Kelliğe Çare!

T

TİTAN

Forum Okuru
Kelliğe Çare!
kellik, çaresi, deneyler, tıbbi bilgi, saç dökülmesi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsinizSevgili melekler,
Saç dökülmesi kadın erkek herkesin sorunudur.Bu sebeple de bu konu üstünde çok sayıda araştırma yapılmaktadır.Bilim adamları çalışmaları sırasında tesadüfen bir maddenin kılları uzattığını keşfettiler.

Bilim adamları kronik strese girmesi için farelerin genlerini değiştirdi.Stres hormonu kortikotrobun fazla salgılanmasını sağlayan bilim adamları ,stresin mide ve bağırsaklara etkisini araştırdıkları sırada,yaşlandıkça farelerin sırtındaki kılların döküldüğünü ve 'kelleştiğini' belirledi.

California'daki Salk Enstitüsü'nden araştırmacılar,stres hormonunun salgılanmasını durduran "astressin-B" adı verilen bir kimyasal madde geliştirdi ve bu maddeyi 'kel farelere' enjekte etti.

Kel fareleri,kontrol grubundaki sağlıklı farelerle aynı kafese koyan bilim adamları,3 ay sonra kimyasal maddenin mide ve bağırsaklara etkisini araştırmak için kafese baktıklarında,kılları yeniden çıkan 'kel fareleri' diğerlerinden ayırmakta zorlandı.

Araştırma sonuçlarının insanların stres ve yaşlılık nedeniyle saç kaybetmesini ya da saçın ağarmasını engellemek için yeni 'tedavilerin' uygulanmasının yolunu açabileceğini belirten bilim adamlarının çalışması Amerikan 'Plos' dergisinde yayımlandı.
 

Benzer İçerikler

ßeLeN
Cevaplar
2
Görüntüleme
1K
ßeLeN
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
938
*MeleK*
*MeleK*
nisan
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
nisan
nisan
fırtına
Cevaplar
1
Görüntüleme
9K
PAPATYA BAHAR
P
Üst