Etiketler:
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Kemerinizi çok sıkmayın çünkü...

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Reflü, son yılların en sık rastlanılan hastalıklarından birisi. Hastalığın artmasının bir çok sebebi var. Ama aralarında birisi var ki...Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yücesoy, reflünün toplumda sık görülmesinin en önemli sebepleri arasında sıkı bağlanan kemer, şişmanlık ve kullanılan bazı ilaçlar olduğunu söylüyor. Yücesoy'a göre damar ve kas gevşetici ilaçlar, kemik erimesi tedavisinde kullanılan ilaçlar, kalsiyumlu ilaçlar, bazı tansiyon ve antidepresan ilaçlar yemek borusundan kaçağı önleyen mide kapağının bozulmasına sebep olarak reflüyü artırıyor. Prof. Yücesoy, reflüyü artıran sebeplerden birinin de kemerin sıkı bağlanması, korse ve kuşaklar olduğunu anlattı. Yücesoy, turşu ve yağda kızartılmış yemekler ile çiğ soğan, sarımsak, nane, turp, tere gibi sebzelerin de fazla tüketildiğinde reflüyü artırdığını kaydetti.

Kemerinizi çok sıkmayın çünkü... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bitki çaylarına limon sıkmayın

bitki çaylarına limon sıkmayın

Adaçayı, ıhlamur, kuşburnu gibi bitki çaylarına limon sıkmak, bu çaylardaki şifalı yağları yok ediyor. Nane limon karışımının birlikte kaynatılması yağların erimesini önlediği için şifasını kaybetmiyor. Araştırmacılar, bitkisel çaylara limon ilave edilmemesini tavsiye ediyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Ersin Karabacak,...
  2. kemer

kemer

altın kemer modelleri altin modelleri Kemer Bele takılan kemer çeyiz ve zineti olan çocuk sahibi kadına, mal ve süs eşyasına, Kendisine kemer verildiğini görmek mala, evlada ve uzun ömre, Kemerin her çeşidi sevinç ve sürura, muradına ermeye, kadın için hayırlı kocaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınızz; Bina Kemeri.)Rüyada kemer görmek, dertli duruma düşüleceğine yorumlanır.Hayatınızı...
  3. Kargo - Çünkü Çok Zor

Kargo - Çünkü Çok Zor

Bu soğuk yağmur ,esen rüzgar Bu anlaşılmazlık,incitmesin seni Boş odalar, insanlar Bu yalnızlık ,ürkütmesin seni Sınırlar var dudaklarda başlayan çok zor Dikkat et kendine Bu mutsuz günler ,bitmez hüzün Bu sessiz isyan ,aldatmasın seni Bu suskun yüzler Sahte gülüsler, bu kargaşa Hiç kırmasın seni Bu sıcak eller ,gizli anlaşma Bu zamanlama ,korkutmasın seni Beni düşün bir de Yalnız bir hayat...
  4. Artık ruhum kabuk bağlamak istiyor!! Çünkü çok yaralandı ve yoruldu .....

Artık ruhum kabuk bağlamak istiyor!! Çünkü çok yaralandı ve yoruldu .....

Uzattım ellerimi ay ışığına bir pırıltı aldım. Diğer elimde bir yıldız kopardım gökyüzünden dalından. Taç yaptım başına. Kaf dağının arkasındaki güneş ektim yollarına yeşersin diye seni kim olduğunu hiç bilmeden ve yine seni sevdim kim olduğunu en çok bilerek. Özlediysen kara gözlerindeki gizemi sana olan sevdamdandı. Yıllar yılı acıyla bağladılar ellerimi yasak koydular gözlerime seven göze...

Sayfayı Paylaş