Etiketler:
 1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  kendini yenilemek isteyenlere

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  kendini yenilemek emina sandal estetik Beğenilmeyen burun veya dudak psikolojiyi bozuyor
  Bunun tek bir nedeni olabilir, güzellik. İşlevi ne kadar iyi olursa olsun, kişi tarafından beğenilmeyen bir dudağın ya da burnun gerçekten sağlıklı olduğunu iddia etmek belki de pek doğru değil. Çünkü dudağını veya burnunu beğenmeyen kadın, zamanla psikolojik bir çöküntüye giriyor. Her ne kadar çevresi tarafından büyük bir destek alsa da, bu sorunu tam anlamıyla yenemiyor.

  Hasta istiyorsa operasyon şart
  Bu programı hazırlarken estetik operasyonları dâhil edip etmeme konusunda bir hayli araştırma yaptıklarını belirten ABD’li uzmanların, estetik operasyon kararı alırkenki en büyük kıstasların biri hastaların düşünceleri oldu. Uzmanlar, “Doktor değil, hasta, burnunu ya da kulağını çirkin buluyorsa operasyon şart. Yaptığımız araştırmalar bu gerçeği ortaya çıkarttı” diyor. Estetik derken, her tarafınızı bıçak altına yatıracağınızı düşünmeyin. Bu programda, göbek bölgesi ve deliği, dudak ve burun operasyonları yapılıyor.

  Dolgun dudaklar için dudak estetiği
  Dolgun dudaklar, her kadının idealidir. Çünkü dolgun dudaklar aynı zamanda gençliğin, doğurganlığın da simgesi. Zamanla vücuttaki östrojen hormonu azalınca, dudaklar incelmeye başlıyor. Yani yaşlı kadınların dudaklarının incelmesi bu yüzden. Tabii yapısal olarak, doğuştan dudakları ince olan ve bundan pek de memnun olmayan kişiler de var. İşte bu kişilere küçük dudak operasyonu tavsiye ediliyor. Dudak kalınlaştırma, hastanın kendi vücudundan alınan dokularla ve bazı implant malzemeleri ile yapıldığı için, kadınlar tarafından en çok tercih edilen yöntem. Yapay dolgu maddelerinin arasında, silikon ve kolajen gibi maddeler akla ilk gelenler. Eğer hastanın kendi dokusu enjekte edilecekse, doku alınabiliyor.

  Güzel bir göbek için göbek estetiği
  Göbeği açıkta bırakan bluzları, kadınlar çok sık tercih ediliyor. Sıkı ve gergin bir karna ve son derece şekilli güzel bir göbek deliğine kavuşmak için operasyon yaptırabilirsiniz. Doğum sonrasında gevşeme, aşırı kilo alma ya da yaş gibi nedenlerle karın germe ameliyatlarını öneren ABD’li uzmanlar, ilk olarak karın germe ameliyatından önce karın çevresinde zamanla ortaya çıkan yağların liposuction yöntemiyle alındığını belirtiyor.


  Operasyonla artık eski gücünde olmayan karın kasları düzeltiliyor. Karın derisi gerilip fazla kısım çıkartılıyor. Eski göbek yeni açılan göbek deliğine tutturuluyor. Lokal ya da genel anesteziyle yapılan karın germe işlemi, öyle tahmin edildiği kadar uzun süren bir operasyon değil. En fazla 2 saat sürüyor.
  Ameliyat sonrasında hastanede 24 saat geçirebilirsiniz. Bu operasyon sonucunda kadınları en çok zorlayan durum, 3-5 hafta kadar korseyle gezilmesi. Göbek deliğinin düzeltilmesi ise son derece basit bir cerrahi müdahale gerektiriyor.
  Yeni bir yüz şekli için burun estetiği
  Dünyanın en zor estetik operasyonu, burun için yapılan. Kişinin yüz şeklini tamamen değiştiren bu operasyon, konusunda çok başarılı bir kişiye yaptırılmalı. ABD’de bile birçok kişinin başarısız burun estetiği yaptırdığını belirten uzmanlar, “Bu konuda çok dikkatli davranılmalı. Ancak burun bölgesi kişiyi psikolojik olarak çok etkiliyorsa, bu operasyonu tavsiye ediyoruz. Diğer durumlarda ise kesinlikle yaptırmamalarını öneriyoruz” şeklinde konuşuyor.   
kendini yenilemek isteyenlere konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yaz Geliyor Ayakkabıları Yenilemek Lazım

  Yaz Geliyor Ayakkabıları Yenilemek Lazım

  eskileri yenilemek eski ayakkabıları yenileme eskiyi yenileme eskiyi yenile ayakkabı ________________________________________ herşeyde biraz sen varsın
 2. Pantolonları yenilemek lazım

  Pantolonları yenilemek lazım

  Yaza doğru sanırım daha çok açık renk pantolonlar tercih edilir.Ama bunlarada bir gözatın derim :)
 3. Yatak odasını yenilemek isteyenlere

  Yatak odasını yenilemek isteyenlere

  2012 Yatak odası dekorasyonu Yatak odası dekorasyon örnekleri Yatak odası dekorasyonunuzu değiştirmek istiyorsanız 2012 yatak odası dekorasyon örnekleri size fikir verebilir meleklerim. Bu yıl dekorasyonda dikkat çekici aksesuar kullanımı ve canlı renkler çok moda.
 4. Dış kapılarını yenilemek isteyenler buraya

  Dış kapılarını yenilemek isteyenler buraya

  Dış kapılar bizim dışarıyla olan bağlantımızı kesen kapılardır. Ev görünümünde estetik bir bakış ile tüm stresimizi atarak ev ortamında yer alabileceğimiz zamanlar çok uzağımızda değildir. Sizlerin beğenilerinizi kazanacak pek çok kapı tasarımıyla karşınızdayım. Her yazımda olduğu gibi bugünde ve dekorunuz üzerinde yapacağım dokunuşlarla sizleri memnun etme gayreti içine girmekteyim....

Sayfayı Paylaş