kendini yenilemek isteyenlere

KızılÖtesi

KızılÖtesi

Aktif Üye
Üye
kendini yenilemek isteyenlere
kendini yenilemek emina sandal estetik
Beğenilmeyen burun veya dudak psikolojiyi bozuyor
Bunun tek bir nedeni olabilir, güzellik. İşlevi ne kadar iyi olursa olsun, kişi tarafından beğenilmeyen bir dudağın ya da burnun gerçekten sağlıklı olduğunu iddia etmek belki de pek doğru değil. Çünkü dudağını veya burnunu beğenmeyen kadın, zamanla psikolojik bir çöküntüye giriyor. Her ne kadar çevresi tarafından büyük bir destek alsa da, bu sorunu tam anlamıyla yenemiyor.

Hasta istiyorsa operasyon şart
Bu programı hazırlarken estetik operasyonları dâhil edip etmeme konusunda bir hayli araştırma yaptıklarını belirten ABD’li uzmanların, estetik operasyon kararı alırkenki en büyük kıstasların biri hastaların düşünceleri oldu. Uzmanlar, “Doktor değil, hasta, burnunu ya da kulağını çirkin buluyorsa operasyon şart. Yaptığımız araştırmalar bu gerçeği ortaya çıkarttı” diyor. Estetik derken, her tarafınızı bıçak altına yatıracağınızı düşünmeyin. Bu programda, göbek bölgesi ve deliği, dudak ve burun operasyonları yapılıyor.

Dolgun dudaklar için dudak estetiği
Dolgun dudaklar, her kadının idealidir. Çünkü dolgun dudaklar aynı zamanda gençliğin, doğurganlığın da simgesi. Zamanla vücuttaki östrojen hormonu azalınca, dudaklar incelmeye başlıyor. Yani yaşlı kadınların dudaklarının incelmesi bu yüzden. Tabii yapısal olarak, doğuştan dudakları ince olan ve bundan pek de memnun olmayan kişiler de var. İşte bu kişilere küçük dudak operasyonu tavsiye ediliyor. Dudak kalınlaştırma, hastanın kendi vücudundan alınan dokularla ve bazı implant malzemeleri ile yapıldığı için, kadınlar tarafından en çok tercih edilen yöntem. Yapay dolgu maddelerinin arasında, silikon ve kolajen gibi maddeler akla ilk gelenler. Eğer hastanın kendi dokusu enjekte edilecekse, doku alınabiliyor.

Güzel bir göbek için göbek estetiği
Göbeği açıkta bırakan bluzları, kadınlar çok sık tercih ediliyor. Sıkı ve gergin bir karna ve son derece şekilli güzel bir göbek deliğine kavuşmak için operasyon yaptırabilirsiniz. Doğum sonrasında gevşeme, aşırı kilo alma ya da yaş gibi nedenlerle karın germe ameliyatlarını öneren ABD’li uzmanlar, ilk olarak karın germe ameliyatından önce karın çevresinde zamanla ortaya çıkan yağların liposuction yöntemiyle alındığını belirtiyor.


Operasyonla artık eski gücünde olmayan karın kasları düzeltiliyor. Karın derisi gerilip fazla kısım çıkartılıyor. Eski göbek yeni açılan göbek deliğine tutturuluyor. Lokal ya da genel anesteziyle yapılan karın germe işlemi, öyle tahmin edildiği kadar uzun süren bir operasyon değil. En fazla 2 saat sürüyor.
Ameliyat sonrasında hastanede 24 saat geçirebilirsiniz. Bu operasyon sonucunda kadınları en çok zorlayan durum, 3-5 hafta kadar korseyle gezilmesi. Göbek deliğinin düzeltilmesi ise son derece basit bir cerrahi müdahale gerektiriyor.
Yeni bir yüz şekli için burun estetiği
Dünyanın en zor estetik operasyonu, burun için yapılan. Kişinin yüz şeklini tamamen değiştiren bu operasyon, konusunda çok başarılı bir kişiye yaptırılmalı. ABD’de bile birçok kişinin başarısız burun estetiği yaptırdığını belirten uzmanlar, “Bu konuda çok dikkatli davranılmalı. Ancak burun bölgesi kişiyi psikolojik olarak çok etkiliyorsa, bu operasyonu tavsiye ediyoruz. Diğer durumlarda ise kesinlikle yaptırmamalarını öneriyoruz” şeklinde konuşuyor.
 
Üst