Kendinize Güvenir misiniz?

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Kendinize Güvenir misiniz?
Sevgili melekler;bazı kadınlar en ufak bir eleştiride bile anında sinir olurken, bazı kadınlar nasıl oluyor da her durumda kuyruğu dik tutmayı başarabiliyor:DKendinize güvenin meleklerim.Hayatta her kapıyı açan en büyük anahtar kesinlikle insanın kendisine olan güvenidir.Başarının sırrı, mutluluğun anahtarı bile güvendedir.Ama ne yazık ki, herkeste bulunmuyor.:S:S
Melişlerim mesela sizin; akıllısınız, güzelsiniz, eviniz, kariyeriniz, eşiniz, çocuğunuz, kısaca her şeyiniz var.Ancak bir gün, olumsuz bir olayla karşılaştınız.Yanlış bir şey yaptınız, olmayacak bir hata yaptınız.Söylememeniz gereken bir şey söylediniz. Peki, bu gibi bir durumda iç sesiniz ne dedi?Buyrunuz...
guvenmek2-6045.jpg

"Tanrım, ne kadar da sersemim"
"Her zaman aptalca şeyler söylüyorum"
"Hiçbir şeyi zamanında bitiremem"
"O benden çok daha başarılı"
"Kimse beni sevmiyor"
"Bugün çirkin hissediyorum, ben zaten çirkinim"

Eğer bu gibi cümleler sık sık aklınızdan geçiyorsa, güveninizin limitlerini biraz zorlamanız gerektiği muhakkak! Hemen harekete geçin ve bu cümleleri olumluya çevirin.
"Ben değerliyim, bu seferlik böyle olsun"
"Herkes hata yapabilir, ben kendime güveniyorum"
"Kendim olmayı seviyorum"
"Yaptığım her şey benim seçimim"
"Elimden gelenin en iyisini yaparım"

guvenmek1-8920.jpg

Melişlerim kendinize olan güveninizi nasıl kazanacağınızı yazımın en başında anlattım.Ancak; bir anda değişmek mümkün olmuyor, olamıyor. Kendinize olan güvenizi sağlayabilmek için, sanırım çocukluğunuza kadar dönmeniz gerekecek.:D

Geri