kelepçeli kek kalıbının gazabına uğruyorum

fırtına

Yeni Üye
Üye
kelepçeli kek kalıbının gazabına uğruyorum
kelepçeli kek kalıbı kelepçeli kek kalıbında tarifi kalıpta kalıpları kalıbı nasıl kullanılır (benmi kullanmayı bilmiyorum??) merhaba sevgili meleklerim kelepçeli kek kalıbı aldım ilk ve sonraki deneyimlerim rezaletti :raila:size ilk anımı anlatmak istiyorum ramazanda iftara dakikalar kala hamarat ben kekin malzemesini hazırladım hoca Allahu ekber diyo ben kalıba kek döküyorum neysee annem kalıbı bi kaldırdı altından malzemeler dökülmezmi annem bana saydı saydı tabii krize girdik yemediğim azar kalmadı ben ewimde böyle şeyler istemem onu hemen kaldırıyosun çeyizine :puha: sonra neyseki iyi kötü bi kek çıktı ortaya sonrada gülme krizine girdik iftar saatinde benimkide iş yanii :hhh: haklı kadın kendi çapında ama velhasıl herzaman aynı terane oluyo dikkatlice kaldırsamda yerinden bu seferde kalıbın altından yağ sızıyor ya sorun bendemi kalıptamı anlayamadım bi fikri olan varmı???? :dans:

Vijdan

Yeni Üye
Üye
Cevap: kelepçeli kek kalıbının gazabına uğruyorum
Geçmiş olsun canım..Mutfak kazaları olur arada..Kalıbını sıvıyağ yerine erimemiş margarinle yağla. Olmadı altına yağlı kağıt sermeyi dene..Sorunu çözmüş olursun..Kolay gelsin,afiyet olsun..

canım zaten kelepçeli kalıbın altına yağlı kagıtla çevrele yani kenarlarından burarark kalıba sabitlemeye çalış ve harcı içine dök taban gibi düşün yani ben gördüğümde böle kullanılıyodu yani mutlaka altını yağlı kağıtla çevreliyorlardı

I

incir cekirdegi

Forum Okuru
kalibi margarinle yagladiktan sonra unlayin.fazla ununu disari dokun.bide once200C°dercede isinmis firina 190C°ye dusurup surun.kabarmaya baslayincada 170C°ye dusurun.kekeniz birakin yapismayi kendiligindn cikacaktir kaliptan.hemde yimusacik olur:)

çok şık kelepçeli bilezikler hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Şahane Browni Tarifi Şahane Browni Tarifi
Ev yapımı çikolatalı Browni tarifi kendi tarifim kızlar 1 Su bardağı süt/1 Su bardağı sıvı yağ/1.5 Su bardağı şeker/1.5 Su bardağı UN/4 Çorba kaşığı kakao/3 Tane yumurta/1 Paket kabartma tozu/1 Paket vanilya...
Kekler - Pastalar 9
Kolay kek   tarifi   ve  yapılışı Kolay kek tarifi ve yapılışı
Hamur işini çoğumuz severiz. Kararında tüketilmesi gereken hamur işleri, aşırı tüketildiği zaman obeziteye yol açabilir. Hamur işlerinde en çok sevilen ve sık yapılanlardan dır kek. Kekin bir çok farklı çeşidi bulunmaktadır. Çikolatalısı...
Kekler - Pastalar 1
Kuru yemişli kek tarifi Kuru yemişli kek tarifi
Hamur işlerini sevmeyen bayan yoktur.Misafir ikramlarımızın çoğu hamur işlerinden olur.Hamur işlerinin kalorisi yüksek olsada bu damak zevkinden vazgeçemiyoruz.Hamur işlerinin en bilindiği kek lerdir.Kekler lezzetli olmalarının yanında aynı...
Yemek Tarifleri 0
Kelepçeli Altın Bileklik Modelleri 2014 Kelepçeli Altın Bileklik Modelleri 2014
altın kelepçe modelleri 2014, altın bileklik modelleri, kelepçeli bileklik modelleri Sevgili melekler, düğün, nişan ve özel günlerde hediye olarak tercih edilen kelepçeli altın bileklik modellerini sizler için derledik. Düğünlerde...
Takı ve Takı Tasarım 0
çok şık kelepçeli bilezikler çok şık kelepçeli bilezikler
kelepçeli bilezik kelepçeli bilezikler ...
Takı ve Takı Tasarım 0