Kefir sabunu kullanan varmı ?

Uzman SühaN

Administrator
Kefir sabunu kullanan varmı ?
Kefir faydaları saymakla bitmiyor.Hücre yenileme özelliğine sahip kefiri yiyerek içerek tüketirken sabunu nu görünce açıkçası şaşırdım.Kefir sabunu nu kullananlar hayli memnun kalmış.Saç dökülmesinden cilt sorunlarına kadar bir çok faydası bulunmakta.Özellikle kadın ve erkekler için büyük sorun teşkil eden kepekli saçlara çok iyi geliyormuş.Ayrıca gençlerin büyük sorunu olan sivilceler için de olumlu yorumlar var.Sivilcelerin dışında egzamayada iyi gelen kefir sabunu düzenli kullanıldığında bu sorunları tamamen ortadan kaldırıyormuş.


Hücre yenileme özelliği bulunan kefir cildi besleyerek pürüzsüzleşmesini ve sorunsuz bebeksi bir cilde kavuşmanızı sağlar.Ayrıca biz bayanların en büyük kabusu olan selülitlere de iyi geldiği söyleniyor.Hem cilt besleyici hem de tedavi edici özelliği nedeniyle kefir sabunu na talep büyük.Kefir sabunu nu kullananlarınız var ise lütfen ne için kullandığını ve nasıl bir sonuç aldığını paylaşsın.Sevgili melekler konumuz hazır sabundan açılmışken evde kokulu sabun yapmaya ne dersiniz ? Evde kokulu sabun nasıl yapılır , ve yosun sabunu faydaları adlı konularımızı incelemenizi öneriyoruz..Ayrıca kefir sabununu satın almak istiyorsanız BURADAN temin edebilirsiniz.Kefir sabunu.jpgKefir Sabunu


Yüzyıllık bir tarihi olan sabunun bir çok çeşidini bulmak mümkündür. Kefir sabunu da bu doğal sabun çeşitleriden biridir. Kefir sadece bir içecek olarak değil aynı zamanda sitemizde bulabileceğiniz kefirli tariflerle yiyeceklerinizin içinde, farklı içeceklerin yapımında, yüzünüze uygulayabileceğiniz bir maske olarak ya da sabun içerisinde yani kefir sabunu olarak da kullanabilirsiniz..

Market reyonlarında bulamayacağınız kefir sabununu diğer sabunlardan farklı kılan bir çok neden var. Bunların başında kefir sabununun içerisinde doğal olmayan toksik ve sentetik köpürme maddeleri bulundurmaması geliyor. Piyasada satılan antibakteriyel ve antimikrobiyal sabunlar genellikle triklosan içeriyorlar. Triklosan ise suda bulunan klorla reaksiyona girerek kanserojen olan kloroform ve dioksine dönüşebiliyor, antibiyotiklere dirençli mikropların gelişime yol açabiliyor, hormon bozucu etkileri mevcut, bağışıklığı ve beyinde hücre sinyallerini olumsuz etkiliyor, egzama gibi alerjik hastalıklara sebep olabiliyor ve hem kalp hem iskelet kaslarının fonksiyonlarını bozuyor. Hal böyle olunca doğal kefir sabunu kullanmak için bir çok neden ortaya çıkıyor.


Kefir sabunu tercih etmek için dört neden

Sağlık

Kefir sabunu kullanmanın bir numaralı nedeni vücudunuza dost olan sağlıklı içeriği. Doğal kefir sabunu genel olarak antioksidan etkisi çok yüksek olan bitkisel yağlardan yapılır. İçeriği tamamen doğal olan kefir sabunu derinizi canlandırmakla kalmaz kaşıntıya, kuruluğa, egzama ve akne problemlerine de iyi gelir. Herkes sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Sağlıklı bir cilde sahip olmanın en iyi yolu doğal yollardan üretilmiş kefir sabunu kullanmaktır.

Gliserin

Doğal sabuna gliserin eklenmez. Gliserin doğal sabun yapımı sürecinde kendiliğinden ortaya çıkar. Gliserin, cildinizi nemlendirerek su dengesini korur ve cildiniz için değerli bir yumuşatıcıdır.

Zararsız

Marketlerden alınan sabunlar hem size hem de doğaya karşı bir takım zararlar muhteva ederler. Doğal kefir sabunu ise insan cildine ve doğaya hiç bir zararı yoktur.

En temiz hediye!

Kadın erkek fark etmez herkes güzel kokulu ve doğal yapım sabundan hoşlanır. Bayramlarda, doğum günlerinde ya da sevdiklerinizi mutlu etmek istediğiniz zamanlarda sabun en güzel hediyelerden biridir. Bu nedenle kefir sabunu hem sizin hem de sevdiklerinizin mutlulukla kullanabileceği en temiz ve doğal hediyelerden biridir.


Kefir Sabunu Faydaları

•Saç, yüz ve vücut temizliği için kullanılır.
•Doğal lif veya kese ile kullanılması tavsiye edilir.
•Düzenli kullanıldığında saç dökülmesi ve kepeklenmesini önler.
•Kepeklenme ve dökülmenin engellenmesi için saç diplerine masaj yaparak uygulanmalıdır.
•Makyaj temizliğinde kullanılabilir.
•Antimikrobiyal özelliğinden dolayı ciltte bulunan akne, sivilce, mantar, egzama gibi rahatsızlıklara iyi gelir.
•Etkin cilt ve yüz temizliğinde sivilce ve aknelerin kaybolması için, kefir sabunu uygulandıktan sonra 1-2 dk bekletilip durulanması önerilir.
•Cildi kurutmaz, besler, parlaklık verir, nemlendirir.
•Hücre yenileyici özelliğe sahiptir.
•Cildi temizlerken parlaklık verir.
•Yaşlanmayı yavaşlatır.
•Düzenli kullanıldığında, selüliti yok eder.
•Kefir sabunu ile yapılan banyo insanı sakinleştirir ve dinçlik verir.

Kullanımı: Günde en az iki kere olmak üzere; elde köpürtülerek yüz ve vücudunuzda 1 dakika bekletildikten sonra su ile durulanır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst