Kedim isiriyor ve oyuncak oynamiyor

Mrlmrn

Yeni Üye
Üye
Kedim isiriyor ve oyuncak oynamiyor
Merhaba kizlar 2 aylik kedim var çok ısırıyor ve arka patileri ilede tekmeliyor isirken oyuncak aliyorum oynamiyor komut almiyor gel dedigimde gelmiyor beni gorunce bazen tuylerini dikiyor sirtini kambur yapiyor yan yan zipliyor hic kizmadim vurmadim esimi gorunce deliriyor onu cok nadir isiriyor onun kucagindan inmiyor bana da uykusu gelirse yorulursa geliyor kucagima yatiyor isirmamasi ve oyuncak oynamasi icin ne yapabilirim

Merhaba kedinizin dişleri kaşınıyor.Sizi ısırmasını engellemek için oyuncağa yönlendirmeniz gerekiyor.Isırdığı an hayır diye yüksek sesle tepki gösterip elinizi hızla çekin. Burada da sizin ses tonunuz, kedinizin sizi ısırma ölçüsünü belirleyecek. Reflekslerinizi de biraz geliştirmeniz gerekicek..Kediler sirke ve kolonya kokusunu sevmez kollarınıza ve ellerinize tatbik ederseniz sizi ısırmasını engelleyebilirsiniz.Elinizde mutlaka oyuncak olsun ısırmaya çalıştığı an ağzına oyuncağı yaklaştırın.

Kediniz daha çok küçük. Bu yüzden ısırması çok normal, dişleri kaşınıyor :) Vurmak çözüm olmaz asla ama hep aynı tonlamayı kullanarak "hayır" demelisiniz ona. Kedilerin sesi algılama yeteneği çok gelişmiştir. Bu yüzden aynı ses tonlamasının önemi çok büyük. Yaşı ilerledikçe ısırmayı bırakacaktırr. :)

Geri