Kendini sev ve onayla

Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Kendini sev ve onayla
Hayat kendini keşfetmenin bir yolculuğu. Hayatta en büyük mücadele, tüm kusurlarımızla kendimizi kabul etme, kucaklama ve sevme mücadelesidir. Kim olduğumuz, nasıl hissettiğimiz ve neye ihtiyacımız olduğu hakkında % 100 dürüst olmak gerekir. Kendimiz için olan her şeyi reddetmekten vazgeçmek ve olduğumuz her şey için kendimize inanmaya başlamak gerekir .Kendinizi sevmeyi öğrenmek, mutluluk için önemli bir bileşendir . Kendini sevme, refahın, sevincin, kendi kendini güçlendirme ve istediğimiz yaşam tarzından zevk alma kabiliyetimizin özünde yer almaktadır. Bunun yanında, başkasıyla yaptığınız her ilişki, sahip olduğunuz ilişkinin bir veya daha fazla yönünü aynen yansımaktadır.

kendini sevmek.jpg
Kendinizi nasıl seveceğinizi bilmiyorsanız , dikkatinizi kendinize çevirin. Aslında mesele kendini sevmeyi keşfetmek değil, buna karşı inşa ettiğimiz duvarları yıkmakla ilgili. Kendi hayatınızda ne kadar muhteşem olduğunuzu bilmek önemlidir. İnsanların duyguları memnuniyetle karşılanacak hediyelerdir fakat başkalarının onayını kazanmaya odaklanmayın. Kendinize hatırlatın, herkesin yaptıklarını yapmak zorunda değilsiniz .Başkalarının söylediği veya yaptıklarıyla kendilerini sonsuza dek şekillendiren birçok insan vardır. Ne kadar üzücü bir durum . Bu insanlar kolayca onay bağımlıları oluyorlar. Benlik saygısı için başkalarına bakarlar. Sanki Beni sev lütfen, bu yüzden kendimi sevebilirim diyorlarmış gibi.Bu insanlar her zaman kendi kendine saygı sıkıntısı hissedeceklerdir, çünkü kendilerini başkalarının elinden kurtarmaya asla izin vermezler.Eleştiri içsel ruhu parçalamaktadır. Övgü onu inşa eder. Kendinize olabildiğince çok övgü yapın. Uzun vadede başarılı olmak için bazen başarısız olmalısınız. Dolayısıyla, yanlış karar verme korkunuzun herhangi bir karar vermenize engel olmasına izin vermeyin.Derinden önemsediğiniz faaliyetlere yatırım yapın.Her şey mümkün! Anahtar istediğinizi belirlemek, onu bir parçası olduğuna itiraf etmek ve buna sahip olmaya layık olduğunuza inanmaktır.


Kendinizi sevmek, ihtiyaçlarınızı öğrenmekten, bunları nasıl karşılayacağınızdan, değerinizi ve değerli olduğunuzu kabul etmekten, kendinizle ilgili her şeyin, iyi ve kötü şeylerin kucaklaşmasına kadar uzanabilir. Güçlü bir benlik saygısı geliştirmek, potansiyelinizi yerine getirmenize, sağlıklı ilişkiler geliştirmenize ve çevrenizdeki herkesin size saygı duymasına sebep olur.Olumlu bir tutum, sizi zirveye taşıyabilir.Başkalarının sahip olduklarını istemekten vazgeçin ve gerçekten istediğinizi elde etmek için uğraşın. Seçimlerinize inanın. Kendinize saygı duymak istiyorsanız, o zaman yaptığınız kararlara inanmanız gerekir.
 
Uzman SühaN

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
Aslında onay, insanoğlunun en güçlü ihtiyaçlarından biridir; doğduğumuzdan beri bizi yönlendiren bir şeydir.Bunun yanlış bir yanı yok, hepimiz sevgiyi hissetmek istiyoruz, fakat öncelikle kendimizden onay almalıyız, çünkü bu onun kendi kabulünün temelidir.O olmadan başkalarına bağımlılık döngüsüne kapılabiliriz. Kendiniz onaylamadıkça başkalarına onay için bakmaya başlayacaksınız ve bu sizi hayatta başkalarına bağımlı kılacaktır.Temel değerleriniz hakkında bir düşünün ve diğer insanların fikirleri veya temel değerleriyle ikna olmayın ve hepimizin farklı olduğunu fark edin.
 

Benzer İçerikler

kaprisli
Cevaplar
0
Görüntüleme
783
kaprisli
kaprisli
PaSikA
Cevaplar
2
Görüntüleme
1K
CaRiZmA
CaRiZmA
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
753
*MeleK*
Uzman SühaN
Cevaplar
3
Görüntüleme
7K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst