1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Kemikler gerçekten erir mi ?

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  kemikler erirmi,kemik erimesi nedir,kemikler neden erir,kemik erimesi nasıl önlenir,
  < Konu Resmi..>


  Halk arasında kemik erimesi olarak bildiğimiz osteoporoz hastalığı; kemik içlerinin boşalarak kırılgan ve güçsüz hale gelmesidir.

  Kemikler kalsiyum, magnezyum, bakır, çinko, bakır, ve fosfordan oluşan zengin ve sağlam bir yapıdır. Sağlamlığın büyük kısmı içeriğindeki kalsiyum sayesindedir. Yani kemiklerimizin %70'ini içeren mineral kısmının büyük çoğunluğu kalsiyum kaynaklıdır. Kalsiyum; kanın pıhtılaşmasından kas kasılmasına kadar birçok olaydan sorumludur.

  Bu kadar sağlam yapıları kırılgan hale getirmek ; tamamen insan kaynaklıdır. Zaten kaybolmaya yatkın olan kalsiyum; dikkat edilmezse 40'lı yaşlardan sonra daha hızlı azalır.

  Yetişkin bir insanın günde 1000mg kalsiyum ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacın hergün bulunması lazım. Ayrıca gençlerde tüketilen fazla kalsiyum depolanırken; yaşlılarda sadece o gün kullanılabilir. Yani; gençken kalsiyum fazlasıyla tüketilmelidir.

  Alınması gereken önlemlerin başında beslenmek gelir. Kalsiyum içeriği bakımından zengin besinler; sebze, meyve, yoğurt, peynir, organik süt. Ayrıca kemik sağlığı için aktif bir hayat yaşanmalıdır. yürümek, yüzmek dahil fiziksel aktiviteler kemiklerimizin güçlü kalmasını sağlar. D vitamini kalsiyum emilimini arttırdığı için; güneş enerjisinden de bolca faydalanılmalıdır


   
Kemikler gerçekten erir mi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bazi Mide ilaclarinin kemiklerinizi zayiflattigini biliyor musunuz?

  Bazi Mide ilaclarinin kemiklerinizi zayiflattigini biliyor musunuz?

  Mide yanmasına karşı kullanılan bazı ilaçların kemiklerin zayıflamasına yol açtığı bildirildi. İngiltere’de yapılan geniş kapsamlı bir araştırmada mide ekşimesi ve yanmasına karşı kullanılan bazı ilaçların bir yıldan fazla alınmasının 50 yaş üstündekilerde kalça kırıkları riskini artırabildiği saptandı. Araştırmacılar, söz konusu ilaçların mide asidini azaltırken kalsiyumun emilmesini...
 2. Dövme mi Gerçek mi?

  Dövme mi Gerçek mi?

  gerçekçi dövme gerçekçi dövmeler gercek dövmeler gerçek dövme yapılırken çekilen videolar
 3. gerçek aşkı bulabilecek misiniz?

  gerçek aşkı bulabilecek misiniz?

  İşte hayati bir soru. Gerçek aşk olmadan hayat nasıl geçecek ki? Hem niye gelmiş olacağız dünyaya eğer gerçekten aşık olamayacaksak bir kere bile? Lafı uzatmanın manası yok. Gerçek aşkı bulup bulamayacağınız sizin aşka bakışınıza bağlı. İyi düşünün, onu bulmanızın iki sebebi olabilir, ya yanlış yere bakıyorsunuzdur ya da hiç aramıyorsunuzdur... Tabii başka ihtimaller de var... Buyrun teste,...
 4. buradaki yorumlar gerçek mi?

  buradaki yorumlar gerçek mi?

  arkadaşlar bir aralık pembe maske ile ilgili yorumlara bakıyordum da kullanıcı yorumları sitesini görmüştüm. acaba burada yapılan yorumlar gerçek mi? yani sallamasyon tarzı yazılar olabilir mi?
 5. sorularım periler gerçek mi ?

  sorularım periler gerçek mi ?

  periler gerçekmi? gerçek olsalar nerelerde yaşarlar ? ne zaman hangi eve gelip giderler ? ne yerler

Sayfayı Paylaş