1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kepeklenmeyi önlemek için bakım önerileri

  Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  kepeklenmeyi önelemek için, bakım, bakımlar, öneriler, maske, tavsiyeleri burada arkadaşlar
  [​IMG]

  Kadın - erkek bir çok kişi, saç sorunları arasında en başta gelen kepeklenme sorunundan şikayetçidir. biz de bu makalemiz de kepeklenme sorununa çözüm olacak bakım önerileri sunuyoruz sizlere Melek'ler.

  Saçlarınızın güzelliğini gölgeleyen en önemli unsuur sanırım kepek sorunu olsa gerek. Fönlü saçlarınızın, uzun saçlarınızın bütün havasını alıp ***üren kepek sorunu hem kaşıntıya hemde elbiselerinizin üzerine dökülelrek, saçlarınızın üzerine çıkarak sizi bulunduğunuz ortamda rahatsız edecek bir duruma sokabilir.

  Kepek kısaca kafa derisinin pul pul dökülmesidir. Kepek bulaşıcı olmadığı gibi anormal bir durumda değildir. Keratin pulları halindeki ölü deri hücrelerin hergün deriden atılmasıdır. Farkına varmadan bunlar çevreye sürtünüp kaybolur ancak saçın varlığı bu kaybolmayı engellemektedir. Saçın yüzeyine çıkan kepek ciddi psikolojik sorunlar oluşturur insana; gerek sosyal hayatta, gerek iş hayatında kişinin güvenini önemli ölçüde yok edebilir.
  Kepekten kurtulmak için öncelikle saç derisinin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Bunun ise en kolay yolu saçımızı düzenli olarak yıkamaktır. Seçeceğimiz şampuan bitkisel ve saç tipimize uygun olur ise saçımızın doğal dengesini daha kolay sağlamış oluruz. Uygulayacağımız bitkisel bakım kürü ilede kepekten rahatça kurtulabiliriz.

  Bitkisel Bakım Kürü

  1 yemek kaşığı Çörek Otu
  2 yemek kaşığı Saf Zeytinyağı
  2 yemek kaşığı Elma Sirkesi
  1 yemek kaşığı Deniz Tuzu iyice karıştırınız.

  Saç tiplerinize sürünüz.Saçlarınızı streç film ile sarıp 2 saat bekleyiniz. 2 saat sonunda saçlarınızı ılık su ile iyice durulayınız.
  Bakım kürünü 2 ay süreyle haftada 1 defa uygulayınız…

  ISIRGAN KÜRÜ

  Bir tutam ısırgan otunu (yaklaşık 4-5 gram) 750 ml kaynayan su ile dört dakika kısık ateşte haşlayın. Soğuduktan sonra süzün.

  Temiz olan saçınızı ısırgan otu suyu ile yıkayın. Yarım saat etki etmesi için bekleyin. Ardından sadece ılık su ile yıkayarak kurulayın.

  SAÇ TONİĞİ

  1 tutam meşe kökü,

  1 tutam lavanta,

  1 tutam papatya,

  1 tutam biberiye,

  500 gram kaynar suda çay gibi demleyip saç dibine sürünüz. Durulamanıza hiç gerek yok. Bu karışım da, saç dibindeki kepeği, yağı dengeler.

   
Kepeklenmeyi önlemek için bakım önerileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mutfağınız için bakım önerileri

  Mutfağınız için bakım önerileri

  Kullanım önerileri Ahşap yüzeyler direkt güneş ışığından korunmalıdır. Kapakların hareketini sağlayan menteşeler yalnızca kapak yükünü taşımak üzere dizayn edildiğinden, kapaklara ek yük gelmesi menteşelerde sarkma ve işlevsel problemler yaratabilir, bu sebeple kapaklara aşağı yönlü kuvvet uygulanmamalıdır. Boya, parke cilası, vernik gibi solvent malzemeler, mutfak mobilyasının kulp...
 2. Açelyalarınız için bakım önerileri

  Açelyalarınız için bakım önerileri

  İlkbahar açelya zamanıdır. Açelyalarınızı gelecek yıla hazırlamak için beslemelisiniz. Fakat asla azotlu gübre dozunu kaçırmayın. Bu açelyaların yanmasına sebep olacaktır. Budama yapmak için çiçeklenmenin bitmesini bekleyin. Aksi taktirde çiçek tomurcuklarını kesmiş olursunuz. Çiçeklenme bittikten sonra dikkatlice budayın. Çok derin budama istemez, hafif budayın yada hiç...
 3. tırnak mantarını gidermek için ve önlemek için bakım önerileri

  tırnak mantarını gidermek için ve önlemek için bakım önerileri

  tırnak kalınlaşması tedavisi tırnak mantarı bitkisel tedavi kalınlaşması mantarı bitkisel tedavisi ayak mantarına çözüm Tırnakların kalınlaşması, tabaka tabaka ayrılması ve renk değiştirmesi sonucu ortaya çıkan bir ra*hatsızlıktır. Tırnaktaki mantar, tırnağın kendi rengini kaybedip hafif hafif sanlaşmasıyia başlar ve devam ettikçe tırnak iyice sert*leşir ve yavaş yavaş şekiini değiştirir....
 4. Vücut çatlaklarını önlemek için öneriler

  Vücut çatlaklarını önlemek için öneriler

  çatlaklara ne iyi gelir çatlaklara iyi gelen yağlar vücut çatlakları doğum çatlaklarına gelen yağlar hangi yağ gelir İşte çatlaklar için öneriler… Uzmanlar, çatlakların büyüme çağındaki genç kızlarda, gebelerde ve kortizon tedavisi sonucunda ortaya çıkabileceğini belirtiyor. Vücut çatlaklarını tıpkı birer yara izi gibi değerlendirmek mümkün. Cilt aşırı derecede basınçla karşılaştığında...
 5. Kepeklenmeyi önlemek için bakım tavsiyeleri

  Kepeklenmeyi önlemek için bakım tavsiyeleri

  arkadaşlar merhaba acaba bana Kepeklenmeyi önlemek için bakım tavsiyeleri verirmisiniz

Sayfayı Paylaş