1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Keten Çiçeği Fotoğrafları

  Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Keten Çiçeği Fotoğrafları Keten Çiçeği Görselleri


  Rengarenk bitkiler aleminin birbirinden güzel çiçeklerinden Keten Çiçeği hakkında sizlere bilgi verip, resimlerini paylaşıyoruz melekler :)

  [​IMG]
  [​IMG]


  Ketençiçeğigiller familyasının örnek bitkilerindendir. Anayurdu Akdeniz Havzası olan Linum cinsi bitkilerin 100 dolayında türü bulunmaktadır. Bu bitkilerin bilimsel adındaki linum sözcüğü, Latince'de 'keten' anlamına gelir. Gerçekten bu cinsten bir tür bitki, keten kumaşların hammaddesini sağlar. Ama biz, hoş bir bitki oluşu ve bol bol çiçek açışı nedeniyle bahçelerimizde süs bitkisi olarak sevilerek yer alan L.perenne türünü konu alıyor ve kısaca Keten çiçeği diye adlandırıyoruz.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Bu tür, 60 cm. kadar boylanabilen çok yıllık dayanıklı otsu bitkidir. Dikine uzayan sürgünlerinin üzerinde almaşık dizili, kenarları dişsiz, ucu sivri, yalın biçimli ve mavi yeşil renkli yaprakları vardır.

  Yaz aylarında sürgünlerinin ucunda açan 5 cm. genişlikteki çiçekleri kısa ömürlüdür. Ama, solan çiçekleri hemen koparılırsa ertesi gün yenileri açar. Bitkinin çiçekleri, genelde hindiba bitkisininkiler gibi gök mavisi rengindedir. Ancak beyaz ve kızıl renkte çiçek açan keten çiçeklerine de rastlanır. Keten çiçeği bitkileri, özellikle çiçek bahçelerinin bordürlerinde çok güzel durur.
   
Keten Çiçeği Fotoğrafları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İberide Çiçeği Fotoğrafları

  İberide Çiçeği Fotoğrafları

  İberide Çiçeği Fotoğrafları İberide Çiçeği Resim Galerisi Merhaba Melek'ler, sizler için ve misafirlerimiz için bu sayfamızda göz alıcı ve iç açıcı İberide Çiçeği resimlerini paylaşıyoruz.Turpgiller familyasındandır.Anayurdu İspanya,Portekiz ile Andorra’nın yer aldığı Iber Yarımadası olan Iberis cinsi bitkilerin çok yıllık ve bir yıllık birkaç türü vardır. Resimleri için buyrun Melek'ler.
 2. Keten Çiçeği Resimleri

  Keten Çiçeği Resimleri

  Keten Çiçeği Resimleri istiyorum ben lütfen benimle Keten Çiçeği Resimlerini paylaşın kızlar
 3. Reçine Çiçeği Fotoğrafları

  Reçine Çiçeği Fotoğrafları

  Reçine Çiçeği Fotoğrafları Reçine Çiçeği Resim Galerisi Halk arasında Keneotu olarak bilinen aslında adı Reçine olan bitkinin resimlerini ve hakkında ki kısa bilgilerini bu sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler. Sütleğengiller familyasındandır. Anayurdunun Afrika anakarasının tropik bölgeleri olduğu sanılan Reçineçiçeği bitkisi ülkemizde de yetişmekte, kimi yerlerde Keneotu adıyla da...
 4. Şebboy Çiçeği Fotoğrafları

  Şebboy Çiçeği Fotoğrafları

  Şebboy Çiçeği Resimleri Şebboy Çiçeği Fotoğrafları Merhaba Melek'ler şimdi size en sevdiğim çiçeklerin başında gelen şebboy çiçeği resimlerini sunuyorum. Ne kadar zarif ve ne kadar da asil ve hoşlar değil mi :)
 5. Tilki Kuyruğu Çiçeği fotoğrafları

  Tilki Kuyruğu Çiçeği fotoğrafları

  Tilki Kuyruğu Çiçeği fotoğrafları Tilki Kuyruğu Çiçeği fotoları Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere Tilki Kuyruğu çiçeği resimlerini sunuyor ve bilmediğiniz - görmediğiniz bitki resimlerini paylaşmaya devam edeceğimizinde altını çiziyoruz :)

Sayfayı Paylaş