1. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  Kıdem Tazminatı alan tekrar çalışabilirmi?

  Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

  15 yıl kıdem tazminatı hesaplama < Konu Resmi..>


  Arkadaşlar bu konuyu merak edenler çok sanıyorum.. Bende bir araştırma yaptım ve hemen paylaşıyorum ..

  15 yılı ve 3600 günü dolduran işçilerin kıdem tazminatı alarak ayrılabildiklerini de ayrıca belirteyim..Kıdem tazminatını alamadıkları için çalışmaya devam eden çok sayıda işçi için adeta bir can simidi oldu 15 yıl 3600 günle kıdem tazminatı hakkı.

  Bu şekilde kıdem tazminatını alarak ayrılanların belki de en çok merak ettikleri husus, kıdem tazminatını aldıktan sonra başka bir yerde çalışıp çalışamayacaklarıdır.


  İş Kanununda kıdem tazminatını aldıktan sonra başka bir yerde çalışılmayacağına ilişkin bir yasal hüküm olmadığı gibi, işçinin çalışma hakkının da engellenmemesi gerekir.

   
 2. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Kıdem tazminatını alarak işten ayrılma, kıdem tazminatını alan tekrar çalışabilir mi ?
  Merhabalar ben 3 bin 600 gün ve 15 yıl sigortalılık durumumumu tamamladım. Kıdem tazminatımı aldım aldıktan sonra bir işyerinde çalışmak istiyorum. Fakat duyduğum kadarı ile kıdam tazminatı yasal faizi ile birlikte başka işyerinde çalışacağımdan dolayı geri alınır diyorlar bu doğru mu ? Saadet Uçan

  Sitemize mail yolu ile ulaşan değerli takipçimiz Saadet Uçan, yukarıdaki soruyu bize yönelterek, kıdem tazminatını hak edip aldığını ve tekrar başka bir işyerinde çalışırsa bu tazminatın geri alınıp alınmadığı hususunu sormaktadır.

  Sayın UÇAN,
  Bu şekilde kıdem tazminatınızı aldığınıza göre, ister kıdem tazminatınızı aldığınız eski işyeri, isterseniz de başka bir iş yerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Çalıştığınız için kıdem tazminatının iadesi ve geri istenmesi söz konusu değildir. Zira bu, çalışana 1475/14 sayılı yasayla verilmiş bir haktır.

  Kaynak:
  Kıdem tazminatını alan tekrar çalışabilir mi ? | Sgk Ssk Sorgulama Şifresiz Hizmet Dökümü Emeklilik 2022
   
Kıdem Tazminatı alan tekrar çalışabilirmi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplanması

  Kıdem İhbar Tazminatı Hesaplanması

  tazminat hesaplama ihbar tazminatı nasıl hesaplanır kıdem tazminatı nasıl hesaplanır tazminat hesaplaması Dileyen arkadaşlarımız aşağıdaki linke tıklayarak, kıdem ve ihbar tazminatlarını kendileri yapabilirler... Dileyen arkadaşlarım yardım isteyebilirler KIDEM VE İHBARI HESAPLA
 2. Kıdem Tazminatı taksitle ödenebilirmi?

  Kıdem Tazminatı taksitle ödenebilirmi?

  İşverenler ekonomik durumunu bahane ederek kıdem tazminatını taksitle ödemeyi düşünebilir. Ama bu kanuna göre yasal değil. Nedenmi? Çünki Kıdem tazminatının peşin ödenmesi gerekiyor. Sigortalı istemediği sürece, işveren kıdem tazminatını taksitle ödeyemez. İşveren kıdem tazminatınızı geç öderse, geciken süre için banka mevduat hesabına ödenen en yüksek faizi de ödemek zorunda.
 3. Ayrıldığınız işe tekrar dönerseniz kıdem tazminat hakkınız..

  Ayrıldığınız işe tekrar dönerseniz kıdem tazminat hakkınız..

  tekrar işe başlamada yıllık izin hakkı İşinden emekli olupta ayrılan yada işinden ayrılan işçinin kıdem tazminatı konusu ile ilgili şunları söylemek mümkündür. Ayrıldığı işyerinde yeniden başlayanın yıllık izin hesabı nasıl yapılır? Öncelikle İşten ayrılıp ya da emekli olup sonra yine aynı işyerinde çalışmaya başlayan işçiler için yıllık izin hesabının, sıfırdan başlanarak yapıldığını...
 4. 2012 Yılı Kıdem Tazminatı

  2012 Yılı Kıdem Tazminatı

  2012 Yılı Kıdem Tazminatı ne kadar oldu acaba bilen var mı ben duydumda ne kadar olduğunu öğrenemedim yaa:S
 5. Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır ?

  Kıdem tazminatı nasıl hesaplanır ?

  kıdem tazminatı nedir,kıdem tazminatı tavanı nedir,kıdem tazminatı nasıl hesaplanır,kıdem tazminatı ne kadar,kıdem tazminatı ne zaman ödenir,kıdem tazminatı Kıdem tazminatı nedir? Kıdem tazminatı, işçinin çeşitli sebeplerle işyerinden ayrılırken işveren tarafından iş kanunu gereğince işçiye vermiş olduğu bir tazminat şeklidir. Kendi isteğiyle işten ayrılan işçi kıdem tazminatına hak...

Sayfayı Paylaş