kelepçeli kek kalıbının gazabına uğruyorum

fırtına

Yeni Üye
Üye
kelepçeli kek kalıbının gazabına uğruyorum
kelepçeli kek kalıbı kelepçeli kek kalıbında tarifi kalıpta kalıpları kalıbı nasıl kullanılır (benmi kullanmayı bilmiyorum??) merhaba sevgili meleklerim kelepçeli kek kalıbı aldım ilk ve sonraki deneyimlerim rezaletti :raila:size ilk anımı anlatmak istiyorum ramazanda iftara dakikalar kala hamarat ben kekin malzemesini hazırladım hoca Allahu ekber diyo ben kalıba kek döküyorum neysee annem kalıbı bi kaldırdı altından malzemeler dökülmezmi annem bana saydı saydı tabii krize girdik yemediğim azar kalmadı ben ewimde böyle şeyler istemem onu hemen kaldırıyosun çeyizine :puha: sonra neyseki iyi kötü bi kek çıktı ortaya sonrada gülme krizine girdik iftar saatinde benimkide iş yanii :hhh: haklı kadın kendi çapında ama velhasıl herzaman aynı terane oluyo dikkatlice kaldırsamda yerinden bu seferde kalıbın altından yağ sızıyor ya sorun bendemi kalıptamı anlayamadım bi fikri olan varmı???? :dans:

Vijdan

Yeni Üye
Üye
Cevap: kelepçeli kek kalıbının gazabına uğruyorum Geçmiş olsun canım..Mutfak kazaları olur arada..Kalıbını sıvıyağ yerine erimemiş margarinle yağla. Olmadı altına yağlı kağıt sermeyi dene..Sorunu çözmüş olursun..Kolay gelsin,afiyet olsun..

canım zaten kelepçeli kalıbın altına yağlı kagıtla çevrele yani kenarlarından burarark kalıba sabitlemeye çalış ve harcı içine dök taban gibi düşün yani ben gördüğümde böle kullanılıyodu yani mutlaka altını yağlı kağıtla çevreliyorlardı

K

kekmagduru

Misafir
bende suan aynı sorunu yasadım sanırım yağlı kâğıt mecburı :)

I

incir cekirdegi

Misafir
kalibi margarinle yagladiktan sonra unlayin.fazla ununu disari dokun.bide once200C°dercede isinmis firina 190C°ye dusurup surun.kabarmaya baslayincada 170C°ye dusurun.kekeniz birakin yapismayi kendiligindn cikacaktir kaliptan.hemde yimusacik olur:)

Havuçlu Kek Tarifi Resimli yapılışı burada hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Kuru yemişli kek tarifi Kuru yemişli kek tarifi
Hamur işlerini sevmeyen bayan yoktur.Misafir ikramlarımızın çoğu hamur işlerinden olur.Hamur işlerinin kalorisi yüksek olsada bu damak zevkinden vazgeçemiyoruz.Hamur işlerinin en bilindiği kek lerdir.Kekler lezzetli olmalarının yanında aynı...
Yemek Tarifleri 0
Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı
Ispanaklı Kek Tarifi Resimli Ispanaklı Kek Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce...
Yemek Tarifleri 0
Güllü Kek Tarifi Resimli yapılışı Güllü Kek Tarifi Resimli yapılışı
Güllü Kek Nasıl Yapılır Ev Yapımı Güllü Kek Tarifi Resimli Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce...
Yemek Tarifleri 3
Cocostar kek tarifi harika Cocostar kek tarifi harika
Cocostar kek resimli tarifi COCOSTAR KEK yapılışı Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi bizyeret eden siz sevgili misafirler, sizlere lezzetli kek...
Yemek Tarifleri 0
Havuçlu Kek Tarifi Resimli yapılışı burada Havuçlu Kek Tarifi Resimli yapılışı burada
Resimli Havuçlu Kek Tarifi Havuçlu Kek Nasıl Yapılır https://www.meleklermekani.com/alternatif-tip/212715-havucun-faydalari.html konumuzu güncelledikten sonra şimdide sizlere havuçlu kek tarifi sunuyor ve...
Yemek Tarifleri 0