1. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL

  Kazalı Otomobil, Anlamanın Yolları

  Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

  araç kazalımı arkadan kazalı arabalar aracım kazalımı Kazalı mı, değil mi? Bir otomobilde bunu ilk bakışta fark etmek genellikle zordur. Yani dikkatli olmanız gerekiyor: En önemli noktaları sizler için derledik.

  Görüldüğü gibi artık her şey yolunda, araç iyi gidiyor ve kazanın varlığını görebilmek için çok dikkatli bir araştırma yapmak gerekiyor. İşte problem de tam bu noktada ortaya çıkıyor. Çünkü kazalı ve kazasız otomobiller arasında hatırı sayılır fiyat farkları var. Özellikle de otomobiller 7 Serisi gibi lüks modeller ise. Durum böyle olunca kazalı aracın sahibi, ya kazayı olduğundan daha hafifmiş gibi açıklıyor ya da tamamen gizleyebiliyor.

  Kapılar: Arkadan bakıldığında kapıların sol tarafta tam oturacak şekilde kapanmadığını görülebilir. Nedeni: Kaza sonrasındaki tamiratta kapıların doğru oturtulmaması.


  Tamponlar: Plakanın sol yanındaki parça birleşim noktası aralığı ile sağdakinin aralığı birbirinden farklı. Nedeni: Bir darbe sonrası deformasyon oluşmuş ve düzeltilememiş.


  Kaynak izleri: Bagaj bölmesine kaynaklanın yeni sac plakayı, kaynak izlerinin düzensizliğinden anlayabilirsiniz. Nedeni: Arkadan alınan bir darbe nedeniyle tamirat yapılmış.

  Kapı döşemeleri: Kol dayanağındaki kumanda birimi yuvasına tam oturmuyor. Nedeni: Boya işlemi sonrasında kapı parçaları kötü monte edilmiş.

  Lastikler: Profil aşınmaları homojen olmalı. Eğer bir taraftaki aşınmalar farklıysa yürüyen aksamda bir hasar olabilir.

  Kaynak noktaları: Bu noktalar fabrika çıkışında eşit aralıklıdır. Tamir gören B sütununda (solda) noktalar düzenli değil.


  Yan camlar: Camlarda üretici firmanın işaretleri olur ve bunların tüm camlarda aynı olması gerekir. Aralarında farklılıklar varsa değiştikleri anlamına gelir.


  Kapılar: Kapının karoserle kesiştiği boşluklar homojen olmalı, kapılar takılmadan kapanabilmeli. Tamirat sonrasında hem kapanışlar, hem boşluklar uyumsuz olur.

  Direksiyon: Düz gidiş sırasında direksiyon da düz durmalı. Eğer direksiyon düz durmuyorsa düz gidişte iz takibi de bozulabilir.

  Boya: Boya katmanının sabit kalınlıkta olması gerekir. Eğer kalınlıkta farklılıklar varsa, sonradan boyandığı anlamına gelir.

  Önemli: Kimse kimseye para hediye etmez. Eğer bir araç satın alıyor ve satıcı da indirim yapmakta fazla nazlanmıyorsa dikkat etmeniz gerekir. Eğer acemiyseniz bir otomobilin önceden ciddi bir kaza geçirip geçirmediğini anlamanız oldukça zordur. Bu nedenle en iyisi, aracı yetkili servise veya mümkünse muayene istasyonuna götürüp kontrol ettirtmeniz olacaktır.

   
Kazalı Otomobil, Anlamanın Yolları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sahte faturayı anlamanın yolları

  Sahte faturayı anlamanın yolları

  Arkadaşlar oldukça önemli bir konuda bulduğum bu bilgiyi hemen paylaşmak istedim. Özellikle İşyerlerinin Ağır müeyyidelerle karşılaşmamak ve başlarına dert açmamak için şu hususlara dikkat etmelerinde büyük yarar vardır. - Mal veya hizmet aldığımız kişinin işyerine gidip gerçekte böyle bir faaliyeti varmı yokmu öğrenebiliriz. - Mal veya hizmet aldığınız kişinin size verdiği faturanın...
 2. aldatıldıgınızı anlamanın 30 yolu

  aldatıldıgınızı anlamanın 30 yolu

  erkek aldatırsa nasıl davranır aldatılmak her kadın için cok acı birşey...dilerim ki allahım kimsenin başına böle birşey vermesin... Bu maddelere bir göz atın... Hatta ezberleyin her an karşılaşmamak içten bile değil. Birlikte olduğunuz sevgiliniz ya da bir hayatı paylaştığınızı sandığını eşiniz sizi aldatıyor mu? Peki nasıl anlayacaksınız? İşte yolları... 1- Sevgiliniz içindeki...
 3. Aldatıldığını anlamanın yolları

  Aldatıldığını anlamanın yolları

  rüyada aldatıldığını öğrenmek Son dönemler de şüpheleriniz var ama bir türlü o düşünceyi, ona konduramıyor musunuz ve ilişkiniz eskisi gibi değil mi? zira bu şüpheden bir an önce kurtulmanız şart, çünkü şüphenize bir isim bulmadığınız sürece, işler daha da sarpasarar. İşte aldatan kişinin verdiği ipuçları Melek'ler! 1- Sevgiliniz içindeki suçluluk duygusunu bastırmak için sizin...
 4. Sahte Balı Anlamanın Yolları

  Sahte Balı Anlamanın Yolları

  Sahte Bal Nasıl Anlaşılır Sahte Balı Nasıl Anlarız Aslına bakarsanız sadece laboratuvarlarda yapılan testlerle gerçek bal ayırt edilir ancak ufak tefek bazı yöntemleri de kendimiz deneyerek en azından balın sahte olup olmadığını az çok anlayabiliriz melekler. :) Nasıl mı ? Bal buzdolabında şekerleniyorsa gerçektir. Balın kesafeti (yoğunluğu) çok, akışkanlığı sürekli olmalıdır, kesik...
 5. Hakiki Zeytinyağını Anlamanın Yolları

  Hakiki Zeytinyağını Anlamanın Yolları

  zeytinyağı nasıl anlaşılır, hakiki zeytinyağını anlamanın yolları, hakiki zeytinyağı nasıl anlaşılır Salatalardan yemeklere kadar kullandığımız ve uzmanların insan sağlığı için çok faydalı olduğunu söyledikleri zeytinyağının hakiki olup olmadığını anlamanın yollarını sizler için paylaşıyoruz. Zeytinyağı alırken sahte olup olmadığını aşağıda ki sizler için paylaştığımız püf noktaları sayesinde...

Sayfayı Paylaş