1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kendinden farklı olanın hoşgörüsüzlükle dışlanmasını ifade eden siyasi terim nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kendinden farklı olanın hoşgörüsüzlükle dışlanmasını ifade eden siyasi terim nedir? cevabı biliyorsanız lütfen bir an önce yazın

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kendinden farklı olanın hoşgörüsüzlükle dışlanmasını ifade eden siyasi terim: ötekileştirmek'tir.

Kendinden farklı olanın hoşgörüsüzlükle dışlanmasını ifade eden siyasi terim nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şiddet"e neden olan duyguları anlamak

şiddet"e neden olan duyguları anlamak

şiddet"e neden olan duyguları anlamak.. Aile içindeki çatışmalar bize bir şeylerin istediğimiz gibi olmadığını anlatır. Böyle durumlarda da kızgınlık, nefret gibi duygular yaşayabiliriz. Duygular hakkında bilgi edinmek ve duyguları fark ve ifade etmek bizi rahatlatır. Örneğin şiddet davranışına neden olan duygumuzu anlar (kıskançlık, hiçe sayılma gibi) ve fark edersek davranışımızı...
  2. Kendinizi Doğru İfade Etmekten Çekinmeyin

Kendinizi Doğru İfade Etmekten Çekinmeyin

Çoğu zaman gençler istemedikleri bir durumla karşılaştıklarında kendilerini ifade etmek yerine konuşmamayı tercih ediyor.Haklıyken haksız pozisyonuna mı düşüyorsunuz; ya da ailede gerginlik veya anlaşmazlık olur diye duygu ve düşüncelerinizi hiç söylememeyi mi tercih ediyorsunuz? İnsan ilişkilerinde bazen haksızlığa uğradığımızı düşündüğümüz olur. Konuşup çözmek istediğimizde ise bazen söz...
  3. kendinizi ifade eden tarzı bulun ve modayı siz yaratın

kendinizi ifade eden tarzı bulun ve modayı siz yaratın

giyim tarzını bul giyim tarzı oluşturma tarzını bul kendi tarz değiştirmek Sadece geceleri, gökyüzü yorganın altında siyah renge büründüğünde, moda da uykuya dalıyor. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte gardıroplarınızın karşısına geçtiğiniz andan itibarense tıpkı bir puzzle'ın parçaları gibi yeni benliğinizi giymek üzere zamanı kullanmaya başlıyoruz. Bugün ne giyeceğiniz ajandanıza bağlı...
  4. hayatımızda neler değişti ??? farklı olan ne !!!!!!!Elimizdeki TAŞLAR mı farklı?

hayatımızda neler değişti ??? farklı olan ne !!!!!!!Elimizdeki TAŞLAR mı farklı?

hayatımızda neler değişti internet hayatımızda neler değiştirdi farklı taşlar Attığımız taş aynı yere, aynı yöne neden gitmiyor, Elimizdeki TAŞLAR mı farklı? Doğru olan bir konuda aynı görüşe neden varamıyoruz, kafamızdaki FİKİRLER mi farklı? Selam vermemek için neden yön değiştiriyoruz, gittiğimiz YOLLAR mı farklı? İncir çekirdeğini bile doldurmayacak sebeplerle neden...
  5. Kendini İfade Edemeyenlere Özel

Kendini İfade Edemeyenlere Özel

Kendini ifade edemeyenler için çok özel İçimi bir bilsen... İçimde koca bir dünya taşıyorum. Benim dünyam paylaşılabilir.. Bu dünyayı seninle paylaşabilirim Senin dünyanıda paylaşabilirim... Ona yer açabilirim Benim olmanı... Elimi tutmanı... Sana sarılıp uyumayı istiyorum. Seniii kocaman seviyorum Seninle olunca keyfime diyecek yok.. Hayırr... Beni yüz üstü bırakıp...

Sayfayı Paylaş