o kaymaklı ayva tatlısını gördüğünde acaip bir şekilde çekti.Sizlerinde benim gibi çektiyse ve bu tatlının tarifini merak ediyorsanız işte size kaymaklı ayva tatlısı:)
kaymakli ayva tatlisi1-1e9.jpg

Kaymaklı ayva tatlısı malzemeleri

3 ayva
1 su bardağı toz şeker
6 karanfil
1 su bardağı su
50 gr loğusa şekeri

İç harcı için

2 elma yarım su bardağı tozşeker

Üzeri için

250 gr kaymak
Yarım su bardağı ceviz

Kaymaklı ayva tatlısı hazırlanışı

Ayvaların kabuklarını soyun. İkiye bölüp çekirdeklerini çıkarın. Kararmaması için limonlu suda bekletin. Elmaların kabuklarını soyup rendeleyin. Rendelenmiş elmalara yarım su bardağı tozşeker ekleyip karıştırın.

Ayvaların suyunu süzüp bir fırın tepsisine yan yana dizin. Elmalı iç malzemeyi ayvaların ortalarına paylaştırın. Karanfilleri üzerine ilave edin.

Bir su bardağı toz şekeri ayvaların üzerine serpiştirin. Lohusa şekerini bir su bardağı suda eritin. Tepsiye ekleyip kısık ateşte ayvalar yumuşayana kadar pişirin.

Ayvaların kızarması için önceden ısıtılmış 180 dereceye ayarlı fırında 10-15 dakika daha pişirin. Kaymağı ayvaların üzerine paylaştırın. Cevizle süsleyip servis yapın.

Diğer yemek tarifleri

Kaymaklı ayva tatlısı artık hazır, afiyet olsun.

Geri