Kendi deterjanimi kendim yapabilir miyim evde?

K

Kayraninannesi

Forum Okuru
Kendi deterjanimi kendim yapabilir miyim evde?

Kendi deterjanını yap melek kadınlar kulübü kendi çamaşır deterjanını kendin yap forumda.​

Arkadaşlar ben evde kendi deterjanımı evde kendim yapabilir miyim? Cildim biraz hassas ve her deterjanı kullanamıyorum hemen alerji oluyorum kaşınıyorum. Acaba evde çamaşır bulaşık deterjanı yapabilir miyim? Kendi deterjanını yap konusunda tarifler var mı acabs? Doğal evdeki malzemelerden yapabileceğimiz deterjan olursa iyi olur.

Merhabalar
Tabii alerji durumu varsa daha dikkatli olmakta fayda var ama bitkisel deterjanlari da deneyin derim alerji yapmaz belki. Evde kendi deterjanını kendin yap konusu için elbette marketlerdeki deterjanlar gibi olamaz onların içinde ağartıcılar, aktif maddeler, parlaticilar, parfümler, sülfat gibi daha birçok kimyasal var biz evde en etkili deterjanı yaparken soda karbonat beyaz sabun boraks ilave ederek doğal bir temizlik deterjanı yapabilirsiniz. Aşağıda sizin için video bırakıyorum. Evde kendi kendinize deterjan yapmak için tarifi bulabilirsiniz.

Dilerseniz aşağıda da evde deterjan tarifi sundum size. Aşağıdaki linkte "evde kendi deterjanını yapmanın tarifi" konu başlığına ulasabi.

Geri