Etiketler:
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Kendi Kanınızla Gençleşin (PRP)

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  kendi kanınızla güzelleşin,kendi kanınızla gençleşme,prp uygulamaları,prp ile gençleşme tedavisi,kendi kanınızla cilt yenileme,prp hakkında tüm bilgiler, < Konu Resmi..>  Cildimiz yaşantımızın seyir defteri gibidir. Diğer hiçbir organımızın yapmadığı kadar bizi dış dünyaya karşı sergiler. Beslenme karakterimizi, temizlik alışkanlıklarımızı, ergenlikteki sivilcelerimizin izleri, yaralarımızın geçmeyen gölgeleri, yaşlılığın çizgileri ile derimiz yaşayan bir müze gibidir.

  Eğer cildimiz zamanın izlerini bu kadar taşımasaydı, yaşlılığa bu kadar mahkûm olmasaydı, yaşlandığımızı kendimiz bile anlayamazdık ve her şey daha bir kabul edilebilir olurdu. Bu açıdan bakıldığında cilt bakımın önemi daha da iyi anlaşılmaktadır. Gelişen cerrahi tekniklere ve teknolojilere rağmen ameliyatlarda bizler vücudumuzun ana hatlarına şekil vermekteyiz.

  Bir yüz germe ameliyatı ile yanaklarımızın ana katlantılarını ve sarkmalarını giderebiliriz, bir meme dikleştirme ile memenin göğüs duvarındaki yerini değiştirebiliriz, yağ dolguları ile yaşlı ellerin kırışıklıklarını ortadan kaldırabiliriz. Ama o tene dokunma anındaki gençlik ve tazeliğin elde edilmesini sağlayabilecek herhangi bir cerrahi işlem yoktur.

  Bu durumda cildimize tazelik kazandırmak için ne yapmak gerekir. Elbette burada düzenli beslenme, sigaradan ve madde bağımlılığından uzak durma, düzenli uyku gibi parametrelerden söz etmeyeceğim. Hangi uygulamalar cildimizi gençleştirir bu konuya değinmek istiyorum. Her derde deva tek bir çözüm yolunun olmadığını belirtmeliyim, hiçbir yöntem mucizevi bir iksir içermeyecektir.

  Cildin üst katmanını soyarak yenilenme sürecini uyaran glikolik veya TCA peeling, lazer ile soyma, deri altını güçlendiren mezoterapi uygulamaları yanında bir diğer güncel uygulama P.R.P. dir. PRP yani plateletten zengin plazma kişinin kendi kanını alıp bir takım işlemlerden geçirildikten sonra ihtiyaç duyulan bölgelere geri enjekte edilmesi şeklinde bir uygulamadır.

  Peki nedir bu platelet konusu. Plateletler vücudumuzda herhangi bir yaralanma sırasında yara bölgesine ilk gelen hücrelerdir ve kanımızda bolca bulunmaktadır. Yaralanma bölgesine gelir, yapışır ve birçok büyüme faktörünü üretip salgılama yeteneğine sahiptir. PRP uygulaması sırasında alınan kan birkaç işlemden geçirildiğinde elde edilen plazma içerisinde normal miktarının 10 katı kadar platelet bulunmaktadır.

  Bu plazma örneğin bir yüz bölgesine, göğüs dekoltesine, saçlı deriye, ellere napaj denilen seri bir teknik ile enjekte edilir. Uyuşturucu krem sürüldüğünden ağrısız bir uygulamadır bu. Vücut her iğne deliğini yara olara kabul etmekte ve her yara altına yoğun platelet enjekte edildiğinden çok fazla büyüme hormonu üretilmesi söz konusudur.

  Bu büyüme hormonları salındıkları çevrede bulunan hücreleri uyarmakta ve sonucunda kollajen ve elastin üretimi yanında deri kan dolaşımını arttırmaktadır. Bunun sonucu da daha canlı ve güçlü bir cilde sahip olmak demektir. Uygulamanın en çekici tarafı ise enjekte edilen plazmanın kişinin kendi kanından elde edilmiş olup herhangi bir sentetik kısmının olmamasıdır.


   
  BEYZA21 bunu beğendi.
Kendi Kanınızla Gençleşin (PRP) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Estetikte vampir trendi: kendi kanınla gençleş

  Estetikte vampir trendi: kendi kanınla gençleş

  Evet evet yanlış okumadınız başlığımızı Melek'ler :) Estetikte yeni bir trend, vampir trendi. Kısacası, kendi kanınla gençleşip güzelleşme trendi bu Melek'lerim :D Dünyada vampir trendi olarak adlandırılan“PRP” yöntemi Hollywood yıldızları tarafından sıkça uygulanıyor. Kişinin kendi kanı ayrıştırılarak elde edilen trombositler, sorunlu bölgelere enjekte ediliyor ve istenilmeyen kötü görüntü...
 2. Kim Kardashian Güzellik İçin Kendi Kanını Feda Etti!

  Kim Kardashian Güzellik İçin Kendi Kanını Feda Etti!

  bu konu Kim Kardashian ın güzellik sırlarına yer vermektedir. Şu ünlüleri anlayamıyorum. Güzellik uğruna bazen yapmadıkları şey kalmıyor. Bazen yaptırdıkları estetik sonucu bile insan içine çıkamaz hale dönüyorlar. Canlarını bile güzellik uğruna hiçe sayanlardan biri de Kim Kardashian... Kim Kardashian sırf güzelliği uğruna vücudundan alınan kanla resmen yıkanmış... Kardeşi ile birlikte...
 3. Kendi kanınızla güzelleşin

  Kendi kanınızla güzelleşin

  Damarlarımızın içinde sürekli hareketli canlı bir sıvı olan kanımız iki temel faktörden oluşmaktadır. Bunlardan biri plazma diğeri ise hücrelerdir.70 kg olan ağırlığında bir kişide ortalama 5 ila 6 litre kan bulunmaktadır. Bu kanın ortalama % 50- 60 ı sıvı halde olan plazmadır. Kanın temel hücrelerinden biri trombositl erdir. Temel görevleri pıhtılaşma sürecini başlatmaktır. Vücudumuzun...
 4. kan testi hamile isem kesin sonuç verir mi

  kan testi hamile isem kesin sonuç verir mi

  Merhaba, 9 Ağustosta leke gelmeye başladı 2 gün geldi 11 Ağustosta adet gördüm.21 Ağustosta ilişkiye girdik ve içime boşaldı.26 27 28 günde bir adet görüyorum normalde.Bugün ayın 6 sı ve ben adet görmedim.Hamile olabilirmiyim .7 Eylül yani yarın Kan testi yaptırsam belli olurmu? Teşekkür ederim.
 5. Kan ve idrar testi kesin sonuç verir mi ?

  Kan ve idrar testi kesin sonuç verir mi ?

  Kizlar yardimm.. Supheli iliskiden 24 gun sonra yapilan kan ve idrar testi kesin sonuc verir mi ozellikle kan testi... Simdiden tesekkurler

Sayfayı Paylaş