gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.277
    Ödül Puanları:
    113

Kepekler Kaplıcası

Konu, 'Kaplıcalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kepekler kaplıcaları kepekler kaplıcası balıkesir çamur kaplıcaları çamur balıkesir balıkesirçamur kablıcaları Kepekler kaplıca bilgileri ve kaplıca suyunun özellikleri hakkında sizlere gerekli olan bilgileri sunuyorum
    [​IMG][​IMG]
    Su sıcaklığı :54°C
    Susurluk ilçesi, Kepekler Köyü’ndedir. Susurluk-Bandırma tren yolu buradan geçer. Yaklaşık 200 dönümlük bir alanda yer alan sular, büyük bir çamur tabakası oluşturur. Bu çamur yirmi kaplıca suyunun kuvvetindedir denilebilir. Uluslar arası literatürde bu çamura “Moor” denir. Dünyanın en şifalı çamuru olduğunda uzmanlar ortak görüşe varmışlardır. Çamur, taze toprak kokusu verir. Suyun litresinde çok yüksek radyoaktivite bulunduğundan, bu yönüyle ülkemizin doğal sıcak çamurlu, en üstün kaplıcası sayılır. Büyük bir hamamı ve havuzu vardır.

Radyoaktiviteli çamur uygulamaları kırık çıkıktan sonraki hareketsizliklerde, kadın hastalıklarında, çocuk felçlerinde, sinirlilik durumlarında çok yararlı sonuçlar verir. Yaz ayları boyunca açıktır. Bandırma iskelesine 30 km. uzaklıktadır.

Kepekler Kaplıcası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kepek

kepek

Kepek Saçta oluşan kepek verilmeyen zekata, Unun kepeği malın zekatına, yoksulun maldaki hakkına, Kepek kir ve pisliğe de delalet eder.Rüyada kepek, büyük maddi bir kazancın elde edileceğine yorumlanır. Rüyada kepek, büyük maddi bir kazancın elde edileceğine yorumlanır. Buğday kepeği, kişinin vicdanının temiz olduğuna işaret eder.Rüyada kepek görmek, ihtiyaç, kitlik ve dar geçime delalet...
  2. Naşa Kaplıcası

Naşa Kaplıcası

naşa kaplıcaları naşa kasabası simav kaplıcaları fiyatları simav Naşa kaplıcaları ve kaplıca suyunun özellikleri ayrıca iletişim bilgilerini sizlerle paylaşıyorum Konumu Naşa Kaplıcaları, Kütahya ili Simav ilçesi sınırları içerisinde bulunmakta olup Simav ilçe merkezine 7 km. mesafede yer almaktadır Ulaşım Olanakları Kaplıca alanına ulaşım, karayolu bağlantısı ile sağlanmaktadır. Demiryolu...
  3. Bulamaç Kaplıcası

Bulamaç Kaplıcası

Bulamaç kaplıcası ve kaplıca özelliklerini sizlerle paylaşıyorum Bulunduğu yer : kırklareli Su sıcaklığı :42°C Çiçekdağı ilçesine 20 km. uzaklıkta, Yerköy yakınındadır. İki yerden kaynayan şifalı sular, bir havuzu olan hamama akar. Kaplıca çevresinde bulunan harabeler, bu kaynakların çok eski olduğunu kanıtlar. Yemeklerden önce içilirse iştahı açar, hazmı kolaylaştırır, banyosu,...
  4. Bayramhacı Kaplıcası

Bayramhacı Kaplıcası

bayramhacı kaplıcası bayramhacı kaplıcaları kayseri kaplıcası bayramhacılı bayramhacılı kaplıcaları Bayramhacı kaplıcaları ve kaplıca suyunun özelliklerini merak edenler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : kayseri Su sıcaklığı :41°C Kayseri’nin Bayramhacı Köyü’ne 1,5 km. uzaklıktadır. Romatizma, gut hastalarında, dolaşım yolları rahatsızlıklarında yararlı sonuçlar verir. İçme olarak karaciğer...
  5. Ekşisu Kaplıcası

Ekşisu Kaplıcası

ekşisu kaplıcası erzincan ekşisu kaplıcaları kaplıcaları ekşi su Ekşisu kaplıcası genel bilgilerini sizler için paylaşıyorum Bulunduğu yer : erzincan Su sıcaklığı :31°C Ekşisu, Erzincan-Erzurum karayolu üzerinde bir dinlenme yeridir. Erzincan’a 15 km. uzaklıktadır. Ekşisu çevresinde, biri sıcak olmak üzere sekiz şifalı su kaynağı vardır. Dakikada 60 litre su verir. Bulunduğu yer denizden 1170...

Sayfayı Paylaş