Kedi dilli ağlayan pasta nasıl yapılır?

S

Shineshine

Forum Okuru
Kedi dilli ağlayan pasta nasıl yapılır?

Kedi dilli ağlayan pasta melek kadınlar kulübü kedi dilli ağlayan pasta tarifi forum'da.​

Bu hafta kız arkadaşlarım ile bizim evde toplanacağız da kedi dilli pasta yapmayı düşünüyorum. Kedi dilli ağlayan pasta yapmak istiyorum tarifi var mı acaba? Bir de nasıl oluyor kızlar bu pasta sever mi arkadaşlar? Çok sevilen bir tarif paylaşırsanız sevinirim. Kedi dili ile çok pasta deneyimim olmadı açıkçası ama denemek istiyorum risk almış olur muyum diye de düşünüyorum.

images (19).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Kedi diliyle pasta yapmak hem pratik hem de lezzetli aslında. Size çok hoş misafirlerinize mahcup olmayacağınız bir kedi dilli ağlayan pasta tarifi vermek istiyorum. Dilerseniz bu tarifi deneyebilirsiniz.

"Kedi dilli ağlayan pasta tarifi"​

• 3 yumurta
  • 3 türk kahvesi fincanı toz şeker
  • 3 türk kahvesi fincanı un
  • 1 yemek kaşığı kakao
  • 2 türk kahvesi fincanı süt
  • 1 türk kahvesi fincanı sıvı yağ
  • 1 pk kabartma tozu
  • 1 pk vanilya
  • Kekin üzeri için 1 su bardağı soğuk süt
  • Kreması için:
  • 4 su bardağı süt
  • 1 adet yumurta
  • 1pk vanilya
  • 2 yemek kaşığı buğday nişastası
  • 2 yemek kaşığı un
  • 1 yemek kaşığı margarin
  • Üzeri için:
  • 1 pk çikolata sosu
  • 1 yemek kaşığı margarin
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1pk kedi dili bisküvi
  • Hindistan cevizi
Öncelikle kek malzemelerini bir kabın içinde karıştırıp yağlanmış borcamda 180 derece ısıtılmış fırında pişirin. Pişen kek ılık olunca soğuk sütü üzerine gezdirin. Kreması için malzemeleri tencereye alıp köyü olana kadar pisiriyorsunuz. Krema sıcak iken kekin üzerine dönüyorsunuz. Bunun üzerine süte batirdiginiz kedi dillerini diziyorsunuz. En üstü için ise çikolata sosunu tarifine göre hazırlıyorsunuz. Çikolata sosunu da kedi dillerinin üzerine döküyorsunuz. En üstüne ise hindistan cevizi ile süsleyerek servis edebilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki linkten "irmikli kedidilli pasta tarifi irmikli kedidilli pasta nasıl yapılır" bu tarifi de deneyebilirsiniz.

Geri